Miminko nespí a já jsem zralá na psychiatra

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  13.03.18 13:51
Miminko nespí a já jsem zralá na psychiatra

Jdu si pro radu, protože posledních pár dní už jsem na pokraji zešílení. Máme krásného zdravého chlapečka, sedm týdnů a pár dní. Bohužel je to s ním špatné, co se týče spánku, hlavně toho ve dne (v noci, KDYŽ UŽ HO USPÍME, tak je schopný těch deset hodin spinkat). Už nevím jak na něj! Maminy tu píšou, že jim dítě spí JEN v kočárku, upřímně, to by byl můj sen, protože ten náš nespí NIKDE :zed: :zed: :zed:

Zezačátku usnul v jedoucím kočárku, v šátku úplně bez potíží, u prsa. Nyní to je tak, že prostě neusne, ať už: je v jedoucím kočáru (hysterický řev), v šátku (řev), v zavince (řev), u prsa (usne a po pěti minutách se vzbudí a ať už jsem poblíž nebo ne, tak řev a chce zase prso, nebo ani to ne). Dudel odmítá. Zdravotní potíže nemá, koliky už jsme zvládli, to bylo mnohem horší.

Příklad dnes: od devíti je dítě unavené, zívá. Jdu si s ním lehnout, nakojím, v průběhu usne, vypadne mu prso z pusy, za chvíli s sebou trhne, oči na šťopkách a usne jen když zase podám prso. Případně se vzbudí ještě během cumlání. Takhle to běželo DVĚ HODINY (moje bradavky mi poděkují). Pak usnul na cca půl hodiny? Vzbudí se, opět utahanej, nevyspalej, zívá a my jedeme nanovo. Teď mi usnul výjimečně v šátku se zapnutým větrákem a s houpáním, protože po pěti hodinách byl už hodně utahanej. Ale bylo vidět jak s tím bojuje a furt kouká.

Upozorňuju že už udělám fakt cokoliv, jen aby mi spal i ve dne. Nepiště, že ho mám nechat to jsem udělala jednou, nespal pět hodin v kuse, byl totálně přejetej a stejně neusnul, jen se vynervil. Zažily jste něco podobného?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

P4ja
Závislačka 4498 příspěvků 13.03.18 13:53

No a nemůže to být tím, že má prostě hlad?? Že mu tvoje mléko nestačí??

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 13.03.18 13:53

Zkoušela bych stále znovu ten šátek - zvykne si na něj a díky bohu za každou minutu - vim, o čem mluvíš, měla jsem to podobně.. a fakt šátek zachránil moje psychické zdraví :think: ze začátku řev, ale zvykl si..

Anonymní  13.03.18 13:56

@P4ja přibírá 250 gr týdně, první týden 550 gr :(( pediatra nás chválí, jak krásně roste

@martina.se On ho zezačátku miloval, ale teď se vzpouzí…přijde mi, že mu vadí, že nemůže koukat ven, tak ho nechávám koukat ven. Je to o TROCHU lepší (nedrží samozřejmě dokonale hlavičku, takže jistí rukou), ale pak jen kouká a stejně nespí.

ka2ka
Extra třída :D 12088 příspěvků 13.03.18 14:01

U nás pomohlo zavinout položit si ho na postel a poplácávat po zadku

Anonymní  13.03.18 14:01

@martina.se @P4ja další věc, že spí podivně - všude píšou, že má být vzhůru nejdéle hoinu, hodinu a půl…kdyžs e zadaří, tak u něj je to spíš dvě tři hodiny. Měl by dle pediatry spát cca třikrát denně spíš po troškách, ale to nedáváme. Spíš když už usne, tak potom zabere klidně na tři hodinky a pak zase nic.

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 13.03.18 14:03
@Anonymní píše:
@P4ja přibírá 250 gr týdně, první týden 550 gr :(( pediatra nás chválí, jak krásně roste@martina.se On ho zezačátku miloval, ale teď se vzpouzí…přijde mi, že mu vadí, že nemůže koukat ven, tak ho nechávám koukat ven. Je to o TROCHU lepší (nedrží samozřejmě dokonale hlavičku, takže jistí rukou), ale pak jen kouká a stejně nespí.

na úvaz na záda je ještě malinký :think: tak leda ho nechat pozorovat a pak přetáhnout vrchní díl.. :think:

jessikka
Extra třída :D 10513 příspěvků 13.03.18 14:04

Ač vím, že je to těžké a bude se ti to zdát nynější optikou nemožné, tak je prostě nutné, aby ses dala do klidu. Dítě z tebe nejspíš cítí stres a reaguje podobně. Pokud mě něco naučilo soužití s mým synem, tak to, že je mým zrcadlem, co se týká nálady a psychické pohody.

Anonymní  13.03.18 14:07

@jessikka já jsem vynervovaná spíš až teď, co už mi nefunguje vůbec nic :zed: neznám nikoho, komu by dítě nespalo aspoň v šátku

jessikka
Extra třída :D 10513 příspěvků 13.03.18 14:11
@Anonymní píše:
@jessikka já jsem vynervovaná spíš až teď, co už mi nefunguje vůbec nic :zed: neznám nikoho, komu by dítě nespalo aspoň v šátku

Můj syn :kytka:

Vynervovaná, unavená, zoufalá… Vem si, jak by ses cítila žít s takovým člověkem vedle sebe. Asi bys jeho společnost nevyhledávala, což to dítě jaksi nemůže.

Není to tvoje vina, ani náhodou! Jen ti popisuju, co cítí to dítě. Zkus na pomoc povolat někoho z okolí, dát si pauzu, vyspat se a naladit se pozitivně. Uvidíš, že dítě bude reagovat velmi kladně.

Já v tvých botách ušla maraton, věř mi. A jen lituju, že mi tohle nedocvaklo dřív.

Hadumi
Extra třída :D 13090 příspěvků 13.03.18 14:12

Mně dcera spala jen tehdy, když jsem jí v náruči uspala na míči, spící přendala do kočárku a jezdila jsem s ní, ale musela jsem chodit rychle. Tohle bylo jediné, kdy fakt zabrala. Jak jsem zpomalila nebo zastavila, tak hned začala ječet.

mary.27
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 13.03.18 14:12

Je to opravdu zvláštní, že přes den nechce spát. Možná zkoušet opakovaně dávat ten dudlík, jako šidítko za prso. Byť je taková moda, dudlíkům se vyhnout, pár generací už na něm vyrostlo a všichni nemáme po něm předkus až k nosu.
Potřebuje asi něco do pusy, je tak zvyklý a chtělo by hledat co by mu nejvíce vyhovovalo, a tebe aby to úplně neomezovalo :think:

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 13.03.18 14:16
@Anonymní píše:
@martina.se @P4ja další věc, že spí podivně - všude píšou, že má být vzhůru nejdéle hoinu, hodinu a půl…kdyžs e zadaří, tak u něj je to spíš dvě tři hodiny. Měl by dle pediatry spát cca třikrát denně spíš po troškách, ale to nedáváme. Spíš když už usne, tak potom zabere klidně na tři hodinky a pak zase nic.

na tabulky vůbec nehleď, náš spal 4× denne 10 minut a byl v pohodě, já padala na hubu :mrgreen:

Anonymní  13.03.18 14:20

@Hadumi @jessikka kdy vám děti začaly spát normálně?

@mary.27 kéž by si ho vzal, a le ten zoufalej pohled když mu ho dám, to mě trhá srdce

Hadumi
Extra třída :D 13090 příspěvků 13.03.18 14:24
@Anonymní píše:
@Hadumi @jessikka kdy vám děti začaly spát normálně?@mary­.27 kéž by si ho vzal, a le ten zoufalej pohled když mu ho dám, to mě trhá srdce

Když šla do sporťáku, tedy v 8m. Ale ona nebyla nikdy spavec, spala 45 min přes poledne, od roka a něco přes den už vůbec.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Andor Šándor: Erdogana nebrat, víc takových Kurzů, Macron ať zpytuje svědomí

Bývalý šéf Vojenské zpravodajské služby a generál v záloze Andor Šándor... číst dále >

Jiří Mádl se rozešel s krásnou Zuzanou! Krach vztahu prý těžko nese

Jiřímu Mádlovi (31) se ve vztazích zatím nedaří a zdá se, že je znovu volný.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Tajemství krásy herečky Halle Berry: cvičení a silný vývar z kostí

V jednapadesáti letech vypadá Halle Berry stále skvěle, může za to cvičení a... číst dále >

Pět věcí, které chcete vědět o spodním prádle, ale bojíte se zeptat

Existují otázky, na které se stydíte zeptat i důvěrné kamarádky. Přitom o... číst dále >

Reklama