Miminko nemá pocit žízně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
eeevvv
Povídálka 28 příspěvků 25.01.19 13:26
miminko nemá pocit žízně

Zdravím maminky. Píšu už ze zoufalství z dcery - 12,5 měsíce. Už od narození bojuji s jejím krmením. Narodila se jako cvalda (4,26kg) a stále je jí kus baby, takže to neustále každý bere na lehkou váhu a kdykoliv si na to u lékařů (a jinde) stěžuju, tak mi nikdo nevěří a bagateluzuje to („však má z čeho brát“ a „ale to nebude tak horké, vždyť je ji kus“, popř. „ale hydratovaná je dobře“ atd.). Jenže zatímco se ostatní maminky stresovaly, jestli je to dost, když se jejich mimino kojí 15 minut, já byla šťastná, že mi u prsa někdy zůstala AŽ 15 vteřin!!! a stále prospívala skvěle na 98. percentilu, ačkoliv bylo každé kojení z mé iniciativy a trvalo v rámci sekund. Příkrmy jsem začala zavádět po uk.6.měsíci a bez velké odezvy, ale to mě ještě nestresovalo. Tekutiny mimo kojení v 10.měsíci - ale zde nastal velký kámen úrazu. Tekutiny dcera totálně bojkotuje, což trvá stále i po 4,5 měsíci trvající pravidelném každodenním snažení. Už jsem z toho zoufalá - vyzkoušela jsem vše - všechny savičky, lahvičky, hrníčky, brčka, skleničky, po lžičkách,; čaje slazené, neslazené, vodu, džusy, šťávy…Jakmile se ji něco dostane do pusy, hned to plive, defakto je schopná to vyplivnout ikdyž to má až téměř v krku. Jenže teď už mi cca 2 týdny dcera odmítá už i denní kojení a když to vezmu s tím, že příkrmy defakto nejí (ráno někdy cca 60g bílého jogurtu, v poledne čtyři lžičky až 170g masozeleniny /podle toho jakou má zrovna náladu a chuť/, odpoledne 50g dýňovo-mrkvové kapsičky nebo 80g dětského pudinku a večer cca 50 - 130g kaše), tak je její příjem tekutin i jídla opravdu tristní. Ovoce ani přesnídávky nejí vůbec (max čas od času banán), syrovou zeleninu taky ne. Naředit víc vodou masozeleninu nebo dělat polívky taky nejde, to už by nepojedla vůbec nic. Teď už dcera přes den ani nečůrá, max 1-2 x něco málo. Zato přes noc se hydratuje do sytosti, to je na prsu cca 3× a plena ráno je totálně plná. Včera jsem si na to u lékařky opět stěžovala a ta mi dala ledovou sprchu, že dceru hospitalizuje a zasonduje, že ji selžou ledviny a orgány a že mě sestry naučí, jak ji dát napít atd. Takže toto mě opravdu dorazilo - máma je dětská sestra a na onom oddělení pracovala půl života a ta do ní taky nic nedostane. Prostě už nevím jak dál. Když jsem do ní potřebovala v horečkách dostat nějaké tekutiny, jak ji hold zakleknu a zpacifikuju končetiny a dávám po mililitrech pipetou z nurofenu až do krku a musím podržet bradu, protože to vyplivne ikdyž to má natečené až do krku. A toto prostě není cesta. Navíc jak už z toho začínám dost nervóznět a hodně se snažit za každou cenu to do ní vpravit už na sílu, tak už má hysterii, jen vidí, že se přibližujeme k jídelní židličce nebo beru flašku s pitím. Jestli máte radu, tak prosím sem s ní, já už jsem v koncích s nápady :nevim:

Reakce:
Heivka
Závislačka 3615 příspěvků 25.01.19 13:32

@eeevvv Ségra má něco podobného, neteř začala trochu jíst a pít až když přestala v noci kojit (kojila tedy skoro do tří let) i tak je do holky něco nacpat docela záhul a doteď pije jen na připomenutí a když je nemocná, tak jí vodu lijou do krku stříkačkou. Ale ve školce prý není problém ani s jídlem ani s pitím.

Anais
Kelišová 5699 příspěvků 27 inzerátů 25.01.19 13:33

Syn mi od mala taky hrozně málo pil… naprosto chápu tvé obavy, hrůza teda byla u něj i jídlo. Já třeba pustila pohádku a nalžičkovla do něj půl hrnku nějaké tekutiny… bylo to na palici, ale lepší než nic. Pokud ještě kojíš, tak koj, to byl pro nás taky zdroj potravy a tekutin skoro do 1,5 roku. Postupně syn začal pít z našeho hrníčku, závody s tátou a jiné kravinky, ale byla jsem z toho vyčerpaná. Když bylo nejhůř, jak jsem ho dala do vany s čištou vodou - žádné šampony, pěny a tak, a jak si hrál, tak se často napil. časem se to trochu zlepšilo, má 5 let, ale je to boj. Jsem ráda za školku, kde pije z davem. Prostě jí musíš nějak ošulit, aby aspoň něco málo vypila… synovi chutnávala i sycená Magnezie, ale co fungovalo jeden den, nefungovalo další… držím palečky, každá lžička se počítá :hug: :hug: :hug:
A jako uklidním tě, dítko ti jí skvěle. u nás byl úspěch tak 3- 4 lžičky jídla v tomhle věku ! :mrgreen: Začal mi jíst trochu normálně až tak kolem druhého roku… buď ráda, že řešíš, jen to pití… :kytka:
Syn mi jedl bohudík dost zeleniny a ovoce Ale dodneška fakt pije málo

Janli
Kelišová 7226 příspěvků 25.01.19 13:57

Taky jsem si to prožila s dcerkou kolem roku. Skoro mi nečůrala, jednou dokonce dva dny, navíc ve vedrech. Pak se to najednou zlomilo a začala pít normalně.

Martassek
Kecalka 323 příspěvků 25.01.19 14:47

Dcerka takhle skončila dehydatovaná na kapačkách a potom jsme do ní třičtvrtě roku dostávali vodu pouze stříkačkou, než vzala na milost lahev s brčkem.

neta30
Povídálka 24 příspěvků 12.02.19 01:24
@eeevvv píše:
Zdravím maminky. Píšu už ze zoufalství z dcery - 12,5 měsíce. Už od narození bojuji s jejím krmením. Narodila se jako cvalda (4,26kg) a stále je jí kus baby, takže to neustále každý bere na lehkou váhu a kdykoliv si na to u lékařů (a jinde) stěžuju, tak mi nikdo nevěří a bagateluzuje to („však má z čeho brát“ a „ale to nebude tak horké, vždyť je ji kus“, popř. „ale hydratovaná je dobře“ atd.). Jenže zatímco se ostatní maminky stresovaly, jestli je to dost, když se jejich mimino kojí 15 minut, já byla šťastná, že mi u prsa někdy zůstala AŽ 15 vteřin!!! a stále prospívala skvěle na 98. percentilu, ačkoliv bylo každé kojení z mé iniciativy a trvalo v rámci sekund. Příkrmy jsem začala zavádět po uk.6.měsíci a bez velké odezvy, ale to mě ještě nestresovalo. Tekutiny mimo kojení v 10.měsíci - ale zde nastal velký kámen úrazu. Tekutiny dcera totálně bojkotuje, což trvá stále i po 4,5 měsíci trvající pravidelném každodenním snažení. Už jsem z toho zoufalá - vyzkoušela jsem vše - všechny savičky, lahvičky, hrníčky, brčka, skleničky, po lžičkách,; čaje slazené, neslazené, vodu, džusy, šťávy…Jakmile se ji něco dostane do pusy, hned to plive, defakto je schopná to vyplivnout ikdyž to má až téměř v krku. Jenže teď už mi cca 2 týdny dcera odmítá už i denní kojení a když to vezmu s tím, že příkrmy defakto nejí (ráno někdy cca 60g bílého jogurtu, v poledne čtyři lžičky až 170g masozeleniny /podle toho jakou má zrovna náladu a chuť/, odpoledne 50g dýňovo-mrkvové kapsičky nebo 80g dětského pudinku a večer cca 50 - 130g kaše), tak je její příjem tekutin i jídla opravdu tristní. Ovoce ani přesnídávky nejí vůbec (max čas od času banán), syrovou zeleninu taky ne. Naředit víc vodou masozeleninu nebo dělat polívky taky nejde, to už by nepojedla vůbec nic. Teď už dcera přes den ani nečůrá, max 1-2 x něco málo. Zato přes noc se hydratuje do sytosti, to je na prsu cca 3× a plena ráno je totálně plná. Včera jsem si na to u lékařky opět stěžovala a ta mi dala ledovou sprchu, že dceru hospitalizuje a zasonduje, že ji selžou ledviny a orgány a že mě sestry naučí, jak ji dát napít atd. Takže toto mě opravdu dorazilo - máma je dětská sestra a na onom oddělení pracovala půl života a ta do ní taky nic nedostane. Prostě už nevím jak dál. Když jsem do ní potřebovala v horečkách dostat nějaké tekutiny, jak ji hold zakleknu a zpacifikuju končetiny a dávám po mililitrech pipetou z nurofenu až do krku a musím podržet bradu, protože to vyplivne ikdyž to má natečené až do krku. A toto prostě není cesta. Navíc jak už z toho začínám dost nervóznět a hodně se snažit za každou cenu to do ní vpravit už na sílu, tak už má hysterii, jen vidí, že se přibližujeme k jídelní židličce nebo beru flašku s pitím. Jestli máte radu, tak prosím sem s ní, já už jsem v koncích s nápady :nevim:

Muzu se zeptat, jak jste dopadly? Rozpila se dcera? Resim totez co vy, dcera pres den odmita kojeni a jinych tekutin vypije jen treba 50 ml. Jedine co tekuteho sni, je omacka na obed. :zed: taky nas mudr strasi sondou, ze pokud skoncime na kapackach a tam se nerozpije, dostane sondu

lucynka25
Echt Kelišová 8623 příspěvků 12.02.19 09:26

A co polevky? To holky nedavate?
Ty take dodaji nejake tekutiny..nebo redeny jablecny dzus?
Ten u nas fungoval. Ja mam ted pravy opak,dcerka 1,5 nechce jist akoro nic,takze kojim kojim kojim 8o ale je po nemoci,tak.seto snad casem zase srovna.

eeevvv
Povídálka 28 příspěvků 12.02.19 20:08

@neta30 bohuzel nic moc. Dokonce jsme skoncili i v nemocnici s podezrenim na zanet ledvin, kde tu kapacku na zavodneni fakt dostala :( . Nicmene dosla jsem k zajimavemu zjisteni: hodne jsem onemocnela a nebyla jsem v akutnim stavu schopna dceru videt, natoz nakojit a byla v peci otce/babicky. Ackoliv jsem byla mrtva hruzou jak to dopadne (bylo to navic v den jejiho propusteni z nemocnice), tak dcera jak me 2 dny nevidela, tak jedla bez problemu a kazdy den k tem (na ni velkych) porcich jeste vypila z hrnku nejmin 400-500ml, coz je opravdu neco. Nicmene po 2 dnech piti a jezeni, kdyz jsem se zase u ni zacala objevovat, tak zase najela na svuj standartni rezim „U Suchanka“ a nechce nic :,( . Takze hold asi dokud ji budu to prso v noci davat, tak jeji rozpiti asi nehrozi…

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Udělejte pápá! Tito čeští lehkoživkové zmizeli nebo mizí z YouTube a jsme za to rádi

Přičichli ke slávě a lehce vydělaným penězům. A teď pomalu, ale jistě mizí ze... číst dále >

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >