Miminko pije málo UM a hlad má už po dvou hodinách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Amlugiel
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 03.09.19 09:51
Miminko pije málo UM a hlad má už po dvou hodinách

Ahoj holky, potřebuju poradit, s dcerou jsme to neměli, nebo už si nepamatuju… Můj tříměsíční syn pije na jednu dávku cca 80ml, kolikrát to do něho vyloženě už tlačím, ale jakmile dojí, tak do dvou hodin zase řve a kromě toho, že mu udělám další dávku nic nepomáhá. Jenže člověk si říká, že teda bude mít už hlad a vypije to celé, ale zase nic, maximálně dá 90ml a víc ani chlup. V noci mi dá po sedmi hodinách pauzy 150ml ani nemrkne a přes den se už vrtí a kroutí po 60ml. Má teď 6200g takže je tabulkový, nic mu takto asi nechybí a mě by to ani nějak netrápilo, kdyby se furt nevztekal a i když ho zkouším nosit, hrát si s ním, ukazovat, v kočárku povozit, tak se uklidní fakt až po flašce mlíka na chvíli, tak mi z toho vychází že musí mít hlad častěji, ale prostě nezvládne větší dávky :nevim: Jenže krmit ho tak často asi taky není dobře ne? :think: Jak jste to měli vy?

Přečtěte si článek: Umělá výživa kojenců: Které mléko vybrat?

Reakce:
zuzikka
Ukecaná baba ;) 1551 příspěvků 03.09.19 10:02

Já teda kojila, ale klidně každé 2 hodiny. Pro mě je to normální rozestup.

Ravedd
Ukecaná baba ;) 1711 příspěvků 03.09.19 10:05

Já dávala UM po dvou hodinách protože velkou dávku do sebe nedostala a ta menší jí prostě nestačila na tak dlouho a měla zase hlad :nevim:

Amlugiel
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 03.09.19 10:11

@Ravedd a neměla pak bolení bříška? Jako u nás to taky tak probíhá, ale nic moc, mám pocit že furt jenom krmím :roll: a on co dvě hodiny řve hlady :nevim:

Ravedd
Ukecaná baba ;) 1711 příspěvků 03.09.19 10:19
@Amlugiel píše:
@Ravedd a neměla pak bolení bříška? Jako u nás to taky tak probíhá, ale nic moc, mám pocit že furt jenom krmím :roll: a on co dvě hodiny řve hlady :nevim:

Neměla ani starší ta byla na um od 4 týdnů a ani mladší ta teda měla um od půl roku. Zkoušela jsem u obou i měnit um jestli nemají hlad po tom konkrétním ale se vším to bylo stejný pořád jedly po dvou hodinách :nevim:

nomip
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 03.09.19 10:28

@Amlugiel Taky jsme to tak chvilku měli, trvalo to ale pár dní, možná týden? Teď vypije těch 180 ml + 6 odměrek a další chce až za tři a půl až čtyři hodiny, dřív si tu flašku nevezme a jen „okusuje“ savičku a směje se na mě. Má 4,5 měsíce, dle krabice by měl vypít ještě víc, ale těch 180 ml pije až teď posledních pár dní.

TopSecret
Kelišová 5242 příspěvků 03.09.19 10:49
@Amlugiel píše:
Ahoj holky, potřebuju poradit, s dcerou jsme to neměli, nebo už si nepamatuju… Můj tříměsíční syn pije na jednu dávku cca 80ml, kolikrát to do něho vyloženě už tlačím, ale jakmile dojí, tak do dvou hodin zase řve a kromě toho, že mu udělám další dávku nic nepomáhá. Jenže člověk si říká, že teda bude mít už hlad a vypije to celé, ale zase nic, maximálně dá 90ml a víc ani chlup. V noci mi dá po sedmi hodinách pauzy 150ml ani nemrkne a přes den se už vrtí a kroutí po 60ml. Má teď 6200g takže je tabulkový, nic mu takto asi nechybí a mě by to ani nějak netrápilo, kdyby se furt nevztekal a i když ho zkouším nosit, hrát si s ním, ukazovat, v kočárku povozit, tak se uklidní fakt až po flašce mlíka na chvíli, tak mi z toho vychází že musí mít hlad častěji, ale prostě nezvládne větší dávky :nevim: Jenže krmit ho tak často asi taky není dobře ne? :think: Jak jste to měli vy?

To je snad normalni krmit po dvou hodinach, ne?
Copak budes verit tabulkam nez rvoucimu diteti, ktery ma hlad? 8o
Nechapu :roll:

kve-tinka
Kelišová 5337 příspěvků 4 inzeráty 03.09.19 10:58

Máš to úplně normálně, jak říkají holky, to že vypije dávku, která mu stačí a tobě příjde málo, neznamená, že si nemůže dovolit mít za dvě hodiny zase hlad. ;) Syn na UM mi přibýval rychleji, ale dceru plně kojím 2-3h, v noci o chloupek delší rozestup a bude mít ted ve 3 měsících s bídou přes 4,5kg.

Amlugiel
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 03.09.19 11:51

@TopSecret o ježiš, zase nějaká, co sežrala Šalamounovo hovino :roll: Já jsem se ptala, protože když má hlad, jestli je normální, že toho (na můj vkus) nevypije tolik. Dcera byla jedlík, kde čteš, že se řídím tabulkami? 8o

Amlugiel
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 03.09.19 11:52

@kve-tinka ok, nebudu řešit no :nevim:

Amlugiel
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 03.09.19 11:55

@TopSecret jo a jinak, že jsem řekla, že je tabulkový, tím jsem prosím pěkně myslela, že váhově není žádný náznak, že by byl podvyživený, nebo naopak přecpávaný, ne kolik by měl mít ml na jednu dávku podle tabulek a snažit se to do něj nějak narvat… :roll:

Uživatel je onlineKeyllah
Extra třída :D 13123 příspěvků 03.09.19 11:59

@Amlugiel hladem ho stejně nenecháš, ne? ;) krm, jak potřebuje, bude se to zlepšovat. Prostě je to fáze vývoje a časem budou rozestupy větší. Víc do něj stejně nenarveš, hlady ho nenecháš, tak se s tím vnitřně smiř a bude to ok, uvidíš ;) mě malá jedla ze začátku ještě míň a 2-3 hod jsme jely i v noci…

lucynka25
Extra třída :D 10261 příspěvků 03.09.19 13:00

Přesně jak píšou holky, dávej mu jak potřebuje, já tedy kojila, ale klině co hodinu a nebo se poraď s lékařem, pokud si nejsi jistá dávkováním :nevim: a ještě mě napadá, co změnit značku? Třeba mu tak nechutná :think:

Ravedd
Ukecaná baba ;) 1711 příspěvků 03.09.19 13:04

Mimochodem o kojení se taky ještě pořád a často říká kojit za dvě hodiny a ne dřív :roll: um bych teda třeba po hodině nedala to bych se toho bolení fakt bála ale když jsem kojila tak jsem rady typu koj po dvou hodinách nebo ji bude bolet břicho úplně vypouštěla :D nejlepší bylo když mi dr řekla v jedný větě to je horko a vzápětí hlavně jí kojte po dvou hodinách :roll: děti mám obě květnový to by chudáci v těch vedrech umřely žízní :lol:

Lluulluu
Povídálka 25 příspěvků 12.09.19 12:02

Dcera byla od 3.tydne na UM a taky se nám to stávalo, jelikož je moje první tak jsem měla strach ji dát dřív další dávku aby ju nebolelo břicho, ale když chtěla tak jsem ji dala po 2 a pul hodinách jinak kolikrát měla jen žízeň a chtěla napít čaje a pak zas usla. Ale je pravda že jsme taky 3× měnili UM, až sunar nám sedl a přišlo mi že ji i více zasytil. :)

Váš příspěvek
Reklama