Miminko se na mě nesměje

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 18:14
Miminko se na mě nesměje

Ahoj
Prosím o anonym, moc lidí mě tady zná a já nechci, aby mě poznali, aby mě třeba neodsoudili, že jsem špatná matka.
DĚKUJU!!!
Mám 4.měsíční miminka a žiju s ním sama. Ale hodně často mi s ním pomáhá moje mamka, takže miminko je zvyklé vlastně jen na nás 2. A já vnímám, ze více se směje a reaguje na mojí mamku, bez na mě. Možná jsem paranoidní, ale mrzí mě to. Prisuzuju to tomu, že já s mimcem často dělám i to, co se mu nelíbí, např. cvičim Vojtovo cvičení, prevlekam body přes hlavu, mazu tváře, nevezmu miminko hned a nenosim ho tak často v náručí…A babička ho vezme hned, stále ho chová, dělá s ním blbiny, více si s ním povídá…A miminko je v sedmém nebi a směje se nahlas. Já když jsem s ním sama, tak musím vařit, prat, zehlit, uklízet…tak na ty „příjemné“ věci nemám tolik času…Ale to, že miminko dává přednost babičce, je mi trochu lito.
Jak z toho ven??
Prosím neodsuzujte mě, ráda bych se dítěti věnovala více, ale mnohdy to nejde.
Děkuju za rady.
A děkuju za zachování anonymity!!!

Reakce:
Vladimirovna
Zasloužilá kecalka 663 příspěvků 06.02.19 18:34

A co si ho dat na vareni apod.do satku?

annasmyc
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 06.02.19 18:41

Ahoj, špatná matka určitě nejsi, když tě to trápí, jen si nedovedu představit, co všechno máš na starosti, když jsi sama a miminko -toho vaření, žehlení a prádla ale nemůže tolik být, ne?… Já mám dětí 5, velký dům, zahradu, vozím starší do kroužků, vaření jak pro regiment… Děti jsem dávala třeba do lehátka a koukaly na mě, jak skládám prádlo, zpívala jsem jim u toho, sem tam juknout a udělat srandičku. A dítě s kterým se cvičí Vojtovka zrovna potřebuje i hodně mazlení, tak třeba v posteli tělo na tělo a hladit a mluvit na něj…

Salina12
Povídálka 49 příspěvků 07.02.19 07:47

Ahoj určitě špatná nejsi,u nás to bylo také tak,malej se smál na všechny víc než na mě,na tatu, babičky, dědu.ted je mu půl roku a řehtá se na mě jak blazen :srdce: a pořád mě sleduje.a když přijedou naši tak většinou bulí, až po chvíli je vezme na milost a zase se na ně směje.tvoji mamku tolik nevidí,tak je to pro něj rozptýlení,ale určitě tě má moc rád :hug:

Calendulka
Kecalka 101 příspěvků 07.02.19 11:59

Neřeš to… Zkoušej si k miminku najít cestu, ale nelámej to přes koleno. Prostě si s ním hrej, mazli se, zpívej mu… Podle mě se to časem poddá ;) Nemáš třeba hodně starostí? Miminko možná cítí, že nejsi úplně v pohodě, že se třeba trápíš a samotné ti třeba ani není moc do smíchu, tak to může být i důvod, proč se s tebou směje méně, protože nějak cítí, že třeba ty sama nejsi moc veselá… Ale to je jen teorie, co mě napadlo. Neříkám, že to tak na 100% je. Naše dcera se třeba nejvíc směje, když se smějeme my a jsme veselí…

Radka272
Povídálka 18 příspěvků 1 inzerát 08.02.19 12:14

Náš malej první měsíc spal, a když nespal tak brečel a furt se mračil. Takhle i ve druhým měsíci, ale to už začal víc vnímat a usmíval se jen když usínal - ne na mě :D Co se mně ale osvědčilo, tak mluvit s ním, normálně o všem. Já s ním mluvím i když jsu naštvaná, nebo u toho něco dělám. Já pracuju i při dítěti z domu furt a myslím si že to není tím že bys měla hodně práce, ale je potřeba s ním navázat vztah. A to mluvení je nástroj. On třeba přesně neví co mu vykládáš, ale vnímá to. A vnímá zájem. Podobně to funguje i u zvířat.
V šátku nenosím ani v nosičce, spíš si ho dám do vajíčka, postavím vajco na stůl aby měl dobrej výhled a normálně u toho dělám všechno možný a u toho si s ním povídám, svoje myšlenky mu říkám, laškuju s ním. A snažím se dělat ty věci rychle a efektivně.
Realita je, že když s dítětem ještě pracuješ, nejde stihnout všechno. A to i máme tatínka co je hodně zapojenej a je zvyklej pomáhat. Pomáhám si i prakticky - třeba bambusový plíny - jsou jemný i bez vyžehlení, dobře rozklepávám oblečení při věšení - takže když je potřeba vyžehlit je to jen pár kousků. Fakt skoro nežehlim. Ohřívačka na lahev - už přikrmuju a ano mohla bych ohřívat v hrnci ale tohle je rychlejší a má to přednastavený stupně nemusím to hlídat a mezitím můžu třeba zametat to samý se strojem co vaří zeleninu a maso. Nešůruju tady od rána do večera žijem prostě normálně nemáme tu sterilitu ale ani bordel. Prostě je to něco za něco. A v praxi je to tak že já jsu s malým do dvou a táta od dvou a pak pracuju já. A pakliže se to dítě narodilo už do toho, že jseš na to sama, tak podle mě s tím počítalo a je schopný se s tím vyrovnat. Že to není o kvantitě času ale o kvalitě.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >