Miminko papá a následně vše vyzvrací.

Anonymní
31.3.21 20:26

Miminko papá a následně vśe vyzvrací.

Ahojky, omluvte anonymitu, stydim se za sebe, že nevim co s tim :(.
Zítra čtrnácti denní novorozenec papá, normálně MM pak začne kašlat a zvrací. Je toho tolik, že si myslím, že v ní nic nezbyde. Samozřejmě ne pokaždé, ale posledni asi čtyři dny, alespon 2× denně. Je to normalni? K doktorce na kontrolu jdeme az v patek a nezvedá mi telefon, abych se ji mohla zeptat. Prosim poraďte, jak ji mám pomoct. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
402
31.3.21 20:29

Zvraci tedy obloukem?
Muze byt reflux, nebo ABKM..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1271
31.3.21 20:40

Můj syn to měl taky, kolikrát mu to šlo i nosem. Zvracel skoro po každém jídle. Prostě se přejídal. I přesto přibýval 250g týdně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
31.3.21 20:42

Zkus schválně vylít na kuchyňskou linku lžičku mléka, podle toho získáš odhad, kolik toho tak může zvracet :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19910
31.3.21 20:46

Mi zvracel starsi. Smrdela jsem rok blitickem. Nejlepsi na tom bylo, ze se nakojil, poblil me a rval a chtel kozu :mrgreen: Jsem si pripadala jak u blbejch :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
881
31.3.21 20:50

Jak uz tu padlo, hlavni je, jestli zvraci obloukem nebo jen ublinkava (i kdyz vetsi mnozstvi)..
taky to muze byt tim, ze tece hodne mlika, tam muze pomoct trochu odstrikat pred kojenim..
ale moje mala taky docela blinka, resime, zda to neni ABKM, ale ona k tomu ma hlenovitou stolici..

zkratka blinkani muze byt uplne ok, pokud neni obloukem a neni k tomu neco dalsiho a pokud pribira

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.3.21 21:00

No ublinkavani jsem si představovala jinak, myslela jsem, že je toho méně.. ale obloukem a že by to šlo i nosem, to zas úplně ne. A na váze přibírá jak má, máme váhu. Takže to nemam hrotit?
Zakladatelka.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.3.21 21:02

Dcera má na všech fotkách z prvních měsíců omotanou plenu okolo hlavy. Blila a ublinkávala i 20× za den. Po kojení, hodinu po kojení, dvě hodiny po kojení. Na tmavších džínách nejsou blitinky skoro vidět :mrgreen: Na oslavě, když jí bylo 5 měsíců, si jí všichni chtěli pochovat. Během hodiny se 5× poblinkala a už kolem ní chodili všichni obloukem. Když jsem začala dávat příkrmy, tak zvracela oranžově po mrkvi. Přešlo jí to, když začala sedět. I přesto přibírala ukázkově. Normálně hltala a přežírala se. Mléka jsem měla dost. Kojení netrvalo déle než 10 min.

• Citovat
  • Nahlásit
1271
31.3.21 21:16
@Anonymní píše:
No ublinkavani jsem si představovala jinak, myslela jsem, že je toho méně.. ale obloukem a že by to šlo i nosem, to zas úplně ne. A na váze přibírá jak má, máme váhu. Takže to nemam hrotit?
Zakladatelka.

Mně tenkrát mamka řekla, že je to normální, tak jsem to neřešila. Myslím, že jsem o tom ani nemluvila s dr.
Jen hlídej tu váhu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
538
31.3.21 21:35

Obě moje holky jsou blinkaci. První zvracela kolikrát i obloukem. Zvracela pořád. Pomohlo pak až ar mlíko. Nikdo to nijak neřešil a přešlo to. Mladší je ještě malička a zvrací taky tak hodně. Jen ne obloukem. Ale poblita jsem x krát denně. A to má ar mlíko. A zase to nikdo neřeší. Je hezky tlustoucka..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
86
31.3.21 21:36

Neonatoložka mi na to tenkrát poradila gastrotuss. Sirup, na lžičku po kojení, že by to mělo udělat v žaludku na tom mlíčku vrstvu, aby se to nevracelo a neblinkal. Ale nějak se mi vždycky stihl poblinkat stejně dřív, než jsem mu to dala. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
86
31.3.21 21:40

Nicméně ještě dodám, že u dcery jsem to pak vyřešila tak, že jsem před každým kojením odsávala. Měla jsem hrozně moc mléka (u obou), že to hrozně rychle hltali a lokali s tím i vzduch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat