Miminko nechce kojit jinak, než v polospánku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
IvuKr
Povídálka 16 příspěvků 15.06.19 14:45
Miminko nechce kojit jinak nez v polospanku

Holky, mam dotaz ohledne syna, ma 3 mesice a od jeho 14 dnu bojujeme s kojenim. Pred mesicem se to tak vyhrotilo, ze jej nenakojim jinak nez v polospanku nebo lip v uplnem spanku. Jinak za bdela si jen cucne a zacne plakat a konec. Jsem z toho vyrizena, mam jeste doma triletou dceru a jsem spatna z toho ze na ni vubec nemam cas, protoze vetsinu dne skacu na balone a snazim se kojit. Mudr si nevi rady, krev i moc ok, sono briska a hlavicky taky, kiss syndrom neni, zkouseli jsme kde co, dokonce i dat UM uz z vycerpani, ale dela to same. Nesetkali jste se prosim nekdo? Poradte

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinePajka89
Ukecaná baba ;) 2451 příspěvků 15.06.19 14:49

Bojkot kojeni jak z ucebnice. Zadej si to do googlu, najdes o tom spoutu odkazu a rad.

IvuKr
Povídálka 16 příspěvků 15.06.19 14:52

@Pajka89 to ano, ale takovy dlouhy a nekoncici? Jakoze tri nesice v kuse? Ze proste nema potrebu jist? Vazi 4,6kg a ja jsem na mrtvici…mam pocit ze to nikdy neskonci

Uživatel je onlinePajka89
Ukecaná baba ;) 2451 příspěvků 15.06.19 15:05

A jinak prospiva, nebo hubne? Jestli i tak pribyva, tak bych se predevsim uklidnila, i kdyz chapu, ze je to těžké, a kojila hlavně v noci. Pres den nabízela, ale nenutila. Nic moc jineho se s tim asi delat neda… Proste to prezit, nebo se vykaslat na kojeni a prejit na umele.

jojinek1990
Povídálka 22 příspěvků 15.06.19 15:11

Asi te moc neuklidnim, ale ja takhle svoje nyni 6.5 mesicni miminko kojim uz vice nez tri mesice. Prvni tri mesice byla ukazkovy savec, kojila se krasne. Ve trech mesicich se sekla a do ted ji kojim POUZE kdyz usne. Nastesti spi celkem dost, takze dame 7-8 kojeni za den, vcetne noci. Pribira jakz takz, porodni vaha 2340g, v 6M 6590g.

IvuKr
Povídálka 16 příspěvků 15.06.19 15:48

@jojinek1990 tak to pribira krasne…to je super. A jak snasi prikrmy? Je to v pohode? Ja proste musim kazde kojeni skakat na balone nez se prispi a pak dat prso a pomalu si cuca tak pul hodky. Nemuzu ale nikam jit, proste jinak se nenaji..

IvuKr
Povídálka 16 příspěvků 15.06.19 15:49

@Pajka89 prave ze on u UM dela uplne to same…uz jsem byla ve stavu ze jsem se na kojeni chtela vykaslat ale nechtel to tak i tak. Snazim se nenutit, proste prispat a pak dat prso

jojinek1990
Povídálka 22 příspěvků 15.06.19 17:39

Prikrmy taky moc netoleruje. Mam pocit, ze jakmile ma jidlo v puse, zacne tlacit a kroutit se. Na obed sni 50g zelenina-maso a navecer 50-70g kase. Ale zacatky hrozny, par lzicek, vsechno prskala. Jinak u nas je to taky tak, vsechno se podrizuje tomu, kdy chce mala spat a tedy jist. Mam taky jeste jedno dite, kluk 4 roky, takze mame doma veselo. Nejlepsi jsou noci, mala spi celou noc a ja ji co 2-3hodiny kojim, pekne ve spanku, takze za noc dame i 4 kojeni bez probuzeni, tak mozna i proto pribira.

IvuKr
Povídálka 16 příspěvků 15.06.19 18:43

@jojinek1990 tak u nas to same…jakmile polkne prvni mliko z prsa, zacne se kroutit a konec…a resili jste to nejak s mudr? Ja teda uz mela prupravku s prvni dcerou, ta byla to same, tak jsem myslela ze ted ze tomu vyhneme. Jsem z toho fakt spatna. Navic bydlime v panelaku, je to casto randal tak problem uspat a fakt nevin jak to budu resit o prazdninach pak s dcerou, kdyby byla zahrada tak ji tam vypustim, ale je mi uplne lito ze bude s nama zavrena doma. Navic syn potrebuje u toho kojeni klid, cokoliv jej vyrusi tak prestane jist, takze byvame v loznici a tam hopskam. No kdo nezazil nepochopi

jojinek1990
Povídálka 22 příspěvků 15.06.19 19:12

@IvuKr
Ja jsem mela taky zkusenosti od prvniho. Delal mi to same od dvou mesicu, to jsem tenkrat s Mudr resila, nevyresili jsme nic. Ted ma 4 roky a 20kg a jedlik je to poradny, zacal jist az po 3 roku. Nyni s malou to neresim. Nikde nevykladam jake mame „starosti“ s kojenim. Kdyz se me nekdo zepta, jestli kojim, odpovidam ano a dal nekomentuji, jakym stylem se u nas koji, ze napred uspavam a pak kojim. A s tim klidem je to presne jak pises, malou taky nesmu nic vyrusit, jinak je po jidle.

IvuKr
Povídálka 16 příspěvků 16.06.19 14:08

@jojinek1990 tak u nas o tom vi pomalu vsichni, taky se mi nechtelo o tom mluvit, ale pak se hlasi navstevy, nebo se ptaji proc nejezdime my k nim nebo nekam na vylety, tak se o tom vetsinou zminim a nikdo nechape, nikdo se s tim nesetkal :roll:

jojinek1990
Povídálka 22 příspěvků 16.06.19 21:45

@IvuKr
Me tay celkem udivuje, ze kazdy v mem okolo koji bez problemu a ja mam dve deti a s obeme je to uplne stejne. Starsi se kojil krasne 2 mesice a mladsi 3. U obou jsem musela drzet bezmlecnou dietu, oba trpeli na koliky briska a nakonec jsem oba byla nucena krmit ve spanku. Je to postaveny na hlavu:frowning:. Obe deti se narodily v terminu, ovsem s velmi nizkou porodni vahou, starsi 2540g, mladsi 2340g. A vis kolik asi tak vypije v tom spanku? Nevazis treba pred kojenim a po kojeni? Ma dost pocuranych plinek?

IvuKr
Povídálka 16 příspěvků 18.06.19 16:26

@jojinek1990 taky drzim bezmlecnou dietu…u dcery to bylo taky to same, jen jsem vzdala kojeni a presla na UM a bylo to to same. Nevazim, zkousela jsem jen parkrat a to bylo ruzne, obcas kolem 90, 100, obcas jen 50, ale to jsem zkousela kdyz to jeste nebyla takova hruza. Syn mel 2930g pri narozeni a ve 3m 4660g. Myslis teda ze u vas je to taky zapricineno briskem? Travenim? Ted pri prikrmech se taky vyhybas mlecnemu?

jojinek1990
Povídálka 22 příspěvků 18.06.19 18:29

Uz si neco malo mlecneho dopreji, treba trochu mleka do kavy nebo mliko uz nehlidam v pecivu, v buchtach a susenkach, kousek syru si dam, ale neprehanim to. Jogurt, tvaroh a samotne mliko jsem si jeste netroufla dat. Podle me je to briskem, mala kdyz zacne pit, tak ja kolikrat slysim, jak ji v tom brisku krouna. A taky ty miminka si strasne rychle na neco zvykaji, podle me je moje mala uz tak moc zvykla se kojit ve spanku, ze uz se pri probuzeni doopravdy nenapije.

IvuKr
Povídálka 16 příspěvků 21.06.19 10:35

@jojinek1990 u nas je to brisko stoprocentne taky…ale neumim treba krome toho mlecneho prijit na to, co dela problem. Protoze obcas si neco dam a je to v pohode a pak zase ne, tak ja uz nevim. Je obdobi kdy si to tak neberu, ale pak, kdyz je to horsi, tak je mi fakt z toho hrozne uzko. Vis ze jsem tak vazana byt porad doma, kolik prave mi da do nej neco dostat, ze mi to obcas vsecko vybleje a musime zacit znovu, ze nemam cas na dceru a je kolikrat sama v obyvaku a kouka na pohadky a ceka az prijdu :-( je mi z toho hrozne smuto. A nutis nekdy? Nebo fakt spolehas jen na to az usne a pak nakojis? A ty prikrmy tedka sni v pohode tech 50g? My pak museli dceri vzdycky poustet u toho pohadky aby tak nemyslela na to ze ji, des bes. Dneska mam zrovna jeden z tech horsich dnu…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama