Miminko nechce jíst - jak dlouho vydrží bez jídla?

2064
24.2.20 13:33

Miminko nechce jist - jak dlouho vydrzi bez jidla?

Zdravim, jdu si pro radu, zkusenosti… Syn ma 2,5 mesice, 6,2kg. Od pateho dne zivota plne na UM. Prvni dva mesice byl velly jedlik, jedl mnohem vic, nez je na krabici, ale pripisuju to tomu, ze je velky na svuj vek. Posledni dva tydny zacal ale jist paradoxne mene, misto toho aby jedl vic, jak je zase v tabulce. Trochu me to trapilo, ale rekla jsem si, ze ma mozna ted obdobi, ze proste tolik neroste. Vypil za den cca 800ml (vody, nepocitano s davkami). Starsi syn mel minuly tyden dost hnusnou chripku, par dnu lezel s vysokyma horeckama. Ted uz je ok, jen trochu kasle, ale od patku to chytlo prave i mimco. Horecky kolem 38.5, 2× jsem dala na doporuceni pediatry panadol, pak uz jen Viburcol a od vcera je uz ok. No ale prestal jist. V patek vypil 700 jeste, ale od te doby se to kazdy den se snizuje. Na zacatku pil Kendamil, ten mu sedel, ale presla jsem na Nutrilon AR, kvuli velkemu blinkani. Takze jsem zkusila dat zase ten Kendamil, mela jsem doma jeste jednu pixli, nepomohlo. Byl zvykly vypit 120-150ml na davku, ted vypije tak 50. Dneska vypil celkem jen 240ml, na posledni pokus jen 20. Na jidlo se ani moc nehlasi a kdyz uz teda jo, vypije max 70-80. Byla jsem dnes tedy u doktorky, zdal se ji v poradku, crp ok. Reaguje normalne, neplace, smeje se, jen vic spi. Doktorka rikala, ze to muze byt tou virozou a ze mam zkouset to do nej nejak dostat. Jenze to nejde, pokud mu treba to mleko dam po lzickach, akorat tu davku navic vyzvraci. Kdyz mu to cpu na silu, tak se pak akorat krouti a breci. Caj nechce vubec, ty mi nepije, navic po caji vzdycky uplne blinka, tak to neni huste, takze tu trochu caje co vypije, stejne vyblinka.
Co myslite, mam ho nechat tak? Ze proste si rekne, az bude mit zas chut? Nebo co by se dalo zkusit? Moje mamka rika, at mu dam stavu z mrkve nebo do mleka trochu ryzove kase, vsak to znate, jina generace, moc se mi to nezda, ale kdyby to pomohlo? Mam fakt strach, aby nebyl za chvili uz dehydratovanej a neskoncili jsme na pohotovosti… :( Vim, ze se doporucuje aby mimco vypilo 150 x vaha, ale existuje nejaky minimalni pocet davek na den, aby na tom treba par dnu prezil a nic se mu nestalo? Diky za jakoukoli radu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15463
24.2.20 13:42

@Norae Napadlo mě, jestli už mu třeba nerostou zoubky - nepomohlo by mu dát mu mléko studenější? Nebo v polospánku - to u nás fungovalo na bojkot kojení 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2064
24.2.20 13:44

@unuděná zkousela jsem studenejsi, teplejsi, tri ruzne velke dirky v savicce, v polospanku i ve spanku, ale je to stejne. Zuby - nevim, mozna? Ale neni brzo? Starsimu vylezly zoubky uz ve 4m a i tak vsichni rikali, ze je to fakt brzo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1431
24.2.20 13:49

Mladší byla na UM a pila na spodní hranici doporučeného - podvýživa také nebyla. A navíc tedy musela mít mléko více ředěné kvůli zácpě a zásadně více chladné jak vlažné.
Počet dávek za den neřeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2064
24.2.20 13:51

@Evkad tak kdyby mi od zacatku jedl mene, tak to beru, ale on vzdycky jedl spis hodne, vic nez je doporuceno, pak se srovnal a ted par dnu vypoje jen tak 0,5 l :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15463
24.2.20 13:55
@Norae píše:
@Evkad tak kdyby mi od zacatku jedl mene, tak to beru, ale on vzdycky jedl spis hodne, vic nez je doporuceno, pak se srovnal a ted par dnu vypoje jen tak 0,5 l :nevim:

Zase jestli vypije 0,5l, tak to není tak málo, aby ses musela bát dehydratace natož podvýživy. Děti mohou mít taková období, kdybys kojila, ani na to nepřijdeš ;) Dej tomu týden a uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2064
24.2.20 14:00

@unuděná jo, ja vim, ze u kojeni bych to ani neresila a mela ho u prsu jak chce, ale zas to MM je lip stravitelne, tak by asi nemel takovy problem toho snist kolik potrebuje. Takze myslis, ze tech zhruba 500 ml by melo byt v pohode, dokud se treba nevzpamatuje? Me by prave zajimalo, kolik tech ml je proste jeste v ramci mezi, ze je to dostatecny prijem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1431
24.2.20 14:21

@Norae Hele a nemají se spíše hlídat počurané plenky? Už si to nepamatuji, ale za 24h by mělo mít dítě počuraných 5-6 plen?

Neboj, žádné dítě ještě hlady neumřelo a pokaždé je něco poprvé, co jsi ještě nezažila.

Pokud máte doma virozu, tak se nediv. Kolikrát jsem děti pochopila až když jsem od nich tu samou nemoc chytla já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2064
24.2.20 14:25

@Evkad no jo, tak budu koukat na plenky raci, to se mi zda, ze ma v pohode, jinak se z toho zblaznim. Jo, ja chapu, ze pri horeckach deti moc neji, ale on se zda od vcerejska uz v pohode, teplotu nema, nekasle, a to jidlo se horsi misto toho aby se lepsilo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.20 14:34

Bud v klidu, kamaradky dite na um pilo do roku 6× po 90 ml, tj 540 ml, hlady neumrelo, dehydratace take nebyla. U vas to bude bud tou virozou a nebo ma reflux - to zvraceni odpovida a i piti mensich davek. On se ti totiz prepijel, pil vic nez mel a to zvraceni. Ted muze mit bolavy jicen, proto nechce pit. Zkus se na to zeptat mudr, popr vysetrit na reflux, pokud nebyl. Leci se to sirupem, co se namicha v lekarne

• Citovat
  • Nahlásit
AvadaKedavra
24.2.20 14:38
@unuděná píše:
@Norae Napadlo mě, jestli už mu třeba nerostou zoubky - nepomohlo by mu dát mu mléko studenější? Nebo v polospánku - to u nás fungovalo na bojkot kojení 8)

Prosím, hlavně ne v polospánku nebo ve spánku. Toto často dělají děti s refluxem nebo ABKM, protože mají krmení spojené se zažívacími obtížemi, které po krmení následující, a za bdělého stavu odmítají cokoliv pozřít. A doopravdy toto kojence cíleně neučte, nezbavíte je toho. V zahraničí existují speciální pediatři, kteří se touto problematikou zabývají, u nás o tom nemají pediatři téměř žádné ponětí. Vám to vyšlo u kojeného dítěte, u nekojeného, které je plně na UM, je to cesta do pekla. Měla jsem kojence s ABKM a řešili jsme to, dítě skončilo těžce dehydratované a hypoglykemické na kapačkách. Nikdo ho cíleně ve spánku pít neučil. Stačilo, aby se k tomu připojila nemoc a bylo vymalováno. Článek o problematice pití ve spánku u dětí s ABKM a refluxem přikládám zde - http://parentingsolved.typepad.com/…feeding.html

• Citovat
  • Nahlásit
2625
24.2.20 14:44

Po viróze se děti rozjídají i několik dní. Starší syn měl chřipku a nejedl pořádně víc jak týden. Občas něco uzobl.

Nenuť ho, jestliže má ve 2,5 měsících přes 6 kilo, tak ho pár dní na polovičních dávkách fakt neohrozí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2064
24.2.20 15:40
@Anonymní píše:
Bud v klidu, kamaradky dite na um pilo do roku 6× po 90 ml, tj 540 ml, hlady neumrelo, dehydratace take nebyla. U vas to bude bud tou virozou a nebo ma reflux - to zvraceni odpovida a i piti mensich davek. On se ti totiz prepijel, pil vic nez mel a to zvraceni. Ted muze mit bolavy jicen, proto nechce pit. Zkus se na to zeptat mudr, popr vysetrit na reflux, pokud nebyl. Leci se to sirupem, co se namicha v lekarne

Ale on jedl hodne, protoze je velky, v 6 tydnech mel uz 60 cm, ted uz nosi velikost 62-68. Blinkal i kdyz vypil na jednu davku jako novorozenec 30ml. Navic to blinkani byl velky problem na zacatku, presli jsme z Kendamilu na Nutrilon AR, kdyz jsem mu zkusila dat zpatky Kendamil, tak uz tolik neblinka jako predtim, nehazi savle na vsechny strany, jako nez jsme zacali davat AR. Kdyz mu ted dam mleko, ktere neni AR, porad jeste trochu ublinkava, ale ne tak moc, jako treba pred dvema mesici a vubec to nesouvisi z davkou, kterou vypije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2064
24.2.20 15:42

@Janina81 ok, budu doufat, ze je to fakt tou virozou, kdyz mu vlastne nic jineho neni. Zadne boleni, plac, vyrazka, prujem, zvraceni, ani teplotu uz nema. Snad se jen potrebujr vzpamatovat p horecce :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2064
24.2.20 15:44

@AvadaKedavra ja ve spanku normalne nekrmim, vetsinou ani flaskou neuspavam, jen v noci samozrejme, kdyz se budi na jidlo, no tak u toho zas usne. Zkousela jsem to ted akorat vcera, abych do nej nejake jidlo dostala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat