Miminko si odříhne a mlíčko mu vyteče z pusinky, co s tím?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MaryJackie
Povídálka 41 příspěvků 08.11.18 03:39
Miminko odrihne a pak mu stejne vytece mleko z pusy

Zdravim, to jsem zase ja.
Plne kojeny syn, 7 tydnu. Nejdrive jsme meli problemy se zvracenim, maly si nechtel odrihnout v zadne poloze. Porad ten problem obcas mame, ale ted me spis trapi, ze i kdyz si po kojeni odrihne, tak kdyz ho pak po nejake dobe polozim do postylky, tak mu vytece mleko z pusy a po nejake dobe klidne jeste jednou. Nedavi se, jen mu proste vytece. Nevite, cim to muze byt?

Přečtěte si článek: Kojenecké období

Reakce:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1977 příspěvků 08.11.18 06:19

@MaryJackie to odříhávání se miminka, tak jako všechno, musí nejdřív naučit. Proto to nešlo hned. A s tím,, zvracenim", velice často nemají miminka dovyvinutou žaludeční záklopku a mlíčko se jim trochu vrací do jícnu. S věkem se to srovná, u nás to trvalo do 7.měsíce ,kdy měl už 3*denně pevnou stravu. Kdyby,, házel šavle "je to malinko horší, potom se do mléka přidává zahušťovadlo. Ale k tomu u kojených dětí přistupují až v krajním případě, protože je to složité. Nejdřív bys musela ostříkat, potom to zahustit a dát vypít z lahve,potom teprve dokojit.

Zireael
Ukecaná baba ;) 1754 příspěvků 08.11.18 06:39

Odříhnutí je o tom dostat z bříška spolykaný vzduch, aby ho pak bublina netlačila. S ublinkáváním přímo nesouvisí, takže to, že si po odříhnutí ještě ublinkne, není nic divného ani neobvyklého.

MaryJackie
Povídálka 41 příspěvků 08.11.18 06:50

@Zireael Ja jsem prave myslela, ze blinkaji, kdyz nerihnou a chteji se nejak zbavit tlaku v brisku. I Dr. mi rikala ze proti zvraceni je dulezite odrihnout. Treba idvakrat.

@Aduš8 A nejaky figl na odrihavani? Vertikalni polohu hrudnickem na hrudnik mi bojkotuje. Dost se mele i v polohach na brisku pres stehna a posledni dobou nevydrzi ani v tygrikovi.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1977 příspěvků 08.11.18 07:15

@MaryJackie u nás občas pomáhalo ho pevně obejmout a malilinko zmáčknout, prostě jako když ho k sobě opravdu láskyplně silně přimáčkneš. Ale ono to přijde hlavně samo, až se všechno v trávicím ústrojí správně vycvičí.

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2319 příspěvků 08.11.18 07:34

@MaryJackie nam mala neblinkala a neblinka, ale odrihavat taky nechtela a hrudnickem na hrud uz vubec…brala jsem si ji zadickama k sobe a drzela hlavicku…nekdy proste nerihla, kor kdyz usnula pri kojeni a spinkala…tim ze neblinka a sama se pretaci, tak se pretoci na brisko a krasne si odrihne a nebo i kdyz ji uz vezmu do naruce…uz drzi hlavicku, tak je to mnohem jednodussi ;) ale v porodnici nam rikali, ze ne vsechny miminka proste pokazdy krknou :nevim:

meduzza
Echt Kelišová 8725 příspěvků 08.11.18 07:38
@MaryJackie píše:
Ja jsem prave myslela, ze blinkaji, kdyz nerihnou a chteji se nejak zbavit tlaku v brisku. I Dr. mi rikala ze proti zvraceni je dulezite odrihnout. Treba idvakrat.

Některá miminka i přes sebelepší odříhnutí ublinknou. Některá neublinknou ani bez odříhnutí. Nemusí to nutně znamenat, že děláš něco špatně. Některým miminkům se ještě dovyvíjí záklopka mezi jícnem a žaludkem, u těch se to zlepší časem.

Yukii
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 08.11.18 08:08

Nám odříhnutí vůbec nešlo, až později mi mamka ukázala polohu na rameni a tam to už pak šlo dobře.
A to ublinkávání.. první měsíce to byl děs. Dávala jsem kolem krku malé nákrčníky/brin­dáčky, abych nemusela furt převlíkat. Časem to přešlo, tak přeju pevné nervy :hug:

MaryJackie
Povídálka 41 příspěvků 08.11.18 17:50

Tak moc dekuji vsem. Bala jsem se, ze treba davam odrihnout malo, ve spatne poloze atd. Zvlast kdyz mi hrudnikovou pozici bojkotuje.

Jeste jednou dekuji vsem za uklidneni. ????

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Brzy budu venku! Pašeračka Tereza věří v zázrak a píše v base knihu za knihou

Ve čtvrtek k pákistánskému soudu opakovaně přišla Češka Tereza H. (22), která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >