Miminko panikaří v kočárku

29.6.15 21:08

miminko panikaří v kočárku

Ahoj holky, naší malé je teď 11 týdnů a zhruba 2 týdny nazpět začala malá šíleně panikařit vždy po položení do kočárku. Vytřeští oči, začnou se jí klepat ručičky a začne rychle dýchat. Trvá to celou cestu výtahem a uklidní se až venku. Má někdo podobnou zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Lizzi
29.6.15 21:11

Nelíbí se jí výtah. nemůžeš ji po tu dobu nést v náruči?

• Nahlásit
  • Citovat
29.6.15 21:18

Výtahem to určitě není :-( tohle začne dělat už doma nebo kdekoliv, když jí položím do kočárku. Dělá to i cestou do výtahu a z výtahu :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2144
29.6.15 21:23
@katuliiii píše:
Výtahem to určitě není :-( tohle začne dělat už doma nebo kdekoliv, když jí položím do kočárku. Dělá to i cestou do výtahu a z výtahu :-(

I tak by to mohlo být výtahem. Pokud pro ní každé položení do kočárku znamená jízdu výtahem, už ví co má čekat a může panikařit dopředu a potom jí třeba chvilku trvá, než se uklidní :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47760
29.6.15 21:27

Miminko nemá dovyvinutou nervovou soustavu, může mír při pokládání pocit, že padá volným pádem dozadu. Sakra nějak se to i nazývá a já si nemohu vzpomenout :zed: Zkus ji lehce zavinout při pokládání do kočárku ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
29.6.15 21:32
@Ivaneska píše:
Miminko nemá dovyvinutou nervovou soustavu, může mír při pokládání pocit, že padá volným pádem dozadu. Sakra nějak se to i nazývá a já si nemohu vzpomenout :zed: Zkus ji lehce zavinout při pokládání do kočárku ;-)

to jsem nevěděla 8o

• Nahlásit
  • Citovat
29.6.15 21:34

No, fakt těžko říct :-( poprvé takto reagovala jednou v noci, když jsme jí po uspání v náručí položili do koše a vteřinu na to se probudila..to by možná odpovídalo tomu co píše @Ivaneska :-) díky moc za reakce a rady :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
29.6.15 21:39
@Lizzi píše:
to jsem nevěděla 8o

Jojo, skrz to nehrozilo, že by dala syna jako maličkýho spát na záda. Musela jsem na bok a z obou stran zapřít, aby se nepřeklopil :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47760
29.6.15 21:40
@Lizzi píše:
to jsem nevěděla 8o

Už vím je to mooruv reflex, pediatri to zkouší u miminek trhnutim podložky, dítě rozhodí ruce, kolínka ohne a rozeřve se, tenhle reflex mizí do konce 4. měsíce. Taky jsem to neznala až když mi dr. tohle udělala s dítětem, tak jsem se to dozvěděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
29.6.15 21:42

@Ivaneska ten reflex znám, ale netušila jsem, že u toho má dítě tyhle pocity, jakože padá volným pádem. uau, zase jsem o něco chytřejší :-)

• Nahlásit
  • Citovat
47760
29.6.15 21:47

@Lizzi ono se mu říká i ùlekovy reflex a právě ho popisují, ze dítě má pocit, že padá, nebo ztrácí rovnováhu ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.6.15 21:54

Ale zase, že by to trvalo třeba 5 minut? :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.15 10:05

@katuliiii Tak je to malé miminko, co se teprve vyvíjí, učí se i zvládat svoje pocity. Zkus ji dávat do kočárku na bok, nebo na bříško.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama