Miminko nekaká, i když má řídkou stolici

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tereza209
Povídálka 12 příspěvků 06.03.18 14:43
Miminko nekaká, i když má řídkou stolici

Ahojky, holky nevíte jak je možné, že malý má řídké hovínko, ale bez rektalni rourky se stejně nevykaká? Křičí a nejde mu to? Přitom než jsme našli správné mlíčko tak dokázal vykakat i tuhé hovínko a řídké mu teď bez pomoci nejde. Je mu měsíc a je plně na UM Nutrilon omneo comfort pro řídkou stolici. Prdí krásně, ale víc nic. Případně jak dlouho jste vy používali rourku? Děkuji :mavam:

Přečtěte si článek: Zácpa u kojenců - co pomůže

Reakce:
Bobby
Extra třída :D 14083 příspěvků 06.03.18 14:53

Ja osobne nejsem zastancem rourky…castym pouzivanim to dopada casto tak, ze se bez ni uz neobejde..

Aradhell
Ukecaná baba ;) 1078 příspěvků 06.03.18 14:58

Rourku nepoužívejte, nebo minimálně, hrozí že si dítě na ni navykne a už se samo nevykadi. Já ji pouzila jen jednou. Mnohem lepší jsou masáže briska Pupíkem po směru hodinových ručiček, cvičení s nozkama, apod. Jak je dítě staré? Jak často kadi?

blumen
Hvězda diskuse 46720 příspěvků 06.03.18 15:07

@Tereza209 v zahranici jsou ty rourky dokonce zakazane, smi to delat je lekar v nemocnici pod dohledem.

anivbl
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 06.03.18 15:11

@Tereza209 Já teda rektální rourku používala, první tři měsíce u naší druhorozené jsme se bez ní neobešli. Masírovala jsem břicho, cvičila s nohama, nahřívala břicho, zkoušela všechno možné a nic nepomáhalo. A po třetím měsíci se to zlomilo, jak se malá začala víc hýbat, tak to šlo najednou samo. A rozhodně si na nic nezvykla, teď je dceři rok a 3/4 a kaká sama, navíc už to zvládá i na nočník. Takže se rourky neboj. A stolici měla taky řídkou, nevím, proč to někdy nejde…ale určitě se to časem spraví, uvidíš ;)

fia80
Závislačka 3116 příspěvků 06.03.18 15:23

A proč mu pomáháš, když víš, že má to hovínko řídké. Když mu pokaždé pomůžeš, tak nebude mít potřebu tlačit a povolit svěrač a bude čekat na tvoji pomoc.

fia80
Závislačka 3116 příspěvků 06.03.18 15:26

A jak často s tvojí pomocí kaká? Každý den?

Tereza209
Povídálka 12 příspěvků 06.03.18 15:48
...

Dneska jsem mu pomohla poprvé, protože tři dny nekakal a už se svíjel a brečel.

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 06.03.18 15:54

@Tereza209 a jak víte že place kvůli toho? Je jasné že pokud ho vyrourkujete tak se vykadi. A nevím jak často by měly děti na UM já jen kojím a vím že i několik dní nemusí kadit. Kupte raději laktobacilky třeba od swiss jsou od 0mes..a rourku opravdu jen v krajním pripade

Brouckova
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 22 inzerátů 06.03.18 16:23

@Tereza209 obdobný problém jsem řešila u prvního syna. Byl na UM, po prvím ho bolelo bříško, po změně bolení ustalo a já se radovala že máme vyhráno. Bohužel po pár dnech to vypadalo jako u vás. Stolice řídká ale bez rourky se syn nevykakal. Nakonec jsem změnila UM do třetice a byl klid, syna ani nebolelo bříško a kakal sám bez pomoci.
Takže za mě bych pouvažovala jestli zeměnit UM ještě jednou…

Aradhell
Ukecaná baba ;) 1078 příspěvků 06.03.18 20:23

Naše malá je na um Nutrilon od narození, denně dostává probiotika (biopron) a také nekaka úplně každý den. Když se mi to zdá dlouho, dám jí pít fenyklový čaj, namasiruju bříško a cvičím s nozkama. Pokládás také dost na bříško nebo na tygrika? To uvolňuje střeva. Brečet může i kvůli prdum. S rourku bych to fakt nepřeháněla

barbuchablond
Ukecaná baba ;) 1038 příspěvků 07.03.18 13:05

První tři měsíce jsem rourku u dcery používala i několikrát denně, a to je pouze kojená. Svíjela se bolestí a sama se prostě nevykakala. Probiotika, BabyCalm, Espumisan úplně k ničemu (myslím, že BioGaia jí ještě víc nadýmala), masírovala jsem Pupíkem, dokonce jsem zkoušela i speciální cviky na rozhýbání střev, co vycházejí z jógy. Nahřívání, cvičení nožičkama, jiný vitamín D místo Vigantolu a ve finále i tejpování bříška. Nepomohlo fakt nic.
Teď jí je 7 měsíců, pořád má citlivé zažívání, ze všeho je strašně nafouknutá, ale rourku už fakt nepotřebuje.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

„Všichni mě uráželi! Měl jsem trému, teď je ze mě introvert,“ vzpomíná Ondřej na Taxík

Před několika lety sympatického Ondřeje napadlo, že zkusí štěstí v televizní... číst dále >

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >