Miminko neumí vysát více než cca 20 ml mateřského mléka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lopezeka
Povídálka 34 příspěvků 16.04.19 09:44
Miminko neumí vysát více než cca 20 ml mateřského mléka

Zdravím, mám dotaz, miminko v porodnici dostalo párkrát flašku, já se více rozkojila až cca 14 dní po porodu (více ml mlíčka) Nyní až po měsíci odsaji po kojení 100 ml mléka (tedy sice po 5 hodinách nekojení), kdy si ale miminko před odsátím vysaje z obou prsou max dohromady 20 ml mateřského mlíčka a já si pak odsaji těch 90-100 ml dohromady (z každého prsu 40-50 ml). Miminko má 1 měsíc. Má špatný (slabý) sací reflex nebo proč si myslíte že to tak je, proč si moje minko těch 90 ml neodsaje samo? Já miminko pak musím dokrmovat..snažila jsem se dokrmovat stříkačkou a cévkou u prsu, pak lahvičkou calmou, aby dítě sací reflex neztratilo..ale bohužel se mi nedaří, abych nemusela odsávat a aby se miminko kojilo z prsu. Je reálné se ještě rozkojit a jak u dítěte podpořit, aby více sálo a vysálo si více z prsu? Kolik jste si odsáli mléka, když potřeba dítěte byla např. 80 ml na kojení? odsaje více odsávačka nebo vysaje z prsu více dítě?? nerozumím totiž tomu, proč odsaji po kojení, kdy malá, dle kojenecké váhy vysaje vždy max 20 ml (vážím ji před a po kojení, abych věděla kolik ml dokrmu mám dát). Je reálné se ještě rozkojit a plně kojit???

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Lynette
Echt Kelišová 8457 příspěvků 16.04.19 09:52

Podle mě to reálné je. Jen nechápu proč pak odstříkáváš. Když vypije 20 ml tak pak brečí hlady ale nechce sát? Protože jestli vysaje 20 ml a je spokojená nechala bych jí. Třeba si za půl hodinky řekne zase. Já se synem zažila týden kdy sál snad nonstop a určitě toho nevypil 4× tolik. Před kojením prsa nahřát a při kojení je jemnými krouživými pohyby masírovat - tím zlepšíš průtok a nebude jí to sání tolik vyčerpávat.

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1315 příspěvků 12 inzerátů 16.04.19 09:56

Určitě je reálné se ještě rozkojit. Asi máš špatnou kojící techniku a malá nepije efektivně. Náš malý měl taky špatný sací reflex, ale do konce 6nedělí se to naučil díky trpělivosti nás obou. Dokrmovala jsem ho přes prst když už byl unavený na to pít z prsu. Poradila mi laktační poradkyně. Doporučuju nějakou sehnat a konzultovat s ní.

zimniden
Kecalka 109 příspěvků 16.04.19 10:10

Nevím odkud jsi, ale zkus vyhledat co nejrychleji laktační poradkyně a konzultovat s ní. Trvá to už docela dlouho a každým dnem klesá šance, neváhej!

lopezeka
Povídálka 34 příspěvků 16.04.19 10:25

U laktační poradkyně jsem byla párkrát, pak jsem měla doma ještě další poradkyni a pak ještě jednu, ale nic s tím nenadělali..Můj den vypadá pak tak, že 10 min kojím z 1 prsa, pak 10 min z druhého prsa, pak vytáhnu z lednice odstříkané mateřské mléko, ohřeji ve vodní lázni v ohřívačce - dalších cca 10 min, pak dokrmuji cca dalších 20 min a pak jdu teprve odstřikávat prsa - 10 min 1 prso, 10 min druhé prso, pak sterilizace odsávačky a příslušenství na dokrm..no a je 1,5 hod pryč, za 1,5 hod mohu takto nanovo. Jsem vyčerpaná z toho a nevyspaná a člověk nic jiného snad nedělá, než odstřikává, dokrmuje a steriluje..Navíc mám další dítko a opravdu nic moc nestíhám. Chci plně kojit, ale nevím jak na to. Jedna laktační poradkyně prostě řekla, že dali dokrm flaškou v porodnici a že to tedy zpackali, a že se s tím už nedá nic dělat. Technika sání miminka je horší, nechce chytit celý dvorec, ale jen bradavku, otvírá úzce pusinku, ale i když nacpu do pusinky celou bradavku i s dvorcem, stejně nesaje lépe - či více. Prostě sací reflex je jaksi slabý, navíc se šíleně unaví a i u prsa často usne. Nevím, zda je tak slabá, ale neměla by být, narodila se jako 4-kilové miminko, tak snad musí něco vydržet a sát. Žloutenku novorozeneckou již nemá, tak by mohla sát již více..nevím, chtěla jsem plně kojit a rozkojit se, ale pomalu to vzdávám…nevím, zda je to reálné a jak na to..Studovala jse spoustu rad na netu na webech o kojení, ale prostě se mi nepodařilo se rozkojit..a nevím kde je tedy zakopaný pes, a jak sání malé podpořit a zlepšit..Nebo jen doufat, že s věkem, jak ještě poroste to bude lepší? K prsu se přisaje, v tom problém není, ale nic moc nevysaje..Dokonce když má hlad tak se natahuje pusinkou k prsu..tak nevím..

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 16.04.19 10:35

Ja jsem sla z porodnice s dokrmem a ted kojim 9 mesic plne. Mala toho taky moc neda najednou, kdyz ji dam lahev tak vidim, ze tak 60-90, ale ji kazde 2 hodky i ted. Nicmene na zacatku jsem proste stridala s dokrmem, nekdy dostala jeden za den, pak tyden treba nic. Obcas mohl dat tatinek, nebo kdyz me treba prso bolelo tak si odpocinout. Ted ji davam treba na noc. Ziskala jsem tim klid, ze muzu kdykoliv krmit z lahve a to kojeni se nakonec rozjelo uplne v klidu.

lopezeka
Povídálka 34 příspěvků 16.04.19 10:38

Kojení by se rozjelo, spíš to přisávání malé a upití z prsa, ve kterém mlíčko je…tak odsaje jen 20 ml, i kdyžje v něm více. @kytkalenka

Lucie_Sx
Závislačka 3589 příspěvků 16.04.19 10:42

Aneb jak si nechat v porodnici pokazit kojení :-(. Ale za to nemůžeš.
Sežeň si laktační poradkyni, nejlíp na mamila.sk.

Osobně bych se vykašlala na vážení před/po, akorát to stresuje, místo aby se miminko hned najedlo, tak vážíš, přebaluješ… úplně na houby. Pak bych kojila na požádání, klidně co půlhodinu. Mimčo do postele, co nejužší kontakt.
Jak se jinak miminko chová? Brečí, budí se? Nebo je spokojené? Kdo ti řekl, že má slabý sací reflex? Je dost pravděpodobné, že je to normální prcek, kterému kdyby se to všechno násilím nemontovalo, tak by normálně sál.

edit. až teď čtu další příspěvek, a zkusila jsi tedy nevážit a pár dní nechat mimčo, ať jenom saje samo, kojit na požádání, dát si ji do postele, nepřikrmovat..? Jestli má 5 kg, tak se jí na pár dní nic nestane a aspoň uvidíš, jak to půjde, jak bude malá reagovat… Odstříkávala bych jen tehdy, kdy by to nezvládala nalitá prsa.

Příspěvek upraven 16.04.19 v 11:59

Lynette
Echt Kelišová 8457 příspěvků 16.04.19 10:48

@lopezeka Ani dudlík ani flaška nebrání kojení. To je z mé vlastní zkušenosti blbost. Podle toho co popisuješ by vám mohl pomoct kojící klobouček - za pokus nic nedáš - já měla jako miminko podobný přístup jako tvá dcerka a klobouček problém vyřešil ze dne na den.

lopezeka
Povídálka 34 příspěvků 16.04.19 10:49

Jo poradkyni jsem měla i z mamila.sk i z laktační liga..tak nevím, jsem pořád na tom stejně, akorát jsme se dostali do nemocnice, kdy malá byla pak dehydratovaná a pak jsem do ni nic nedostala ani stříkačkou.., Prostě když ji nechám jen sát z prsu na požádání, tak se leda dehydratuje a odpadne a pak bude úplně apatická..spavá dehydratovaná…to tak prostě nejde..Nechat dávat jen prso není bohužel řešením, ani na krátkou dobu..zkusila jsem to na radu laktační poradkyně jen 1 večer, vše dle jejichinstrukcí a rad, pak i instrukcí po telefonu a bohužel katastrofální následek. Už bych se bála, znovu nechat jen na dávat z prsu..

Lynette
Echt Kelišová 8457 příspěvků 16.04.19 10:52

@Lucie_Sx Přikláním se k tvému názoru. Holčička se narodila s velkou hmotností tak taky nechápu proč se stresovat vážením. Na všechno bych se vykašlala a kojila na požádání - v případě že přestane přibírat nebo začne hubnout na to přijde pediatr a teprve pak bych blbnula s dokrmováním a vážením. Syn měl novorozeneckou žloutenku a byl k neprobuzení. Od příchodu z porodnice mi spal v noci každý den 10 hodin vkuse - to by měl být už minimálně 3× kojený. Probudil se a všechno dohnal - neřešila jsem to.

lopezeka
Povídálka 34 příspěvků 16.04.19 10:52

Jaký klobouček? na spáčené bradavky? já ale vpáčené bradavky nemám.. @Lynette

Lynette
Echt Kelišová 8457 příspěvků 16.04.19 10:54

@lopezeka V tom případě zkus ty kloboučky

lopezeka
Povídálka 34 příspěvků 16.04.19 10:55

Já vážím skrz dokrm, abych věděla, zda dokrm dávat příp. kolik ml dokumu nebo zda si konečně vytáhla z prsu více než 20 ml mlíčka a to jsem ji zkusila párkrát sát i např 45 min - 1 hod, efekt žádný, pořád si vysaje max 20 ml.

lopezeka
Povídálka 34 příspěvků 16.04.19 10:58

A od jaké firmy, jaký typ kloboučku sis koupila, s jakým mám tu dobrou zkušenost? @Lynette

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama