Miminko před nebo po svatbě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Emka1990
Kecalka 119 příspěvků 07.12.17 16:09
Miminko před nebo po svatbě?

Ahoj :) Chtěla bych se zeptat, jak to máte vy. S přítelem jsme už dlouho a plánujeme společnou budoucnost a další velké kroky po bydlení - svatbu, miminko. Na svatbu nechci nijak tlačit, nechci si ji vynutit, ale mám dojem, že už je ten správný čas. Přítel se dokonce už párkrát vyjádřil, že žádost o ruku má v plánu, ale není to nic konkrétního. Na druhou stranu, u miminka je konkrétní až moc, nejradši by ho chtěl hned teď. Já se na něj v 27 letech ještě necítím, i když je to ideální věk, možná mě brzdí právě to, že nejsme svoji, chtěla bych to takto postupně. Přítel na mě tlačí s miminkem, já si to ale nechci podmiňovat vynucenou svatbou. A svobodná máma být nechci. Řekla jsem už dost jasně, že miminko bude mít stejné jméno jako já, pokud budu svobodná, a to se příteli samozřejmě nelíbí, chtěl by, aby mělo jeho příjmení. Ale na svatbu teda moc nespěchá. Máte některá podbnou zkušenost? :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:

Adelkadd
Kecalka 398 příspěvků 07.12.17 16:13

Mohu se zeptat, proc je pro tebe tak dulezite, aby miminko melo stejne jmeno, jako ty?

Emka1990
Kecalka 119 příspěvků 07.12.17 16:15

@Adelkadd Je to pro mě taková „pojistka“ do budoucna, kdyby si mě přítel nechtěl vzít. Dělám v práci s malýma dětma a přijde mi šílené, když se skoro všechny maminky jmenují jinak než dítě, je v tom zmatek a když je oslovíte jiným příjmením, jde vidět, že je to hrozně mrzí, že si je partner nevzal a já bych nechtěla zažívat to samé.

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 68378 příspěvků 07.12.17 16:18

Pro mě jednoznačně po svatbě, nehodlala jsem příteli rodit nemanželské děti.

Pechynna
Kecalka 262 příspěvků 07.12.17 16:19

Hele zrovna tohle teďka řešila kámoška mé sestry. On hrozně moc chtěl dítě, ale o nějaké svatbě nechtěl ani slyšet. Když otěhotněla prostě si trvala na tom, že dítko prostě bude mít její příjmení a tečka. V pátém měsíci se vytasil s prstýnkem. Do měsíce byla svatba.
Za mě je teda lepší nejdřív ta svatba a pak až těhu. Já si prostě tu svatbu chtěla užít…mít pěkný šaty, zapařit. Po dítěti už to svatba nebo v těhotenství uż není taková..

Markéta80
Hvězda diskuse 40416 příspěvků 07.12.17 16:20

Nechtěla jsem být svobodná matka takže svatba a pak děti, je fakt že do svatby mě ukecal manžel ;). Pokud by to dopadlo že bych otěhotněla tak rozhodně příjmení po mě ;)

Monchichik
Kelišová 5345 příspěvků 07.12.17 16:20

Tak já bych o dítěti před svatbou ani neuvažovala. Buď chce být rodina a svatba je samozřejmost nebo má smůlu. My jsme se teda brali z lásky, nemuseli jsme, chtěli jsme.

Lekninka91
Extra třída :D 10421 příspěvků 07.12.17 16:20

Pro mě svatba byla důležitá.. S manželem jsme si to vyjasnili hned na začátku :mrgreen:

Emka1990
Kecalka 119 příspěvků 07.12.17 16:21

@Markéta80 @Monchichik Přesně :) kdybych se měla vdávat až po miminku, měla bych z toho pocit, že si mě přítel bere jen proto, že mě „zbouchnul“…

Emka1990
Kecalka 119 příspěvků 07.12.17 16:23

Ještě doplním - my jsme si to vyjasnili taky hned na začátku, že bychom to rádi takhle postupně - ale přítel najednou před měsícem přišel s tím, že by miminko chtěl už teď. Já žádný prstýnek na ruce, žádné plány na svatbu a nevím, jak se s tím teď vypořádat. Nechci dávat žádná ultimáta ani si to vynucovat, z toho bych pak snad ani neměla radost. Ale přijde mi teď v tomto tak trochu natvrdlý…

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 07.12.17 16:23

Myslím si že je to jedno ale nechápu proč si stojíš zatím aby miminko mělo tvé příjmení? Dává se snad po chlapovi ne což mi přijde úplně normální též to tak budeme mít :nevim: ani bych to jinak nechtěla. Teď bude mít tvoje příjmení a pak by mělo stejně manžela nechápu :lol:

kamiŠ
Generální žvanilka 23825 příspěvků 07.12.17 16:24

Rozhodne po svatbe. Chteli jsme dite a jak rikas, vsichni at meme stejne jmeno. Jako matka vyrizujes vsecko ohledne deti ty a s jinym jmenem je to dost „ponizujici“. Podle me je svatba zaklad :)
Priadala bych si jak zivy inkubator, jen vyrobna deti :lol:
Nehlede na pravni veci ohledne partnera…

Monchichik
Kelišová 5345 příspěvků 07.12.17 16:24

Nedávala bych ultimáta, řekla bych, že dítě před svatbou ne a hotovo :lol:, musíš mu to říct na rovinu, když je natvrdlý :D

Emka1990
Kecalka 119 příspěvků 07.12.17 16:25

@Petruna21 Já to prostě mám tak, že bych nechtěla za žádnou cenu, aby se moje miminko jmenovalo jinak než já… :-( A nemluvě o tom, že kdyby se přítel rozhoupal k svatbě až po miminku, budeme mít úplně jiné starosti než plánovat svatbu :)

Adelkadd
Kecalka 398 příspěvků 07.12.17 16:26

Ja to u nas vidim takto - pohlizim na nas jako rodinu, i pres to, ze nejsme svoji. Rodit budu za dva mesice a do tohoto projektu bych nesla, kdybych svemu partnerovi neverila. A i pres to, ze nemam jeho prijimeni, je to otec meho ditete, s kterym chci zustat naporad, takze jsem pysna na to, ze bude mit jeho prijimeni.

A ke svatbe - jsem rozvedena, vdavala jsem se hodne mlada a z me strany to bylo take trosku „vynucene“. Stejne nam to neklaplo. Takze za me, „by bylo lepsi se ted vzit, protoze…“ uz nikdy vice.

Mas svoje predstavy, jak to chces - nevzdavej se jich. Pokud chces prvni svatbu, tak vyckej.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >