Reklama

Miminko nesestupuje ve 40.týdnu těhotenství, doporučují císaře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucula88
Nováček 7 příspěvků 26.11.17 21:18
Miminko nesestupuje ve 40tt, doporucuji cisare

Ahojte, potrebuji radu. Zitra jsem 40+0 a mam tedy termin porodu. Uz minuly tyden mi doktor v poradne v nemocnici oznamil ze je nas prcek moc vysoko, nevstupuje do panve a cipek je zcela uzavreny a nezkracuje se. Kvuli tomuto nalezu mi rekl ze to na spontanni porod nevypada a ze tento tyden udelame cisare. Ale popravde receno nechapu kam tak specha, to se muze zmenit klidne behem par dni, tak proc me tlaci do cisare? Mate nekdo podobnou zkusenost?

Přečtěte si článek: Jak probíhá 40. týden těhotenství?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Helileli
Závislačka 2850 příspěvků 26.11.17 21:36

Pokud by tam nebyla indikace typu enormně přerostly mimino s odhadem kolem 5kg, tak bych se nenechala zbytečně natlačit do císaře. Jako jsou takové, které by po té možnosti skočily, třeba si tě jen chybně otipoval :nevim:
Ten termín souhlasí i s terminem dle utz z prvního trimestru?

Jana206
Nadpozemská drbna 26371 příspěvků 26.11.17 21:41

Je nejaky objektivni duvod k tomuto kroku? Napr. predchozi tehotenstvi prenaseni a potom nepostupujici porod, Tvuj zhorseny zdravotni stav, spatna poloha plodu, horsi ozvy?

Bonulinka
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 26.11.17 22:05

Měla jsem to stejně - čípek úplně zavřený, dlouhý, dítě vysoko. V pátek jsem měla nastoupit na vyvolání, usmlouvala jsem to, že ještě počkáme a přišla bych na kontrolu v pondělí, k tomu už nedošlo. Porodila jsem spontánně v sobotu. Porod byl nakonec rychlý a pohodový.

amálka1111
Povídálka 43 příspěvků 26.11.17 22:19

Ahoj, když jsem nedávno rodila své čtvrté dítě, které nebylo sestouple. Nikdo to neřešil. Dokonce mi doktorka radila, že klidně můžu tlačit ikdyz není zašlá branka, protože mimi ještě nesestoupilo. Porod byl ze všech nejkrásnější a rychlý jako vždy. Rodila jsem přesně v termínu. Myslím si že je to úplně jedno. Ostatní děti byly sestouple a nevidím v tom rozdíl

amálka1111
Povídálka 43 příspěvků 26.11.17 22:25

Jo a čípek se nezkracoval a doktor mi furt říkal že rodit ještě nebudu. Po mých zkušenostech podle čípku taky prd poznají

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 26.11.17 22:28

To je teda blbost :zed: Pokud nejsou jiné vážné problémy tak císař jen tak ani náhodou! Minimálně týden bych ještě počkala, i déle, samozřejmě pod dohledem (monitory, průtoky).

Kamarádka na tom byla před 3 týdny úplně stejně, chtěli jí vyvolávat ve 40+6, odmítla, ukecala nástup na vyvolání na 41+4 a v noci před nástupem porodila naprosto přirozeně v klidu a v pohodě krásné 4kg miminko. V den termínu bylo dítě vysoko, čípek úplně uzavřeny, dlouhý.

Netopirek
Echt Kelišová 7743 příspěvků 26.11.17 22:36

Pokud nejsou jiné důvody proč CS, tak bych na něj nešla. Když už, tak bych šla na vyvolání v 41tt.

Lucula88
Nováček 7 příspěvků 26.11.17 22:51

Ja to prave vubec nechapu a dost me zaskocil!! Cele tehotenstvi bez komplikaci a problemu. Uzivalajsem si, dokud me nevystrasil cisarem. Donutil me jit uz i na predoperacni kolecko, takze jsem oblitavala doktory.
Prave ze je miminko normalne hlavickou dolu, jsem prvorodicka a zadne jine indikace nejsou. Mimi by melo mit prumernou porodni vahu. Nijak mi nemeril panev nebo hlavicku fitka aby mohl usoudit ze se mi nevrjde do panve. Rekljen co jsem napsala, zahrnul papirama a vyprovodil z ordinace, kde jsem byla max. pet minut. Byla jsem tak zaskocena, ze jsem se ani na nejaky odpor nezmohla.
Zitra jdu opet k nemu do indikacni poradny a to mam teprve termin porodu zitra. Ale tentokrat uz jsem na nej pripravena se salvou otazek k obrane. Jestli neni mimi v ohrozeni, tak proc bych mela podstupovat cisare. Chci rodit spontanne.

Lucula88
Nováček 7 příspěvků 26.11.17 22:54

Jo a mela jsem vzdy jen jeden termin porodu. Nezmenil se mi behem tehotenstvi…
A toho doktora jsem videla poprve. V nemocnici v poradne je kazdy tyden nekdo jiny :nevim:

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1527 příspěvků 22 inzerátů 26.11.17 22:58

@Lucula88 Já měla u dcery tento nález ještě ve 41+0. A ve 41+2 jsem porodila spontánně. Naštěstí jsem od termínu porodu docházela už do nemocnice a zdejší primář nerad porody vyvolává. Takže mě nechal přenášet, co to šlo, říkal, že 2 týdny jsou ještě v normě. Zvládly jsme to s dcerou o fous dřív. :-)

Edit: Jinak ještě dodám, že v tom 41+0 měla dcera váhový odhad 3,70 kg. Narodila se s váhou 4,06 kg. :-)

Příspěvek upraven 26.11.17 v 22:59

Netopirek
Echt Kelišová 7743 příspěvků 26.11.17 22:58

@Lucula88 tak to, že je v poradně v nemocnici pokaždé někdo jiný je normální. Výjímky jsou jen v soukromých nemocnicích. Zítra tam bude někdo jiný a ten může mít zas jiný názor

Lucula88
Nováček 7 příspěvků 26.11.17 23:01

To jsem mela stesti jen na doktora co pro jistotu dela rad cisare? Jsem z toho nervozni. Nerada bych mu krivdila, pry je to kapacita. Mam strach, abych neohrozila prcka, kdyz budu cisare oddalovat. Ale na druhou stranu citim pohyby, ozvy jsou v poradku a ja si tehotenstvi jeste porad uzivam. Nicim netrpim..

blobfish
Závislačka 4481 příspěvků 26.11.17 23:03

Já jsem měla tento nález ještě ve 41+6, porodila jsem o den později. Vyvolávat chtěli, ale nedala jsem se. Jeden porodník od Apolináře mi výslovně řekl, že věštění z čípku je fakt jen věštění.

amálka1111
Povídálka 43 příspěvků 26.11.17 23:08

Taky mě kolikrát strašily úplně zbytečně. Nenech se rozhodit. Čtrnáct dní bych počkala určitě v pohodě porodís třeba zítra.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Dojímáte se, že Meghan vzdala hold lady Dianě? Dojímáte se úplně zbytečně

Od té doby, co Kensingtonský palác oficiálně potvrdil těhotenství vévodkyně... číst dále >

Syn Věry Špinarové: Ta její socha je příšerná,jsem hrozně zklamaný!

Sto padesát dva centimetrů, tolik měřila Věra Špinarová (†65) a přesně tolik... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >