Miminko neotevře pořádně pusu na kojení

78
30.10.20 22:10

Miminko neotevře pořádně pusu na kojení

Ahoj maminky. Nikde jsem nenašla žádnou odbornou radu, tak se obracím na vás. Mám 6týdnů miminko a celou dobu se potýkáˇe s problémem ohledně krmení. Mimčo mi nechce pořádně otevřít pusu na kojení a polyká hrozně moc vzduchu protože se špatně přisaje. Nevezme si prso pořádně, takže mě má spíš jako dudlík. Dvakrát potáhne dobře a pak se jakoby pustí, ale pije dál a zase se na dvě cucnutí přisaje, ale málo. Zkoušela jsem klasickou polohu na kojení, pak tu fotbalovou nebo jak se tomu říká. Odsála jsem před kojením, aby nebylo prso moc velké. Různě natvarovat bradavku, abych mu jí dala do pusy pořádně a nic. U kloboučku mi nepil skoro vůbec(taky je možné, že ho neumím používat).Už jsem i došla do stádia, že se klidně vzdám kojení z prsu a budu odstříkávat do lahvičky, ale ani na lahvičku se nepřisaje dobře a pusu neotevře pořádně, takže polyká vzduch u antikolikové lahve :zed: Je to druhé dítě a první jsem naprosto bez problému kojila. Pravdou je, že jsem si všimla hned po porodu, že je něco jinak, protože ani během prvních dvou hodin se pořádně nepřisál :nevim: Už jsem bezradná a svolná snad jakékoliv variantě která pomůže. Předem děkuju za jakýkoliv tip :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9309
30.10.20 22:21

Pozvi si laktační poradkyni. Odsávání není řešení napořád. Navíc problém může být i u miminka, některá mají hodně přirostlou uzdičku pod horním rtem a ani se přisát nemohou. Co na to říká dětský lékař? Vždyť musíš mít úplně dorasované bradavky :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8437
30.10.20 22:58

Tohle je docela velký problém, určitě bych pozvala dobrou (!!) laktační poradkyni, aby se na to podívala. Jestli není nějaký problém v puse, s uzdičkou apod.

(jinak - i to otvírání pusy se musí miminko naučit, při každém špatném přisátí jsem ihned odpojila - vypáčila pusu malíčkem - a nechala přisát znovu, dokud to nebylo dobře. Oni se musí naučit tu pusu otevřít víc. Ale předpokládám, že to už jsi dělala).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
31.10.20 00:04

@Aduš8 kupodivu bradavky v pohodě :D Doktorka nás(ale spíš kvůli blinkání)poslala do nemocnice. Dělali všechna možná vyšetření a nic nezjistili. Takže blinkání řešíme častým kojením na 5minut, ale přisátí stále nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
31.10.20 00:08

@Lucie_Sx a jak se pozná dobrá? Kde ji sehnat? Skrze laktační ligu? Nikdy jsem se o to nezajímala, tak vůbec nevim jak to funguje a na co si dát pozor nebo podle čeho jí vybrat :nevim: To s tím malíčkem jsem nezkoušela, ale vyzkouším. Předpokládám, že se prstem rozevře pusa a během toho jak otevře pusu, tak strčit prso do pusy? Je na to nějaký spešl chmat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5465
31.10.20 13:06

@Barushak nevymyslejte bkbosti, nezkousejte sama aplikovat rady z internetu. Pozvete si laktacni poradkyni a ta s vami vsechno krok po kroku projde a vse vam vysvetli! Tohle je prilis dulezute na nejake samovzdelavani z internetu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8437
31.10.20 13:17
@Barushak píše:
@Lucie_Sx a jak se pozná dobrá? Kde ji sehnat? Skrze laktační ligu? Nikdy jsem se o to nezajímala, tak vůbec nevim jak to funguje a na co si dát pozor nebo podle čeho jí vybrat :nevim: To s tím malíčkem jsem nezkoušela, ale vyzkouším. Předpokládám, že se prstem rozevře pusa a během toho jak otevře pusu, tak strčit prso do pusy? Je na to nějaký spešl chmat?

Na mamila.sk je seznam, jsou proverene. Nebo jestli u vas mate nejakou alternativni skolku, poptej se maminek tam, urcite nejakou doporuci.

To s tim malickem jsem myslela tak, ze kdyz se mi spatne prisalo, dala jsem prisatemu miminku malicek do pusinky, tim se zrusi podtlak v puse a ono se pusti, a pak jsem ho nechala prisat znovu a pockala jsem si na tu vic otevrenou pusu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
31.10.20 14:10

Děkuju moc za rady.Jdu se poohlédnout po poradkyni. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.20 21:13

Uchop prs do ruky a bradavkou šmrncni miminku po pusince seshora dolů, to vyvolá reflex, že otevře pusu a snaž se mu ihned do pusinky vysunout co největší kus prsu, ne jen konec bradavky..

• Citovat
  • Nahlásit
78
31.10.20 21:18
@Anonymní píše:
Uchop prs do ruky a bradavkou šmrncni miminku po pusince seshora dolů, to vyvolá reflex, že otevře pusu a snaž se mu ihned do pusinky vysunout co největší kus prsu, ne jen konec bradavky..

To jsem zkoušela. Výsledkem bylo, že na mě koukal jak z jara, chvili přemýšlel a nakonec poodtáhl hlavu a teprve začal pít. Snažila jsem se ho pobídnout k pití během toho přemýšlení a teď i ukončit přisátí a začít znova, ale dělá to pořád dokola…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama