Miminko odmítá jídlo po šesté nemoci

25
2.6.21 19:48

Miminko odmítá jídlo po šesté nemoci

Maminky prosím jakou máte zkušenost s nechutenstvím po prodělání šesté nemoci? Syn (7m) ji měl od pátku, tři dny horečky do včera vyrážka, ale od pondělí je těžké do něj dostat nějaké jídlo nebo um, skoro nic nejí. Snědl třeba kapsičku dneska, s banánem a merunkou, ale když jsem mu udělala oblíbenou dýni, tak pár lžiček a řev. Při pití UM taky řev. Jako kdyby ho to bolelo v puse. Ale hruškovou šťávou zředěnou vodou tu pije docela normálně. Teď jsem do nej potřebovala na noc něco dostat, aby neměl hlad, protože vypil jen asi 50ml UM, udělala jsem nemlecnou kaši a prvně taky řev, ale když jsem ho položila na sebe tak ji snědl. Sice jen polovicni porci, ale s tím mlékem to snad staci. Ještě mi snědl studenou skleničku První lžička mrkev, taky jsem ho dala na sebe Nevím tedy, jestli mu vadí teplé? On to UM celkově moc nemusí, je bez kravské bílkoviny, do té kaše jsem mu musela dát půl lžičky cukru, aby ji snědl 🤦 🤦 normálně mu dávám vše bez přidaného cukru, ale teď už si fakt nevím rady.

Navíc má v puse kvasinku, ale ta prý neboli, takže tím to prý není, tak asi nejaký odpor k UM a k jídlu po šesté nemoci? Takto to vypadá že snědl hodně, ale každé jídlo je strašný boj. On vypadaly že, by si to UM dá, vyplivne dudlík, párkrát lokne a pak spusti. Pak když chci opakovat, tam stačí tu láhev přiblížit k jeho puse a pláče.

Zazila jste to některá? A za jak dlouho to ustoupilo?
Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13122
2.6.21 19:59

To je normalni prubeh, po skonceni horecek byly moje deti tak dalsich par dnu protivne, spatne spaly, nejedly… Skoncilo to kratce po odezneni vyrazky, ale presne si nepamatuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.6.21 20:09

Dcera 8m měla to samé letos v březnu. Tři dny horečky, druhý den vyrážka, po odeznění horeček bolest bříška a nechtěla nic jíst, ani nakojit. Z prsa jednou zatáhla, pak řev a od té chvíle se odtahovala, vřískala a nic Skoro jeden celý den měla půst, ani příkrmy nechtěla, mléko jsem do ní dostala až večer v polospánku. Za pár dnů se to samo zpravilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
847
3.6.21 07:21

Malá když měla 6.nemoc tak mi pak taky nechtěla papat, ale trvalo tak týden max 2 a byli jsme zase v normálu, jestli pije aspoň mléko tak ho nenut on pak chuť dostane i na ostatní :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat