Miminko nevydrzi ani chvili samo

Anonymní
28.6.21 10:01

Miminko nevydrzi ani chvili samo

Zdravim, mam dotaz. Mam mesicni holcicku, pote co se napapa a prebali, pomazlime se atd. ji dam do postylky nebo lehatka a rada bych si doma poklidila, najedla se apod. jenze mi po vzdaleni se hned zacne stenat “eh eh eh” a pokud se hned nevratim zpet propukne v plac. Cele dny jsem prakticky jen u ni nebo ji nosim a obcas trva i hodiny nez usne.. doma bohuzel pak nefunguji, mam hlad a zuby si cistim doslova ve tri odpoledne???? Venku na prochazce mi spi ale na zahrade ne.. prosim je to v poradku a jak mam fungovat? Vidim maminky, ktere maji i 3 deti a maji denne napeceno a vyzehleno.. rikam si ze nekde musim delat chybu. Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
321
28.6.21 10:05

9 měsíců ti nevadilo ji nosit, je jí teprve měsíc, prostě tě potřebuje. Jíst můžeš při kojení. Domácí práce, pokud jsou nutné, s dítětem v šátku. Ale nezapomeň, že jsi ještě v šestinedělí, měla bys i odpočívat. Třeba u kojení v leže a třeba u toho obě usnete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10886
28.6.21 10:06

Nevěř těm maminkám, co mají se třemi dětmi naklizeno a napečeno. Máš miminko, které potřebuje mámu, od toho jsi doma na mateřské. Ne na úklid a vaření. Jak fungovat? Pořiď si nosítko a nebo šátek. Budeš mít volné ruce na běžný domácí úklid. Měla jsem syna neodložitelného do půl roka a byl ze mě klokan. Doma nablýskáno. Chodila jsem spát s ním. Jak ráda na ty časy vzpomínám. Teď mám děti dvě, chodí do jeslí/školky, já do práce a nestíhám vůbec nic. Když něco stihnu, na druhém konci bytu bouchne bomba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31840
28.6.21 10:06

Chce mámu, je to normální :hug: Zkusila jsi šátek?
Na úklid se teď vykašli. Ráno může pohlídat manžel, ty si vyčistit ty zuby. Jídlo si chystej předem takové, co si pak sníš s malou. A věř, bude líp ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21556
28.6.21 10:07

Tohle je naprosto normální. Máma od mimina je jako voják. Jí a chodí na wc ve chvíli, kdy má čas, ne když se jí chce :mrgreen:. Vyžeň si z hlavy představu dokonalé domácnosti, to je naprosto vedlejší. Pokud chceš něco dělat i s mimčem, tak si kup šátek nebo líp košík na kolečkách. Budeš si ho moct vozit všude sebou. Já takhle vařila, sprchovala se a mimino na mě pořád vidělo a bylo spokojený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
459
28.6.21 10:19

Už nějakých šest let doma vyžehleno a napečeno nemám, chovám, mazlím, přebaluju, vynáším nočníky a hasím jen ten nejhorší nepořádek. Snídani někdy stihnu a někdy ne, obědvám až když nejmenší děti usnou. Když jdu na záchod, mám-li štěstí, stojí zástup před dveřmi, mám-li menší štěstí, třískají na dveře a nejde-li to jinak, sedí mi přímo na klíně. U prvního dítěte jsem si v těchto situacích zoufala, teď to považuju za největší štěstí v životě, protože už vím, že je to naposledy. Že strašně rychle rostou a brzy půjdu na záchod aniž si toho kdo všimne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
993
28.6.21 10:23

A miminko přes den nespí? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10886
28.6.21 10:26

@Mgree jsou i miminka, která prostě nespí. Můj syn měl půlhodinovky po kojení a to jen v náručí. Běda, jak jsem ho odložila. V nosítku vydržel i dvě hodiny úplně tuhý. Dcera zase od narození kontaktní není vůbec. Každé mimčo je jiné :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9839
28.6.21 10:28

Hele já měla dvojčata, nějaké hrozné naklizeno mě nezajímalo. Ale nějaké eh eh eh taky ne. Copak nechám jedno dítě po. rané a hlady, když holt druhé by nejradši bylo zabavované nonstop?
A zuby jsem si prostě vyčistila taky, no tak si chvilku bude vyjadřovat nespokojenost (pozor nemluvím o nějakém dusivém řevu). Když nebude v pořádku matka, tak se o dítě dostatečně nepostará, takže já se umyju, budu si chystat jídlo. Ano, postupně a třeba mezitím odběhnu k dítěti(v mém případě se i postarám o druhé), ale abych se nenajedla? Já potřebuji být pro péči v pořádku, takže si milé děti prostě musí zvyknout, že budou pár minut bez té úplně aktivní pozornosti matky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
28.6.21 10:46

Syn taky spaval na houby, takze kdyz spal, nedelala jsem tu chvili nic, to byly jediny moje odpocivaci chvilky. Kdyz byl vzhuru, bylo samozrejme krmeni, mazleni, postupne koukani na hracky atd., ale kdyz jsem potrebovala neco delat, snazila jsem se to vzdycky vymyslet tak, aby teda na me videl a mluvila jsem na nej. Mit na sobe neustale nositko nebo satek, to bych nedala. Kdyz holt zacal pobrekavat, vykladala jsem mu kde co, vcetne toho, co delam, jak to delam, proc to delam… a tak :) Nejde o obsah, ale aby vedel a slysel, ze tam jsem a hlavne to muselo byt klidnym pohodovym hlasem. Postupne, ale to uz samozrejme starsi nez mesic, takhle asistoval u vseho. Cucel z lehatka, jak si myju vlasy nebo varim nebo luxuju… A kdyz se zacal pohybovat po byte, asistoval vic a vic. Ten zacatek je holt na houby, ale bude se to zlepsovat. Ted u druhyho uz vim, ze minimalne prvni tri mesice se zadny rekordy v domacnosti trhat snazit nebudu ani omylem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1732
28.6.21 10:50

Taky mi mimino asistovalo na wc, ve sprse, vsude. Mela jsem lehatko a v tom byla. Natocila jsem ji, aby na me videla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3514
28.6.21 10:50

Dceru jsem do tří měsíců odložit skoro nemohla - no tak uklízel manžel, vařila moje máma a tchyně, nákupy vozil rohlík, já nosila dítě a koukala u toho na seriály :mrgreen: ale sprchu a zuby jsem zvládala ráno, jestli u toho malá brečela tak jsem to přes sprchu neslyšela, těch pět minut to vydržela vždycky nějak přežila. Když spala a dala se odložit, tak jsem se učila na zkoušky, dodělávala školní projekty a psala diplomku. Domácnost byla hodně hluboko na mym seznamu priorit, ale to je teda i teď :mrgreen: paní na úklid a dovážky jídla to jistí :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2563
28.6.21 10:55

Neboj, ono tohle dlouho trvat nebude. Chvíli vydrž, nedej ji pokud možno vůbec z ruky, ona se nasytí kontaktu co potřebuje, a bude lip. Aspoň u nas to tak bylo, po konci sestinedeli se to spravilo. Predtim jsem s nim taky celej den provalela a prokojila, byl furt prisatej :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
993
28.6.21 10:57

Mně mimčo nespalo v noci, přes den celkem ano. Když jsem potřebovala vařit, pouklízet, tak putovalo do lehátka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1419
28.6.21 11:03

Je to naprosto normální. 9 měsíců bylo miminko zvyklé nonstop slyšet tvůj tlukot srdce. Nechápe, že teď to má být jinak. Já mám dvojčata a dcera byla v tomhle celkem pohodářka, ale syn byl jednu dobu totálně neodložitelný. Tak jsem pořídila šátek a nosila ho. Trvalo to asi měsíc, pak se to celkem srovnalo a občas se i uvolil spát v kočárku nebo postýlce :mrgreen:
Jinak v šestinedělí je dobré co nejvíc odpočívat, na nějaké úklidy, velké vaření a pečení bych se vyprdla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat