Miminko neumí vypnout

10
20.4.20 18:22

Miminko neumí vypnout

Dobrý den, prosím o zkušenosti. Mám holčičku 5měsíců. Od začátku usíná u prsa, někdy v kočárku výjimečně usne sama ale to spíš ne. Snažím se když vidím že je unavená-tře si oči, má je červené sklěněné tak jí dám prso a ona chvíli saje, pak začne koukat kolem, chytne druhý dech a začne se bránit spánku. Dělá všechno možné- rozhlíží se chechtá se, škrábe mě, chytá mi ruce atd. Kduž to vzdám a položím ji tak začne být jako šílená, kope nožičkama, výská, řve jako tygr, prohýbá se piští. Nepláče, je vysmátá jak lečo. Všechno ji rozdovádí, i kduž ji položím do úplně prázdného kočárku a zatemním ať nic nevidí tak tam pomalu skáče klidně 20 minut. Uspávání se pak protáhne i na hodinu a půl. Nejde mi do hlavy, jak evidentně unavené dítě dokáže takto přepnout. Abych ji zklidnila musím ji dát do zavinovačky, hlavu přikryju plenkou ať nic nevidí ale i tak se všlijak kroutí, kope nohama, píská i prsem v pusině. Někdy ji musím doslova přeprat a držet jak ve svěrací kazajce ať se nemele a pak teda usne. Usne vždy na 30-45 min víc ne ať je kdekoliv a v čemkoliv. Dá 3-4 spánky takto denně. Do 3 měs spala dopo v kočáru i 4 hodiny, odpol max hodinu. Od 3m se to zkracovalo a teď je to takto. Chodíme spát kolem 18hod, sama si to takto nastavila a spí do 6-7 ráno, v noci se často budí cca co 2 hodiny takže bída i v noci. Přes den se snažím ji dát spát nejpozději po 2 hodinách, někdy se šudlí už dříve ale pokud se stane žwe chytne druhý dech tak bývá vyhůru i 4 hodiny takto, pak odpadne u prsa. Celou dobu je vysmátá a nepláče. Pak odpadne ale zasd na 30minut. Já jsem teda ráda že nepláče ale zase nejsem schopná zjistit co dělám špatně… Nechat ji padnout na hubu zas nechci, myslím že bych jen posouvala hranice toho co vydrží…
Máte to taky tak? Jsem z toho neěťastná ptž si myslím že díky tomu že je furt tak na pérkách tak blbě spí i v noci. Omlouvám se za slohovku díky za rady. BTW celou dobu co to tu píšu mi tu tancuje na podložce, křičí jak lev a vůbec mě nepotřebuje. Unavená byla už před 2 hodinama ale prostě se mi ji opět nepovedlo uspat… :zed: :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1798
20.4.20 18:30

Já to asi nechápu, proč vadí, ze přes den nespí? A proč ji nutis spat?

Příspěvek upraven 20.04.20 v 18:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7605
20.4.20 18:30

No já teda nevím, ale dávat spát po 2 hodinách 5ti měsíční dítě mi přijde teda dost brzo… Ve 3 měsících mi dcera spala 1hodku dopoledne, maximálně 2hodky odpoledne, a to kolikrát ani ne… Spíš tak hodinku. Pak jde spát v 18.00 do 18.30 usne, a vstává o půl 9 rano… Mě přijde že je prespala…chápu že chceš mit klid, ale nutit dítě spát XY hodin denně není normální… Čím bude starší, tím toho spánku bude potřebovat min.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16500
20.4.20 18:32

Moc spánku přes den na tak "velké " dítě.

V 5 měsících mi děti spaly přes dne 2×. Jednou dopoledne a jednou odpoledne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1263
20.4.20 18:41

Moje děti spali tak od tří měsíců dvakrát denně, dopoledne a odpoledne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1726
20.4.20 19:00

@Netopirek @Oliverka28
Já to ale docela chápu, mám holčičku 4.5 měsíce. Je to to samé, nejpozději po 2 hodinách si začne trit očička, má je zarudlé. Ale se spaním bojujeme úplně stejně, taky už nějak netuším jak ji přes den uspat jinde než venku v kočáru, protože potřebuju občas taky fungovat doma a ne jen lítat po venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52382
20.4.20 19:25

Je přetažená. Kluk, když už si mnul oči, tak pak neusnul. Musela jsem vychytat okamžik chvilku před tím, než na něm začala být únava vidět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16500
20.4.20 19:27

@NinaU.
A zkušela jsi nastavit režim. Jo dneska to není moc populární, ale u nás to pomohlo.
Na netu jsem si našla kolik má cca spát 5 měsíční kojenec. Rozpočítala to. A dle toho se celý den jelo.
Ráno budíček cca 7hod. Dopolední spánek 11-12 dopolední spánek. 16-17 odpolední spánek. V 21 už noční, tj krom kojení až do rána.
Sice to chvíli trvalo, max týden. Ale pak si zvykli a spali dle toho sami od sebe.

Jo a veškeré práce v domácnosti jsem dělala když byly vzhůru. Když spaly, tak jsem si užívala klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27134
20.4.20 19:31

Mám taky 5 m a taky to má cca po 2 hodinách a pak 30min spí. Někdy vydrží dýl, někdy míň, usíná u kojení. Ale v noci se teda budí jen asi 3×. A někdy je to taky boj uspat, ale je opravdu unavený. Mít jen dva spánky to teda nevím :nevim: on fakt málokdy taky spí dýl. První spaní má ještě v posteli asi po hodině, druhý před polednem, další odpoledne a pak. zalezi jak dlouho spal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1263
20.4.20 19:38

@NinaU. První syn spal přes den pouze v kočárku a jen za jízdy, takže jsem jezdila hodinu odpoledne a dvě odpoledne, ať pršelo nebo sněžilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
20.4.20 19:42
@mackA159 píše:
No já teda nevím, ale dávat spát po 2 hodinách 5ti měsíční dítě mi přijde teda dost brzo… Ve 3 měsících mi dcera spala 1hodku dopoledne, maximálně 2hodky odpoledne, a to kolikrát ani ne… Spíš tak hodinku. Pak jde spát v 18.00 do 18.30 usne, a vstává o půl 9 rano… Mě přijde že je prespala…chápu že chceš mit klid, ale nutit dítě spát XY hodin denně není normální… Čím bude starší, tím toho spánku bude potřebovat min.

Dávám ji spát, protože je očividně unavená. Kolikrát vstane po celé noci a zase se šudlí za půl hodiny. Když spočítám kolik toho denně naspí tak je to po kouskách tak 1,5-2 hodiny. Někdy ani to ne. To mi nepřijde moc. A nejde ani tak o počet hodin a o můj klid, ale o to že vidím že je unavená a spánku se brání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1726
20.4.20 19:48

@Ališi85 Úplně ti rozumím, jako bys psala o moji dcerce. A bohužel už jsem vyzkoušela vše možné, že teď jenom čekám a modlím se, ať to přejde. U nás teda zabírá kočárek, takže lítám dvakrát denně ven na vycházky. Ale jakmile začne být unavená, je šíleně protivná a jeci a jeci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1726
20.4.20 19:50

@Netopirek
Rada bych zkoušela režim, ale připadá mi to opravdu hodně svazujici potom pro jakékoliv aktivity. No možná to holt budu muset kousnout a vyzkoušet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
20.4.20 19:58
@skorotehotna píše:
Já to asi nechápu, proč vadí, ze přes den nespí? A proč ji nutis spat?Příspěvek upraven 20.04.20 v 18:30

Asi jsem to blbě napsala- nenutím ji spát když se jí nechce. Ale když vidím že je unavená, což bývá cca po 2 hodinách, někdy víc někdy míň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
20.4.20 20:06
@NinaU. píše:
@Ališi85 Úplně ti rozumím, jako bys psala o moji dcerce. A bohužel už jsem vyzkoušela vše možné, že teď jenom čekám a modlím se, ať to přejde. U nás teda zabírá kočárek, takže lítám dvakrát denně ven na vycházky. Ale jakmile začne být unavená, je šíleně protivná a jeci a jeci.

No tohle právě já nechápu- vidím že je unavená takže uspávám a ona úplně přepne a začne dělat blbosti. Přijde mi že ji to kojení spíš nabudí než uklidní. A pak si připadám že celý den jen kojím a uspávám a ona z toho má srandu. Tvé dítě ječí tak víš že je něco špatně ale ona je utahaná oči rudé a piští a kope nohama jak zběsilá…tak už fakt nevím co dělám blbě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat