Miminko nepláce u cvičení Vojtovky. Je to špatně?

1125
7.12.18 18:15

Miminko nepláce u cvičení Vojtovky. Je to špatně?

Holky, mám dotaz. Začala jsem cvičit s 9,5 měsíčním synem Vojtovku. Cvičíme cvik, aby se rozlezl, nebo spíš zača hýbat, on pořád jen válí sudy.
Jenže poprvé to byo peklo, řval, až byl mokrý jak myš. Děsila jsem se toho a on mi doma ani jednou nezapláče, dokonce se u toho směje.
Někde jsem četla, že se to cvičí špatně, když dítě nepláče. Tak se bojím, abych mu ještě víc neublížila, ale zkoušela jsem si to pod dohledem fyzioterapeutky 2×.
Cvičíme pár dní. Je to normální? A ještě - kdy jste viděly nějaké pokroky? Kdy můžu čekat nějaké výsledky? Cvičíme 3× denně. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

807
7.12.18 18:32

nemusi plakat.dulezity je aby delal to co ti fyzio rekla aby delal u cviku…zabiral urcitou casti tela, vzpiral se ti tak jak ma. my zacali cvicit mnohem drive a fyzio mi rekla napr ze ma hybat raminkem k podlozce, krcit nozku k sobe apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1125
7.12.18 18:36

@Teresa.p Aha, no tak to on u toho leží jak placka a čeká, až bude konec. Ničím nezabíra. Ano, řekla nám, že má zabírat lopatkou :,( Takže to je blbě, co? A jak ho donutit, aby zabral? Aby se nějak vzepřel?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26309
7.12.18 18:36

@Terez001 syn taky neplakal. Moje neskutečně uřvané mimino u Vojtovky ani nepíplo a to nejen doma, ale neplakal ani u fyzioterapeutky. Ona tehdy zkoušela, kam až může zajít. Tehdy sama řekla, že testuje hranice a je pravda, že se mu ty hranice cvičení od cvičení posunovaly. My tedy cvičili od 6 týdnů do 6 měsíců. První pokroky ona viděla po týdnu. Ale něco trvalo víc týdnů.
Aktuálně k ní zase chodíme (už ne na Vojtovku) a zase prý zvládá a dělá věci, které po dětech v jeho věku nechce a nevyžaduje :nevim: Hlavně pořád říká, jak to nejspíš nepůjde, že ho to bude tahat a on to udělá, ještě víc, než chce a ani nepípne :lol: Asi má posunuté hranice.
Ještě mě napadá, že je pravda, že má syn podle všeho nejspíš posunutý práh bolesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
807
7.12.18 18:44

tlacite mu na nejaky bod? zavolejte ji a bezte znova. jestli
lezi jak placka a nezabere tak je to
o nicem. taky se mu to parkrat stalo a sli jsme hned za fyzio a bud opravila nebo kdyz fakt nezabiral ani ji tak zmenila cvik. vojtovka nema bolet a neboli. mensi deti placou, protoze jsou zafixovani v urcite poloze, kdyz mel
syn tech 10m tak nebrecel, ale spis oddychoval
a funel jak kdyz chlap zveda cinky v posilovne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13797
7.12.18 19:05

Syn začal řvát až někdy kolem roku, fyzio mi vždycky říkala, že je to dítě, na kterém by se dala natáčet instruktážní videa. Buď ráda, že to probíhá v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13797
7.12.18 19:06

@Terez001 čtu, že leží jak placka. To syn taky dělával, fyzio mi říkala, že vypnul. V tu chvíli jsem přestávala cvičit a vraceli jsme se k tomu později.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1919
7.12.18 19:29

Moje dcery nebrecely ani jedna.Nema se sam vzpirat,jako vzpinat a u toho rvat,to je spatna predstava.Ma mu treba se zatnout sval,natocit se nekam,ale rvat nemusi.Je to o tom,ze ty jsi v pohode,tak on je v pohode.Kdyz ty do toho pujdes s pocitem,ze ho jdes mucit,tak rvat bude.My to mely krasny ritual.Byly jsme chvalene a pomohlo to rychle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
761
7.12.18 19:36

@Terez001 Se synem jsem též začala cvičit Vojtovku na podporu obracení a pak i na podporu lezení. Bohužel ten cvik na podporu lezení úplně ignoroval, vůbec na něj nereagoval. Pak se to ukončilo s tím, že není tabulkový a prostě má své tempo. Důležité je aby se rozlezl a lezl správně a dostatečně dlouho, tím posílí zádové svalstvo a může trénovat na vzpřimování a následnou chůzi. Jinak bych u tebe třeba zkusila Bobath koncept.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1633
7.12.18 22:35

My začali cvičit tak ve 2 letech. Pediatr nic špatného neviděl, prý neva, že chodí po špičkách, až ztěžkne, tak přestane. Na vojtovce nás seřvali, že jsme měli přijít v 6 týdnech, ne ve 2 letech. Jak to mám jako laik asi poznat… Tak jsem sebrala odvahu řict si o cvičení až v těch 2 letech. Cvičli, tedy spíš necvičili jsme 4 roky. U cvičení nebrečela, nadávala. Že je to hnusné a tlačí to a tahá. Dnes je plus minus v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1125
7.12.18 22:37

No práve, občas se vzepre, ale v 90%lezi a ani se nehne a směje se. Když docvicime, tak leží dal v té poloze, až po chvíli si uvědomi, že se může uvolnit :? No nemám z toho dobrý pocit. A jak se tu píše, já do toho zezacatku šla s obavami, že bude vřískat a budu ho mučit. A on nic. Občas mu u toho zpívám, asi přestanu, pac jen poslouchá a je klidný. Tě fyzioterapeutce jsem už volala, asi třetí den, nějak jsem si nebyla jistá, kam má mít otocenou hlavičku, na kterou stranu. A řekla jsem ji i to, že neplace a je v klidu. Ona mi řekla, no vidíte, buďte ráda, nektere děti prostě neplacou. Ale to, že nezabírá tou lopatkou mi přijde divné, fakt to asi pak nemá účinek. Třeba nám dá jiný cvik. Ano, na bod mu tlačím. Za parádní jdeme na kontrolu. Sice cvičíme pár dní, ale zdá se mi to jeho nehybani snad horší :,(. Ještě, před pár dny zvesnul zadeček, kolínka dal pod sebe a včera celý den nic, jen ležel na bříšku a nebo válel sudy. Prostě jak kdyby se úplně zabrzdil :( S pr im synem jsme taky cvičili od 3 m do 6m kvůli asymetrii a ten řval jak tur, že jsme cvičili jen měsíc, pak jsem s ním necvicila doma vůbec, nemohla jsem. A přesto nas vždy pochválil. Bobatha rikala jen tehdy, kdybych ho už neudržela, pac už má trošku větší silu. Akorát bych radši zůstala u vojtovky. Bobatha tu nemáme, az ve meste 25 km a dojíždět se mi nechce :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama