Miminko neprospívá, jak byste postupovaly?

3686
12.2.13 22:45

Miminko neprospívá, jak byste postupovaly?

Hezký večer! :mavam: Ráda bych znala váš názor, resp. jak byste postupovaly na mém místě. Dnes jsem byla s dcerkou na 6týdenní prohlídce a malá mi přibrala jen 520g za 4 týdny. To se naší doktorce nelíbilo a vyfasovala jsem vzorkové lahvičky s Nutrilonem HA s tím, že mám stříkačkou přikrmovat a denně vážit. V pátek mám nahlásit kolik přibrala. Kojeneckou váhu mám půjčenou doma a když ji vážím před a po jídle zjistila jsem, že pokud krmím po 4 hodinách a dýl (jsme venku, v autě nebo v noci, kdy se budí jen jednou), tak vypije těch 70ml, přes den ale když jsme doma a hlásí se po 2-3 hodinách, vypije jen 40 a pak pláče. Ze začátku byla spokojená, je to otázka až posledních 2 týdnů, i to menší přibírání, vážila jsem si ji průběžně i doma, protože se narodila s nízkou porodní váhou. Každopádně denní dávka mlíčka co si vezme není dostatečná. Začla jsem i odsávat. Z prsa, ze kterého kojím vytáhnu po krmení pár kapek, tak aspoň stimuluju, z druhého vytáhnu 20ml a to zamrazím. Další problém je, že je u prsa 30-40 minut a spíš dudlá než že by sála. :nevim: A teď k otázce. Dnes se mi teda potvrdilo, že zřejmě pláče hlady. Takže jsem si nastudovala jak zvýšit produkci mléka, jak zajistit lepší tečení a při dnešním kojení jsem se vykašlala na UM a vytáhla z mrazáku co jsem si namrazila pro případ, že by hlídal tatínek. Malá si vytáhla z prsu při krmení 3× po dvou hodinách 40ml, u prsa jsem ji nechala jen po dobu co sála a jednou jsem dokrmila rozmraženým MM, vytáhla si 30ml a myslím, že by si dala ještě, ale nechala jsem to tak. Dál jsem nedokrmovala, chci aby se spíš budila abych mohla přikládat. Nevím, jak byste teda postupovaly vy? Jsem nervozní když pláče, ale zas kdyby měla takový hlad, nespala by mi v noci třeba 6 hodin, ne? Dokrmovaly byste UM nebo MM? Nebo byste raději přikládaly častěji a dokrm nedávaly vůbec? Popravdě mám chuť se na to vykašlat a přejít na UM úplně, netušila jsem, že mě toto potká. :roll: Díky za názory a zkušenosti. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10762
12.2.13 22:50

Tvá lékařka je jistě zkušená, nicméně nemá ještě jiné důvody, proč myslí, e miminko neprospívá?

jedno z mých dětí dosáhlo v šesti týdnech porodní váhy,
přes půl kilo za měsíc- no není to moc, a zas žádná tragédie to není
:nevim:
har.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
12.2.13 22:51

Právě některé děti, které mají hlad nepláčou. Šetří síly.
Určitě bych kojila častěji v noci i přes den.
Moje sestra strávila s dcerkou zhruba stejně starou 2 týdny v posteli, dávala ji jíst pokaždé, kdy si řekla malá a rozkojila se. Ale nemusí to platit u každého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6391
12.2.13 22:51

@Kapaz Ahoj ja syna kojila bohuzel jen 6 nedel, mlicko mi odeslo.
Probelmy jsme s pribiranim taky meli. Presne uz nevim kolik tydne nabiral je to uz skoro dva roky co je syn na svete. Ale litala jsem s nim k dr kazdy tyden, taky jsem ho vazila pred kojenim a pak po a pil malo. Dokrmovala jsem BEBOU a kojila, ale neslo to malej odmital a ja nevedela proc pak jsem zjsitila ze mi odchazi mliko, tekla mi pak voda. Nemelo smysl kojit dal, nechtel ani.
Krmila jsem ho SUnarem a byl spokojeny v noci mi spal taky treba 6 hodin budil se jen 1×-2× na jidlo v noci a pres den jedl kazdy dve hodky. Ale on moc jedlik nebyl pil jen tolik co chtel, nemohla jsem nikdy davat mnozstvi podle tabulek jak se pise na krabicich apod..Taky se narodil s malou porodni vahou rodila jsem ve 40+5 tt a maly mel 2700gramu. Nevyzivovala ho nejspis placenta.
Takhle nejak jsme to tedy mely my skoro jako vy.
Jo a kdyz jsem odstrikavala vytahla jsem jen 20 ml sotva.
Taky spise dudal kojila jsem treba i 45 minut a ma se tak 15 minut.
Neplakal nic,..Byl spokojeny..Ale malo pribival.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zrzana2
12.2.13 22:52

@Kapaz pokud chces kojit, tak prikladej klidne po hodine, v noci nejdele po trech. Vlez si s malou do postele a koj. Podle toho co pises to rozkojis. Pokud se na to chces vyprdnout, tak do toho, ale za me je to nejjednoduzsi a nejekonomictejsi zpusob jak nakrmit dite, takze bych to nevzdavala-

• Nahlásit
  • Citovat
59
12.2.13 22:55

Tak to já bych teda dokrmovala UM abych měla spokojené mimi. Možná mě tady některé maminky odsoudí, ale je to můj názor. Já osobně bojovala s kojením, pořád jsem kvůli tomu brečela až se jsem se jednoho rána vzbudila a po mlíku nebylo ani památky. Přešla jsem tedy úplně na Um a od té doby byla moje malá spokojená a já taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nepřihlášená mati
12.2.13 22:58

Vždyt pul kila za měsíc je v pohodě :think: neřeš to (já vím že se to snadno řekne), koj kdykoliv si řekne z obou, klidně si vlezte skoro na celý den do postele… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
zrzana2
12.2.13 23:00

@jeane001 neodsuzuji, jen si myslim ze pul kilca za 4tydny neni zase tak malo a 40ml na jedno kojeni taky ne. takze bych to tipla, ze po trech dnech postiveho prikladani co hodku bude mlika dost

• Nahlásit
  • Citovat
2480
12.2.13 23:01

Ahoj!

Já bych se spíš asi vykašlala na to dokrmování UM a snažila bych se kojení podpořit častějším přikládáním.
Pořádně jez a pij, ať je z čeho brát.
Nejvíce mléka se tvoří právě v noci, proto bych ti doporučila aspoň jednou maličkou vzbudit, svléknout do plíny a přiložit. Třeba si dá říct.
Nebo když nic jiného, tak aspoň odsávat.

Při kojení střídej polohy a během jednoho kojení můžeš několikrát vystřídat prsa. Ale dbej na to, aby to jedno prso důkladně vyprázdnila, než nabídneš druhé.

Věřím, že to zvládnete! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25959
12.2.13 23:01

V 6 týdnech bývá růstový spurt. Dítě víc roste, takže je důležité i koukat na to, kolik malá za tu dobu povyrostla do délky. Může se i vztekat u kojení, ubývá hormonů a mléko už neteče tak snadno.
Pokud chceš zachovat kojení, strč UM do šuplíku a jen koj. Malou přikládej klidně co hodinku, v noci ji nenech spát tak dlouho. V noci je nejvyšší produkce hormonu, který ovlivňuje laktaci. Koj z obou prsou při jednom kojení, klidně prsa několikrát prostřídej. Do dvou dnů by se ti měla laktace upravit ;)
Nedokrmovala bych vůbec, přibrání přes 100g za týden mi přijde u kojeného dítěte v pohodě :nevim: Navíc přibírají kojené děti skokově, takže z jednoho zvážení bych nedělala unáhlené závěry

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3686
12.2.13 23:02

No to jsem zkoušela ze začátku, budit ji na kojení po 3 hodinách v noci, ale ona prostě nejedla. Přicucla se a spala, nepomohlo nic. Přes den ji dávám jak si řekne. Jak jsem psala, když jsme v klidu doma, jsou to ty dvě hodinky, venku a na cestách zabere a vydrží i čtyři. Nevím v čem je problém, jestli je slabá a nevytáhne nebo jestli víc nemám. :nevim: Z prsa ze kterého kojím už nic neodsaju, ale děti jsou prý mnohem účinnější a vytáhnou, ale ona pak jen dudlá, nesaje. Ale z té flašky si vzala. Tak že bych odsávala a dokrmovala tím mým? Nevím ale co by to mělo za efekt. Navíc by mi mlíčko za chvíli nestačilo, když odsaju max 20 a potřebuju dokrmit minimálně 30ml. Snad jedině, že jí to z flašky líp teče. :nevim: Fakt netuším co dělat. :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2814
12.2.13 23:02

Já když mlíčko strácela, tak jsem přikládala malýho i co hodinu, v noci jsem kojila co dvě hodiny. A taky nesmíš nad tím tak přemýšlet, ale brát to jako automatiku. Psychika má na mlíko taky vliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
12.2.13 23:03

Jo a na převažování bych se vykašlala. To tě bude stresovat ještě víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nepřihlášená mati

@jeane001 to vůbec, je to přesně tak jak píšeš - spokojená maminka-spokojené dítě než vynervovaná maminka nad kojením, váhou apod… já nakonec radši váhu rychle vrátila a kojila :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
8651

To přibírání sice není kdovíjak rekordní, ale rozhodně není vyloženě špatné… Na tvém místě bych dokrm nedávala a jen kojila, pokusila bych se tedy kojit častěji a stimulovat produkci (po kojení třeba chvíli odsávej), během kojení střídala prsa atd. A hlavně žádný stres, pokud ti mimčo dost čůrá, dehydrované není, to je hlavní a pomalejší přibírání může být dané jen typem postavy a stylem růstu. Kolik ti dítko vyrostlo za tu dobu do délky? Také doporučuju zalézt do postele s dítětem a celý den nevylézt, jak už tu padlo.

To se „spokojeným mimi“ – nikdo nezaručí, že po dokrmu bude spokojená… Může ji zas z UM víc bolet bříško nebo může brečet z úplně jiného důvodu… Ono není pravda, že UM vše vyřeší, viz kvanta diskuzí tady od maminek dětí na UM – pije málo, pije moc, kadí málo, kadí moc, po jednom UM blinká, po jiném nekadí a tak dále :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama