Reklama

Miminko - problémy s uspáváním a následným probouzením

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tris123
Kecalka 421 příspěvků 12.01.17 21:26
Miminko - problémy s uspáváním a následným probouzením

Omlouvám se za dlouhý příspěvek, ale je třeba to rozepsat.
Máme dvouměsíčního chlapečka a bojujeme se spaním. Už od začátku nedokáže usnout jinak, než na rukou, zkoušeli jsme položit do postýlky, hladit, mluvit na něj, zpívat, pouštět kolotoč, rukou jím potřepávat… nic nefunguje, řve a řve a přestane až na rukou :? Celkově chce skoro pořád nosit, je dost plačtivý. Ale to spaní… Nejhorší je, že po uspání a položení se probudí buď hned, nebo během chvilky. Přes den spí delší dobu jedině v šátku, v kočárku na procházce, nebo na rukou, sám vydrží spát málokdy, přestože je s námi v obýváku, obvykle se opět po chvíli vzbudí. Večer vždy dáváme do postýlky a po prvním kojení zhruba kolem půlnoci zůstává v posteli s námi až do rána, protože po odložení do postýlky se vždy probudil. Spal by s námi klidně hned, ale pochopitelně nebudu dávat miminko spát až ve 22-23 h. až jdu spát já a dávat ho rovnou do postele samotného nemělo žádný efekt, budil se stejně jako v postýlce.

První dny to fungovalo tak, že jsme uspali na rukou, dali do postýlky (v cca 20 h.) a akorát chodili zastrkávat dudlík, když mu vypadl, protože vždycky pofňukával. Tohle stačilo a za půl hoďky, max hodinu usnul nadobro. Pak se to zhoršilo, zastrkovat dudlík nestačilo, vyžadoval znovuuspání na rukou. Takže jsme uspali, vzbudil se, uspali, vzbudil se… třeba 2×, 3× za sebou, než usnul nadobro. A pak se to začalo zhoršovat ještě víc… Ve 20 h. jsme dali do postýlky a tím začal 3 hodinový kolotoč uspávání, probouzení, uspávání, probouzení… několik týdnů jsme se celé večery s přítelem střídali u malého a uspávali a uspávali, sednout si společně večer k televizi a jen tak si dáchnout neexistovalo a to ani přes svátky…
Takto to šlo vždy až do 22-23 h. než jsme šli spát i my a teprve pak se už malý nevzbudil, když byl po uspání položený vedle mě. Nejspíš mě cítil a tak spal v klidu, případně po letmém probuzení zase usnul, když věděl, že jsem u něj a probudil se až po nějaké době na kojení.

Jenže i to už přestalo fungovat, teď už se budí i když je po uspání se mnou :? Probere se a začne řvát a nefunguje nic, než vstát a chodit s ním po pokoji (chovat ho v sedě taky nestačí, řve a chce, aby se s ním stálo nebo chodilo, pak teprve zabere)
Nejdřív to bylo jen večer a v noci po probuzení na kojení zase hezky usnul u prsa, i když ho někdy žužlal déle ale teď poslední dny už i tohle přestává fungovat… Někdy v noci, ale spíš tak kolem 4.-5. ráno při kojení už nezabere, prso už pak ani nechce a brečí a vzteká se a já hodinu nebo 2 pochoduju po ložnici a uspávám, aby se vždy, když usne a já s ním lehnu do postele, probudil a začal zase řvát :? Snažím se ho utišit v leže vedle mě, hladím ho, šeptám k němu, tulím ho k sobě, potřepávám s ním… nic, prostě řve, vyloženě se vzteká, není to pláč ale je to opravdu vztek, ten řev ze sebe úplně tlačí na sílu, vyplivuje dudlík a celý s sebou mrská, dokud ho prostě nevezmu a nezačnu s ním pochodovat, v tu chvíli je ticho. Musím říct, že je to dost vyčerpávající, ani ne fyzicky, jako psychicky :( (i když i tělo už si vybírá svou daň, odjakživa trpím na záda a teď mi to neustálé nošení dávají vyžrat)

To večerní spaní v postýlce se nám podařilo trochu zlepšit tím, že jsme ho dali po dlouhé době do zavinovačky a on spí lépe, i když přece jen se ještě třeba jednou nebo 2× vzbudí, ale pak už dobré. Je to ale jen dočasné, jelikož už je na ní velký, rozpadá se jí spodek, jak kope nohama a navíc od zítřka nafasujeme frejkovu peřinku a to nevím, jak to s ní půjde :? Takže to vypadá, že ty klidné spavé večery nám zase rychle skončí a zase začne to tříhodinové uspávání.. jinak prdíky to nejsou, to jsem si jistá, ty se projevují jinak.
Holky prosím, řekněte mi, že se to zlepší, že jste to třeba taky zažily a už je to dobré, takhle to přece nejde do nekonečna :(
(Estivillovu metodu a vyřvání odmítám)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 12.01.17 21:32

Do školky ho takhle uspavat nebudete. Zavinovacky existují i pro vetsi děti. Může ho zkusit nosit v sátku, pustit bílý sum, udrndavat v kocare nebo houpat v hácce.
Je to ještě mrnousek, na světě si zvyká a holt některé děti jsou náročnější.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15270 příspěvků 12.01.17 21:33

@Tris123 I kdyby jsi Estvillovu metodu neodmitala, tak by byl na ni maly! O te vubec nepremyslej. Nam pomaha zavinovacka, mame Red castle Miracle blanket a nema svazane nozicky, vejde se tam velke dite. Ta by vam mohla sedet i s tou perinkou.

MachyXS
Kecalka 112 příspěvků 12.01.17 21:36

Nemám bohužel tu samou zkušenost, ale napadlo mě, jestli jste zkoušeli bílý šum. Já mám staženou appku do mobilu s různými zvuky vody, fénu, vysavače a tak podobně a když je jó nevrlá, tak zapnu na studený program skutečný fén. To ji často pěkně uspí nebo aspoň na chvíli zhypnotizuje a mám čas si dáchnout :)

Tarinka
Echt Kelišová 8195 příspěvků 1 inzerát 12.01.17 21:39

Zavin ho podle Karpa, koukni na net jak se to dela, nepotrebujes zavinovacku, muzes i do decky, tetra pleny, my prvorozenou uspavali od 17 do pulnoci, v osmi tydnech jsem objevila Karpa a najednou spala 13 hodin v kuse. :)

Tris123
Kecalka 421 příspěvků 12.01.17 21:39

@Cuddy právě, že já nad ní neuvažuju, ani náhodou, ale ostatní mi kladou dotazy, jestli jsem ho zkoušela nechat řvát :pocitac: úplně mě to vytáčí…
Jinak co se týče zavinovačky, abychom to neměli tak jednoduché, ani tam dlouho nevydrží, večer v ní sice hezky usne, ale když se vzbudí na první kojení, už se vzteká a snaží se vytáhnout ruce… :?

eluv
Echt Kelišová 7953 příspěvků 12.01.17 21:40

@Tris123 davala bych ho do zavinovacky a poustela mu bily sum. Já už psala @Svistice jsou větší zavinovacky nebo se da i lehce ušít. On se potřebuje cítit bezpečně. zavin ho na pevno do zavinovacky do postylky dej tvoje triko at te citi, půst mu nahlas bílý sum a treba to zabere ;)

ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 12.01.17 21:41

Ahoj, nečetla jsem to podrobně, ale nám na potíže se spaním pomohla homeopatie, kamarádce též. Náš syn byl také skoro do roka v zavinovačce, pak už mu z ní koukaly dávno nohy, ale fungovalo to.

Tris123
Kecalka 421 příspěvků 12.01.17 21:44
@Svistice píše:
Do školky ho takhle uspavat nebudete. Zavinovacky existují i pro vetsi děti. Může ho zkusit nosit v sátku, pustit bílý sum, udrndavat v kocare nebo houpat v hácce.
Je to ještě mrnousek, na světě si zvyká a holt některé děti jsou náročnější.

Ono není těžké ho uspat, ale v tom spánku ho udržet :? Nad hackou začínám uvažovat, možná by to mohlo pomoct.
Jinak vím, že jednou to určitě přejde a proto mu neodpírám kontakt, když pláče, chovám, když nechce usnout sám, uspávám na rukou a kašlu na řeči o závislosti a o tom, jak se s ním s takovou budeme trápit… no, snad tohle období přejde dřív, než se zblázníme, zatím se držíme a snažíme se nestresovat.

Tris123
Kecalka 421 příspěvků 12.01.17 21:48

Bílý šum zabral jednou a po tom už ne :? A ta zavinovačka funguje jen chvíli, jak jsem psala, potom už mu vadí ty svázané ruce, vzteká se a snaží se je vytáhnout :?

Tris123
Kecalka 421 příspěvků 12.01.17 21:50

A tričko taky nemá efekt. Jemu bohužel nestačí mě cítit, chce prostě nosit :? Takže můžu klidně ležet vedle a on se probudí a můžu ho všelijak chlácholit, ale mu je to jedno, řve, dokud ho nezvednu :?

aneta_ka
Kecalka 206 příspěvků 12.01.17 21:50

Tak ze..mam 8mi mesicni holcicku a zacatky jsme meli taky krusne. Zpetne si rikam, jak jsme to vubec mohli prezit :D Ale uklidnim te tim, ze se to proste s pribivajicim vekem zlepsovalo a ted ji dame vecer po kojeni do postylky, dame dudlik, pohladit a odchazime a ona do 15 minut sama usne a bez breku 8o Proste to chce cas..Driv jsme ji uspavali jedine chovanim na rameni a kdyz uz nas to fakt zaclo stvat kolem 5. mesice, tak jsme ji zacali uspavat v postlyce. Bylo sice par prorvanych veceru, ale ted uz usina krasne sama a ja jsem rada za to, ze jsme ty probrecene vecery vydrzeli. Ale myslim si, ze v tvem pripade to bude problem s briskem. Bud to prdiky a nebo boleni briska z jineho zazivaciho duvodu a nebo taky rustovy spurt. Protoze mala mela takhle neklidne spani jedine v techto pripadech. Taky jsem si nejdriv myslela, ze to prdiky nejsou, ale nakonec to byly. A posledne, kdyz mela obdobi, kdy se furt budila, furt jsme ji chodili chovat, tak to nakonec byl rustovy spurt. A i kdyz Estivillovu metodu zavrhujes, tak mohu potvrdit, te to opravdu funguje. My prave takhle naucili malou usinat v postylce. A ted zpetne v tom nevidim nic drastickeho. Ano, kdyz tam chudinka brecela a rvala, tak nam to bylo s pritelem lito, museli jsme se vzajemne drzet, aby tam ani jeden nesel, nekdy jsme to vydrzeli a nekdy ne a sli ji pochovat. Nejdriv jsme ji chodili po intervalech pochovat a dat zpet do postylky, pak uz stacilo jen prijit, dat zpet dudlik, rict pekna sluvka, pohladit a odejit. Ted, kdyz se stane, ze pri usinani place, tak staci jen prijit, rict neco uklidnujiciho a muzeme odejit. Opravdu nam to jako rodicum hodne psychicky pomohlo, protoze jsme se vzdycky hrozili cely den vecerniho uspavaciho maratonu. Ted si muzem v klidu sednout k filmu a venovat se sobe navzajem. Ale to bych zkousela az dyl, az kolem toho pul roku, 2mesicni mimi je na tohle jeste malinke. Podle to bude ten spurt a nebo boleni briska, protoze vsechny problemy co popisujes tomu odpovidaji.

Tris123
Kecalka 421 příspěvků 12.01.17 21:57

@aneta_ka ale kdyby to bylo bolení bříška, tak by se přece neuklidnil hned, když jej vezmem na ruce. To je najednou klid a začne usínat. Dokonce je to takový vyděrač, že když si s ním po pár minutách sednu a na rukou ho houpu v sedě, začne se okamžitě vztekat, protože v sedě ho to nebaví 8o a tak se vzteká, dokud si s ním zase nestoupnu. Nechápu to :D že prostě rozezná v té tmě, jestli ho na těch rukou houpu v sedě nebo ve stoje 8o

aneta_ka
Kecalka 206 příspěvků 12.01.17 21:57

A jeste doplnim, te i pomahaly kapicky BabyCalm, ktere jsem davala jen pred spanim prave na prdiky a pak taky homeopatika Calcarea carbonica 30CH, mela jsem podle rad homeopaticky brat 2 kulicky na noc pred (mym) spanim. Ze se to pry pres mlicko dostane :)

Tris123
Kecalka 421 příspěvků 12.01.17 22:00

Jinak aby bylo jasno, když píšu vyděrač, tak to myslím s nadsázkou, aby mě někdo nenařknul z toho, že nemám ráda své dítě :jazyk:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama