Miminko nesnáší běžný hluk

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Rivushka
Kecalka 139 příspěvků 15.12.17 18:26
Miminko nesnasi bezny hluk.

Krasny vecer vsem. Rada bych se zeptala na to, zda ma nekdo podobnou zkusenost. Uz delsi dobu pozoruji, ze nas dvoumesicni chlapecek nema rad bezny hluk. A to do takove miry, ze pokud je unaveny dokaze proplakat cely den, dokud jej pevne nezavinu do perinky, neodejdeme spolu do mistnosti, kde je absolutni klid a ve vecernich hodinach i nezasneme svetla. Chozeni po nakupech, navstevach, apod. pak znamena, ze cely den nezamouri oko a vecer uz je tak unaveny, ze kolikrat uz unavou jen a jen place.
S jeho starsim braskou jsem nic takoveho nezazila, a tak mam obavy, zda je to „normalni“ a nebo je to snad znamka nejakeho problemu. Podotykam, ze sluch ma vporadku.
Budu velice rada za Vase zkusenosti ci nazory.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 15.12.17 18:28

@Rivushka nesetkala jsem se ani u jednoho :think: ale vím, že „kámoška“ do cca 3 let musela mít doma naprosté ticho, jinak její kluk nespal. Takže to zase až tak divné nejspíš nebude.. já bych to ovšem nedala.. zkusila bych nejdřív např bílý šum a potom přidávat.. náš maldej je tak naučenej, že spí i při metalovém koncertu :mrgreen:

Rivushka
Kecalka 139 příspěvků 15.12.17 18:31

@martina.se Je to des, protoze starsi je dost hlucny, takze maly neplace jen dopoledne, kdy jsme sami. Jak prijdeme ze skolky, tak uz maly nezamouri oko a je pak podrazdeny a place a place.

Heivka
Závislačka 3239 příspěvků 15.12.17 18:32

Zkuste bílý šum, mělo by to přehlušit ostatní zvuky. A pokud má rád pevné zavinutí, mohlo by se mu líbit v šátku nebo nosítku.

Rivushka
Kecalka 139 příspěvků 15.12.17 18:34

@Heivka To je prave tez divne. Do cirka mesice a pul jsem ho mela porad v satku a byl spokojeny. To az ted zacal mit problemy s hlukem a v satku vubec nechce byt :,( Netusim, co se deje.

Heivka
Závislačka 3239 příspěvků 15.12.17 18:48

@Rivushka Tak to je tedy hlavolam, držím palce ať to co nejdřív vyřešíte.

tartaletka
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 15.12.17 19:12

Ja to mela s prvni dcerou, tu vzbudilo i susteni sacku. Nakonec mela zvyseny svalovy tonus a byla tzv. drazdive dite. Vysavat v jeji pritomnosti bylo nemozne, to mela amok.

Kamosky dcera zase nadprumerne inteligentni dite a jako mimimo vnimala veci a zvuky, ktere bezne ignorujes.

Martanka92
Kecalka 298 příspěvků 15.12.17 19:36

Naše teď už tříletá se do teď děsí hlasitých zvuků. Když vysávám, pouštím mixér… Zavírá se do pokoje a hlasitě křičí, aby to přehlušila :nevim:

quinsley
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 15.12.17 19:41

Může být trošku dráždivější. Každé dítě je jiné. Řeknete to pediatrovi. Moje dcerka je taky citlivější. Musí spát v tichu. Ale v kočárku tedy usne i když je hluk.
Prostě mu zkuste dopřát co nejvíc klidu.
Neexistují pro děti nějaké “klapky na ouška ”?
Je ještě maličkej, buďte trpělivá.
Možná by pomohlo nošení v nosítku nebo v šátku, aby byl u vás na tele, třeba by se zklidnil.

Rivushka
Kecalka 139 příspěvků 15.12.17 19:41

@tartaletka Tak to jsme na tom jeste dobre. Kdyz syn tvrde usne, tak pak uz je to bez problemu. Ale behem usinani a prvni faze spanku musi byt absolutni klid.

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 15.12.17 19:52

@Rivushka Tak já hlavn myslím, že takto staré dítě by mělo mít na spánek absolutní klid a ticho. Docela chápu, že ve dvou měsících nedává třeba návštěvy a nákupy. U nás byly obě děti do tří měsíců „hájené“, ticho, klid, a nejlépe jen kontakt tělo na tělo, na holé kůži.

miminko11
Povídálka 13 příspěvků 15.12.17 20:11

Náš kluk byl od narození citlivý na hluk. Vadilo mu vše. Projíždějící auta, letadla, štěkot psa, tiše zaplá televize, mikrovlnka, pračka, lednička, vysavač, když jsem tiše kýchla, nakupování, cesta autobusem…, když jsem ho šla zkontrolovat a „pukli“ mi kosti, na vše se vzbudil a brečel. Takže jít s ním ven, aby si pospinkal na čerstvém vzduchu nehrozilo. Chodili jsme ven po vyspinkání. Všichni mi říkali ať se ho nesnažím izolovat, ať si na zvuky zvyká. Ale copak bych mu to mohla udělat, když jsem viděla, že mu to vadí, že je tým vystresovaný, že se bojí? Naštěstí byl prvorozený, tak jsem mu dopřávala klid i když ho pořád budili letadla co nám letí nad domem. Pak v půl roce začal s námi spát. To se trochu zklidnil, protože když mu vadil nějaký zvuk, už nás měl u sebe a rychleji se zklidnil. Čím byl starší, tím se to zlepšovalo, protože už chápal z čeho ty zvuky jsou. Teď má 4,5 let a občas se přes den lekne nějakého zvuku a přiběhne se přitulit. A když usíná, chce abych mu držela ucho, aby nic neslyšel. To samé když se probudí v noci, musím mu položit ruku na ucho dokud znovu neusne. Na ORL vše v pořádku, neurologie taky ok a u psycholožky taky vše ok. Prý to může být těžkým porodem. Zaseknul se a tak ho museli vytáhnout vexem (zvonem). Prý ho to časem přejde úplně. No nevím. Dcera je přesný opak. Jako miminko mohla spinkat i na technopárty a vůbec by ji to nevadilo.

Rivushka
Kecalka 139 příspěvků 15.12.17 20:40

@EmmaAnna Tak je mozne, ze je to zcela normalni a muj starsi syn byl extremne prizpusobive dite, kdyz mu takove veci nevadily. Muzu se zeptat, jak se Vam podarilo dodrzovat takovy klid u druheho ditete? Kdyz syn prijde ze skolky, tak doma klid proste nebude ani kdybych se na hlavu stavela a izolovat se s miminkem nekde v klidu neni prakticky mozne.

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 15.12.17 21:03

@Rivushka Malá spala přes noc se mnou, přes den ve vlastním pokojíčku. Co tedy máme, to je pravda, jakousi odhlučněnou příčku. Je to speciální typ, co méně propouští hluk. Nevím, jak moc hlasité zvuky u vás vadí, ale u nás to bylo dostatečné.

Aklama
Ukecaná baba ;) 1114 příspěvků 15.12.17 21:16

@Rivushka Měla jsem ten samý exemplář, problém naprosto všechno co vydalo jakýkoliv zvuk. Cvaknutí vypínače, vaření vody v konvi, lupnutí kostí, zvuk posunutí dvířek… = probuzení a jekot. Dnes normální dítě, ale na hluk stále náchylnější.

Pomohlo mi, že jsem po usnutí tichounce zapla monotónní hudbu v jiné místnosti a postupně, doslova po metrech rádio posouvala k němu do pokoje během několiak týdnů/měsíců. Dodnes, když má problémy s usnutím, pouštím tichounkou hudbu, pomůže mu to odizolovat se od okolí.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Uma se fotí uprostřed pařížských masakrů: Jaký to má smysl? ptají se lidé

Horší období si nemohla vybrat! Hollywoodská diva Uma Thurman se fotí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >