Miminko nespí a já jsem zralá na psychiatra

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.18 13:51
Miminko nespí a já jsem zralá na psychiatra

Jdu si pro radu, protože posledních pár dní už jsem na pokraji zešílení. Máme krásného zdravého chlapečka, sedm týdnů a pár dní. Bohužel je to s ním špatné, co se týče spánku, hlavně toho ve dne (v noci, KDYŽ UŽ HO USPÍME, tak je schopný těch deset hodin spinkat). Už nevím jak na něj! Maminy tu píšou, že jim dítě spí JEN v kočárku, upřímně, to by byl můj sen, protože ten náš nespí NIKDE :zed: :zed: :zed:

Zezačátku usnul v jedoucím kočárku, v šátku úplně bez potíží, u prsa. Nyní to je tak, že prostě neusne, ať už: je v jedoucím kočáru (hysterický řev), v šátku (řev), v zavince (řev), u prsa (usne a po pěti minutách se vzbudí a ať už jsem poblíž nebo ne, tak řev a chce zase prso, nebo ani to ne). Dudel odmítá. Zdravotní potíže nemá, koliky už jsme zvládli, to bylo mnohem horší.

Příklad dnes: od devíti je dítě unavené, zívá. Jdu si s ním lehnout, nakojím, v průběhu usne, vypadne mu prso z pusy, za chvíli s sebou trhne, oči na šťopkách a usne jen když zase podám prso. Případně se vzbudí ještě během cumlání. Takhle to běželo DVĚ HODINY (moje bradavky mi poděkují). Pak usnul na cca půl hodiny? Vzbudí se, opět utahanej, nevyspalej, zívá a my jedeme nanovo. Teď mi usnul výjimečně v šátku se zapnutým větrákem a s houpáním, protože po pěti hodinách byl už hodně utahanej. Ale bylo vidět jak s tím bojuje a furt kouká.

Upozorňuju že už udělám fakt cokoliv, jen aby mi spal i ve dne. Nepiště, že ho mám nechat to jsem udělala jednou, nespal pět hodin v kuse, byl totálně přejetej a stejně neusnul, jen se vynervil. Zažily jste něco podobného?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
 
P4ja
Kelišová 6301 příspěvků 13.03.18 13:53

No a nemůže to být tím, že má prostě hlad?? Že mu tvoje mléko nestačí??

 
martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 13.03.18 13:53

Zkoušela bych stále znovu ten šátek - zvykne si na něj a díky bohu za každou minutu - vim, o čem mluvíš, měla jsem to podobně.. a fakt šátek zachránil moje psychické zdraví :think: ze začátku řev, ale zvykl si..

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.18 13:56

@P4ja přibírá 250 gr týdně, první týden 550 gr :(( pediatra nás chválí, jak krásně roste

@martina.se On ho zezačátku miloval, ale teď se vzpouzí…přijde mi, že mu vadí, že nemůže koukat ven, tak ho nechávám koukat ven. Je to o TROCHU lepší (nedrží samozřejmě dokonale hlavičku, takže jistí rukou), ale pak jen kouká a stejně nespí.

 
ka2ka
Extra třída :D 12931 příspěvků 1 inzerát 13.03.18 14:01

U nás pomohlo zavinout položit si ho na postel a poplácávat po zadku

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.18 14:01

@martina.se @P4ja další věc, že spí podivně - všude píšou, že má být vzhůru nejdéle hoinu, hodinu a půl…kdyžs e zadaří, tak u něj je to spíš dvě tři hodiny. Měl by dle pediatry spát cca třikrát denně spíš po troškách, ale to nedáváme. Spíš když už usne, tak potom zabere klidně na tři hodinky a pak zase nic.

 
martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 13.03.18 14:03
@Anonymní píše:
@P4ja přibírá 250 gr týdně, první týden 550 gr :(( pediatra nás chválí, jak krásně roste@martina.se On ho zezačátku miloval, ale teď se vzpouzí…přijde mi, že mu vadí, že nemůže koukat ven, tak ho nechávám koukat ven. Je to o TROCHU lepší (nedrží samozřejmě dokonale hlavičku, takže jistí rukou), ale pak jen kouká a stejně nespí.

na úvaz na záda je ještě malinký :think: tak leda ho nechat pozorovat a pak přetáhnout vrchní díl.. :think:

 
jessikka
Extra třída :D 10781 příspěvků 13.03.18 14:04

Ač vím, že je to těžké a bude se ti to zdát nynější optikou nemožné, tak je prostě nutné, aby ses dala do klidu. Dítě z tebe nejspíš cítí stres a reaguje podobně. Pokud mě něco naučilo soužití s mým synem, tak to, že je mým zrcadlem, co se týká nálady a psychické pohody.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.18 14:07

@jessikka já jsem vynervovaná spíš až teď, co už mi nefunguje vůbec nic :zed: neznám nikoho, komu by dítě nespalo aspoň v šátku

 
jessikka
Extra třída :D 10781 příspěvků 13.03.18 14:11
@Anonymní píše:
@jessikka já jsem vynervovaná spíš až teď, co už mi nefunguje vůbec nic :zed: neznám nikoho, komu by dítě nespalo aspoň v šátku

Můj syn :kytka:

Vynervovaná, unavená, zoufalá… Vem si, jak by ses cítila žít s takovým člověkem vedle sebe. Asi bys jeho společnost nevyhledávala, což to dítě jaksi nemůže.

Není to tvoje vina, ani náhodou! Jen ti popisuju, co cítí to dítě. Zkus na pomoc povolat někoho z okolí, dát si pauzu, vyspat se a naladit se pozitivně. Uvidíš, že dítě bude reagovat velmi kladně.

Já v tvých botách ušla maraton, věř mi. A jen lituju, že mi tohle nedocvaklo dřív.

 
Hadumi
Extra třída :D 13508 příspěvků 13.03.18 14:12

Mně dcera spala jen tehdy, když jsem jí v náruči uspala na míči, spící přendala do kočárku a jezdila jsem s ní, ale musela jsem chodit rychle. Tohle bylo jediné, kdy fakt zabrala. Jak jsem zpomalila nebo zastavila, tak hned začala ječet.

 
mary.27
Zasloužilá kecalka 969 příspěvků 13.03.18 14:12

Je to opravdu zvláštní, že přes den nechce spát. Možná zkoušet opakovaně dávat ten dudlík, jako šidítko za prso. Byť je taková moda, dudlíkům se vyhnout, pár generací už na něm vyrostlo a všichni nemáme po něm předkus až k nosu.
Potřebuje asi něco do pusy, je tak zvyklý a chtělo by hledat co by mu nejvíce vyhovovalo, a tebe aby to úplně neomezovalo :think:

 
martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 13.03.18 14:16
@Anonymní píše:
@martina.se @P4ja další věc, že spí podivně - všude píšou, že má být vzhůru nejdéle hoinu, hodinu a půl…kdyžs e zadaří, tak u něj je to spíš dvě tři hodiny. Měl by dle pediatry spát cca třikrát denně spíš po troškách, ale to nedáváme. Spíš když už usne, tak potom zabere klidně na tři hodinky a pak zase nic.

na tabulky vůbec nehleď, náš spal 4× denne 10 minut a byl v pohodě, já padala na hubu :mrgreen:

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.18 14:20

@Hadumi @jessikka kdy vám děti začaly spát normálně?

@mary.27 kéž by si ho vzal, a le ten zoufalej pohled když mu ho dám, to mě trhá srdce

 
Hadumi
Extra třída :D 13508 příspěvků 13.03.18 14:24
@Anonymní píše:
@Hadumi @jessikka kdy vám děti začaly spát normálně?@mary­.27 kéž by si ho vzal, a le ten zoufalej pohled když mu ho dám, to mě trhá srdce

Když šla do sporťáku, tedy v 8m. Ale ona nebyla nikdy spavec, spala 45 min přes poledne, od roka a něco přes den už vůbec.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Uspěje album Vondráčkové Růže na rozdíl od propadáku The Perfect Kiss?

To, že její nový film The Perfect Kiss je propadák, ji neodradí od další... číst dále >

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >