Miminko pije jen 600 ml denně

17
14.1.21 13:36

Miminko pije jen 600 ml denně

Ahojky.Mame přesně 4 měsíce. Holčička má 6840 gr. Pv. 3140gr.
Kojim 7 krát denně. když chci zkrátit interval např. Nakojit třeba po dvou hodinách tak vříská jen vidí prso…odvrátí hlavu a nechce. Takže kojim po třech.
Do nedávná jsem ji vážila, tak mám +- přehled kolik jsme nakojili.Je to +- 600ml když byl dobrý den tak 700ml. Malim množstvím mléka to nebude denně mám navíc tak 300ml. Zkrátka když vidím tabulky kolik by toho měla vypít, tak o ní mám strach. Setkali jste se s tím nekdy? Za poznatky budu ráda :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
803
14.1.21 13:47

Já jsem tedy nekojila, ale syn přes zimu UM také moc nevypil. Byl tedy o něco starší, ale jestli vypil 500 ml, tak to bylo moc. Dodnes těch tekutin do sebe moc nedostane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18931
14.1.21 14:06

A přibírá ti?? Má 6 - 8 počůraných plen za den? Brečí hlady? Pokud je vše ok, pak nevidím ve vážení smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
14.1.21 14:26

Mně teda přijde 4měsíční skoro 7kilové miminko v pohodě. Pokud je spokojené, má dostatek počůraných plen, tak zahoď tabulky i váhu a buď v pohodě taky. Co někde píšou, není směrodatné, každé miminko je jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9803
14.1.21 14:33

Dcera mi v tomhle věku pila UM a nevypila víc, jak 4 dávky po 150ml denně. Zaváděla jsem pak i příkrmy. Dle doktorky ok, pokud přibrala a nestrádá. V roce měla 10kg, teď v 18 měsících má 12kg. Takové pěkné batolátko :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
14.1.21 14:34

Zakládala jsem tu podobnou diskusi. Syn má přes tři měsíce a taky nevypil, kolik by podle tabulek měl. Nakonec jsem si nechala poradit a zrušila denní vážení, vážím ho jen nahého ráno, abych viděla, jestli nehubne. Od té doby, co nevážíme, tak je na prsu mnohem častěji. Asi mu odpadl ten stres, že ho zase budu někam pokládát a zvedat. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11302
14.1.21 14:36

@KKikina Starsi dcerka mi pila takhle malo, vim to ale proto, ze jsme resili nepribirani. Jinak by me to bylo nenapadlo zjistovat. Nicmene dokrm si stejne nevzala… Byla celkove nejedlik az do cca 4.5r, piti take moc nedala, zlomilo se to az ve skolce. Ale 6.8kg mela moje dcera v 8m, za me na 4m krasna vaha. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1485
14.1.21 14:37

Pokud je spokojená, přestaň to resit ;) uleví se ti. Navíc kojenecka váha i ta profi, váží +- 30g (ml). Tak si to spocti, jak moc se může za celý den seknout… tabulky pro UM nelze srovnávat s kojením. A 7 kg teda není žádný drobek :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61689
14.1.21 14:52

@KKikina neřeš tabulky. Dokud jsem kojila, byla jsem v klidu. Ve 2 měsících jsme kvůli mé nemoci museli přejít na um, měl vypít 150 ml, dal s problémem 60 ml a já silela. Pak mi došlo, že mám spokojené dítě a už to neřeším. Pribira pěkně, pleny jsou taky plné, tak co.. Vezme si, kolik potřebuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
319
14.1.21 16:18

Mám teď stejný problém s 5.měsíční dcerou 8o přes den problém dostat ji vubec k prsu a když už tak pije 3 min a konec… večer, v noci a ráno pije krásně, ale ten den :zed: UM odmítá. Zkoušela jsem dvě mléka a dvě různé flašky 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
14.1.21 16:24

No právě že zaplaťpánbůh pribira..
Plenek má právě 6 hodne a dvě tak napůl tak nevím jestli je to dostačující.
Ona je nakojena za 6 minut nechápu. Asi to moc řeším :nevim: každopádně jste mě uklidnili holky jste zlatíčka :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
14.1.21 16:26

Ještě dodám že stoličku má jednou za tři dny si furt říkám že má málo mlíka :nevim: :nevim: ale když víc nechce tak co mám dělat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18931
14.1.21 17:10
@KKikina píše:
No právě že zaplaťpánbůh pribira..
Plenek má právě 6 hodne a dvě tak napůl tak nevím jestli je to dostačující.
Ona je nakojena za 6 minut nechápu. Asi to moc řeším :nevim: každopádně jste mě uklidnili holky jste zlatíčka :P

Tak naprosto v pohodě. Malá taky měla za 5 min hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11302
14.1.21 18:03
@KKikina píše:
Ještě dodám že stoličku má jednou za tři dny si furt říkám že má málo mlíka :nevim: :nevim: ale když víc nechce tak co mám dělat

Pokud je plne kojena, tak je to normalni, syn mel rekord 17 dni bez stolice ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
14.1.21 19:40

Nekakani nekolik dnu je u kojenych deti normalni, i moje dcera na UM jednu dobu kakala obden pak zas dvakrat denne, je to ruzne a furt se to meni… jestli vypada spokojene, pribira a cura, rika se, ze tech 6 plenek by mela pocurat (co vim, tak nemusi pocurat durch, staci proste jakkoliv pocurana plenka)… neresila bych, podle me ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat