Miminko nemá rádo kocarek/korbičku, co dál?

2749
5.7.21 21:20

Miminko nemá rádo kočarek/korbičku, co dál?

Syn, 3 měsíce, nemá od narození rád kočárek, korbičku. Zkoušeli jsme vše, najedený, vykakaný, zavinutý, nezavinutý, před spaním, po spaní, ráno, večer. Nic, řve a řve.
Autosedačka na kočárku mu tak moc nevadí, většinou vydrží trošku dýl v klidu - může sledovat.
Napadlo mě, že se nudí a vadí mu poloha v leže. (Je hodně kontaktní miminko).
Upínám se k naději, že se sportákem by to mohlo být lepší, ale samozřejmě nevím.
Kdy jste dávaly prcky do sportáku? Případně tedy máte někdo zkušenost, že to pomohlo?
Využíváme nosítko, ale v těch teplech nic moc, navíc bych byla ráda dýl venku.
(Syn má 68 cm a 7 kg, není úplně drobek). Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1423
5.7.21 21:24

Do sporťáku se dávají, když sedí, tabulkové dítě někdy mezi 9. a 10. měsícem. Když stáhneš střechu, aby mohl koukat nad sebe, to nepomůže? Nebo dát na břicho, jestli už obstojně pase.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22413
5.7.21 21:24

Do sportaku až tak od půl roku, záleží jaký máš, nekde už musí dítě samo sedět, pokud třeba nejde úplně do lehu. Co jízda na brise?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
563
5.7.21 21:25

Já jsem dala dceři sporťák až si sama sedala a chtěla vylézt z korbičky. Dříve než dítě samo sedí se sporťák nedoporučuje. Jinak nevím co poradit, my jsme takový problém naštěstí neměli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2336
5.7.21 21:31

@kocourGarfield Ahoj, já měla to stejný.

Sportovní kočárek jsem kupovala v 7 měsících, to už malej úplně v pohodě seděl, tak od té doby lepší.

Do té doby jsem vždycky dala v kočáru malého na břicho, sundala tu stříšku a mohl koukat ven po směru jízdy (snad rozumíš), fajn bylo také nosítko.

Moje sestra měla sportovní kočárek od narození, dál se polohovat úplně na leh, ale teda nevím jestli by ti takový kočár něco řešil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
457
5.7.21 21:37

Řešila bych to na nezbytnou dobu tou sedačkou na kočárku a doufala, že se to brzy zlomí. Většinou je to období, které přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
5.7.21 21:37

Měla jsem to úplně stejně. Zachránilo mě nositko. V tom se malé líbilo a mohly jsme tatko chodit ven. Většinou to prospala. A když začala sedět, tak golfky a v tom už problém neměla, ale normální kočár prostě nesnesla. Vždycky v něm rvala tak moc, že se začínala dusit. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1735
5.7.21 21:41

Znam a lituju te :lol:…nas malej v korbe vzdycky silene rvak, takze jsem cca 20 minut jezdila jak zbesila a cekala, az usne. Spal vzdy max hodku a opet se budil s prisernym revem…ven se teda moc chodit nedalo :?…takze jsem ho do sportaku narvala uz nekdy v pul roce, to nesedel ani zdaleka…byl tam v pololehu, aby videl. Bylo to lepsi nez korba, ale taky nic moc. Vydrzel tam v bdelem stavu bez revu tak pul hodky a ti se muselo jezdit. Kdyz usnul, tak to byla parada, spal tam dyl nez v korbe a nebudil se s revem. Ale jako o pohodovych prochazka h s kocarem hsem si teda mohka akorat nechat zdat :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15305
5.7.21 21:43

U nás totéž, rešila jsem nosítkem, v zimě i v létě. Sporťák jsme začali používat v 7 měsících, když sama seděla, ale několik měsíců nesnášela i ten :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
321
5.7.21 22:06

U nas to samy! V klidu a delsi byly prvni 3 prochazky asi, pak byly strasny mrazy, takze skoro 14dni doma (meli jsme dost pidi dite) a pak to zacalo…

V korbicce vydrzi tak 20min, kdyz ma dobrej den a musi byt stazena striska, je jedno, zda na zadech nebo na brise. Trochu pomaha prisun novych hracek a ted jsem zkusila krupky (bude ji teda 6m). Moc nechci nahrazovat vajickem, navic to se ji teda taky uz moc nelibi, vydrzi v nem asi tak stejne, mozna o 10min vic…usnout v kocarku neexistuje..jedina moje rada je - prezit to :lol: doufala jsem, ze se to treba nejak zlomi nebo tak, ale uz v to ani nedoufam…takze jsem se smirila, ze mam nekocarkove dite a nejak to pytlikujeme ruzne…nas den venku vypada tak, ze: jedeme s korbickou, cca 30min, ke konci uz rici, potom presidli do nositka na koukani (mam takovy vak, kde je ke me zady a je to ergo), tam vydrzi docela dlouho, pak vytahneme nekde deku (krok 2 a 3 lze otocit :lol: deku idealne v rusnem parku, kde muze pozorovat hlavne lidi, stromy ji az tak neba, tato varianta bohuzel v desti, snehu a podobnych necasech neproveditelna), tam vydrzi taky docela dlouho, pak nositko c. 2, tula, v nem prilepena na prsu usne na 30-60min a pak to jedeme zas odznova :mrgreen: po pravde jsem se strasne tesila na leto, jak budeme chodit ven a tak a je to spis pro me stres, snazim se teda nebyt ve stresu, ale moc mi to nejde, kdyz cekam, kdy zacne vriskat (a jakoze ta nase fakt umi vriskat).

Je mi to lito, myslim, ze zadnej recept na naladeni tohoto typu deti na kocarkovani moc neni :lol: me to stve z jednoho duvodu - strasne jsem se tesila na prochazky…tak tajne doufam, ze ten sportak to trochu vyresi, ale jak tu tak ctu, tak ani to neni zaruka uspechu, achjo!

A vlastne jeste me tedy mrzi, ze ji nemuzu vypravit s babickou nebo nekym ven, jedinej, kdo zvlada to mrceni a tempo je tatinek :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3448
5.7.21 22:15

Ani jedno naše dítko nemělo rádo kočárek…Jen začli pást, tak jsem je vždy po chvilce dala v kočárku na bříško a bylo to :mrgreen: Byli jsme rarita :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15305
5.7.21 22:17

Já teda musím říct, že jsem nosítko milovala, takže mi to zas tolik nevadilo. Neporadím moc s váhou, dcera je drobek, teď v roce má teprve 10 kg (ale jako sedmikilovou jsem ji normálně nosila, to mi nepřišlo tak hrozný). A co se týče veder, tam bych to řešila funkčním oblečením pro oba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
817
5.7.21 22:17

Nas maly od narozeni korbicku bral, byla zima, tak byl nabaleny a usnul. Ale tak cca ve dvou a pul mesicich zacal jecet. Tak jsem vice bnosila, pak jsem kocar odlozila uplne, a tchyne s emohla zblaznit, nemohla vozit a furt mi vycitala ze rve jenom porotoze ho furt taham v satku. Chvili jsem rikala, ze je to mozna pravda a mechavala maleho chvili v kocarku vybrecet, ale bylo to jenom horsi a horsi. Pak uz rval jenom jsme se ke kocarku priblizili. Kolem 4. Mesice jsem zacala zase kocar zkouset, treba jenom deset minut kolem baraku, zvysovala vzdalenost a cas, kdyz uz lepe pasl, tak jsem mu udelala skviru a jezdi na brise. Ted ma 5 mesicu a korbu miluje, usne v ni, jezdi na brise a snajpruje, treba v obchode uplne ideal, kouka kdo jak nakupuje a je spokojeny. Ale pocitam, ze pristi mesic budem muset vzit sportak, protoze za chvili bude jezdit s nohama venku, uz je v korbicce tip top. Taky neni zrovna drobek :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12774
5.7.21 22:23

Ukojit u prsa a pak pomalu spiciho spustit do kocaru a nechat spat. Necha se…?

Nebo stahnout stricku pryc a nechat ho jezdit na brise (pozdeji i na kolinkach nebo vestoje na ksirach), tak, aby videl ven pred sebe.
Pokud ma korba vysoky okraj, tak podlozit matraci tak, aby byla vys a pres ten okraj videl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
817
5.7.21 22:24

Zkuste to takhle, az to pujde.. treba si da taky rict :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu