Reklama

Miminko se nechce otočit hlavičkou dolů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 06.01.09 12:40
Miminko se nechce otočit hlavičkou dolů

Dnes jsem byla u Dr.a ta mi řekla že se miminko ještě neotočilo hlavičkou dolů,ale že se ti nemám zabývat,ale to přeci nejde nezabývat se tim.Co myslíte otočí se ještě?A když ne , tak to pro mě automaticky znamená že pujdu na císaře? 8O Máte taky někdo takovou zkušenost?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

Reakce:

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 06.01.09 12:59

tak zas já :wink:
Nechci tě strašit, ale mimčo už se takhle „pozdě“ moc neotáčí i když jsou i vyjímky že se mimi otočí týden před porodem.
Automatického císaře to ale neznamená, protože moje dobrá kámoška rodila normálně přirozeně „konec pánevní“. To záleží asi na dalších 1000věcech. Ale myslím, že ti tu možnost rodit císařem nabídnou a ty se rozhodneš.
Co to ale automaticky znamená je při spontáním porodu nástřih hráze, protože … ?? Teď nevím proč. No vidíš taky nevím všechno :lol: :lol:

misenka
Echt Kelišová 8602 příspěvků 06.01.09 13:26

Ahojky

tak já měla to samé, Anička se hlavičkou prostě neotočila a to jsem cvičila kočičí hřbety jako divá,prostě se jí nechtělo,asi k tomu měla nějaká důvod.

já šla nakonec na císaře,ale dají ti většinou vybrat,dá se rodit i přirozeně,záleží jaký je váhový odhad mimi (sna do 3,5kg se může rodit normálně),jakou máš pánev atd.je fakt že nástřih je většinou hooodně velký,neb jako poslední jde hlavička,tudíž ta největší část miminka.trošku hrozí, že mimi už je venku a hlavička tam zůstane,ale doktoři si to jiště ohlídají.

ale neboj,mý sestřence se mimi otočilo asi 2 hodiny před porodem,už byla nachystaná na císaře a kámošce se otočilo asi týden před porodem.tak uvidíš.

Kajik
Stálice 98 příspěvků 06.01.09 14:14

ahojky,
měla jsem to taky tak. Dr. mi řekl už 6 týdnů před porodem, že je prcek hlavou nahoru, ale že je spousta času na otočení. Za 2 týdne na kontrole už byl hlavičkou dolů, tak jsem zaplesala a zajásala, ale ejhle, příště už byl zase hlavou nahoru a tak i zůstal. Váhu odhladli na 2800 g a rozhodli, že budu rodit přirozeně. Porod nešel vyvolat, takže jsem skončila na císaři. Porody koncem pánevním bývají složitější, právě kvůli tomu, že nejdéle zůstává v porodních cestách hlavička, tak jsem byla i docela ráda.
Takže tak u nás.
 J.

befana
Echt Kelišová 8647 příspěvků 06.01.09 15:16

Olusho ,jsem na tom podobně,akorát že mám ještě o něco více času na otočení.ale u nás to moc nevypadá,malá je lenivá,mám minimální pohyby,takže když se nepřevrátila od 20tt,tak už jí to ani ted nevěřím :lol: Ale zítra jdu na kontrolu,a třeba mě překvapí :wink:
Jinak já v případě neotočení jdu 100%ně na CS, porod KP bych si neriskla,je to velké riziko jak pro dítě,tak pro matku.

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 06.01.09 16:42

No právě , podle všeho to vypadá že to bude větší miminko a já mám strach že bych porod koncem pánevním nezvládla :cry: :cry: :cry: Tak uvidim co na mě malej chystá :oops: Jen nechápu ten přístup Dr. že mi aspon neřekla o nakym cvičení nebo tak, že mi zkrátka řekla že to nemám řešit.Člověk si pak připadá jak největší pitomec , jenom proto že se zajímám o vlastní dítě. :cry:

Cattleya
Stálice 89 příspěvků 06.01.09 19:13

Ahoj,

jsem na tom bohužel stejně. Momentálně jsem ve 33. týdnu a miminko je hlavičkou nahoru :-( V poradně ve 28. týdnu bylo ještě hlavou dolů, ale pak jsme vyrazili na jednu velice hlučnou akci (hlasitá hudba) a mimíkovi se to tak nelíbilo, že udělal kotrmelec. Od té doby je hlavičkou nahoru.
Cvičím kočičí hřbety a lezu doma po čtyřech, ale zatím se neotočil. Hlavičku pořád cítím vpravo pod žebry.
Dost jsem si zjišťovala o porodech KP versus SC. Celkově jsem naladěná spíše takovým tím „eko-bio-přírodním“ směrem, moje původní představa porodu byla pokud možno bez větších medicínských zásahů, analgetik, atd..
Nicméně po prostudování rizik porodu KP bych v zájmu zdraví miminka šla raději na císaře. U porodu KP hrozí, že se miminko může přidusit (což sebou může nést různá poškození nervů, mozku, očí…), miminka mohou mít vykloubené ručičky nebo nožičky, zlomenou klíční kost..
Nehledě na to, že ve většině porodnic údajně prvorodičkám přirozeně KP ani rodit neumožní. Většinou se k tomu prý přistupuje u druho a vícerodiček, čekají-li holčičku do 3500g. U chlapečků se většinou dělá císař, protože může dojít k poškození varlátek.
Zatím pořád věřím, že se mi miminko otočí, kamarádce se holčička otočila 10 dní před porodem, chlapeček 3 týdny před. Jiné kamarádce se dítě otočilo přímo na sále, kdy jí chtěli uspávat na císaře :-) Zavlnilo se jí břicho a kluk se radši otočil..

Takže nepropadej chmurám, šance tu určitě pořád je :-)

Desty
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 06.01.09 19:19
otočka

Olusko, klídek - ještě máš fakt čas. První syn se otočil až v 38tt, druhý necelý týden před porodem. U prvního jsem cvičila, u druhého jsem to nechala osudu. Je sice pravda, že mimi jsou už velká - větší a hůře se otáčejí, ale můžou se otočit.

Po porodu se přišlo na to, že u druhého byl pupečník kolem krku a zřejmě proto se tak dlouho nechtěl otočit.

Držím palce, hlavně necvič sama - ale v přítomnosti kohokoli. Mě se totiž u cvičení děeně motala hlava - kvůli tlaku.

Cow
Kecalka 392 příspěvků 06.01.09 20:46

Oluscho, to je jasný, že se zajímáš o své miminko. :D :D Může se fakt otočit do poslední chvíle. Moje bylo taky KP. A rodila jsem císařem. A nešla bych do toho jinak. I doktor ke kterému chodím, je to zároveň i porodník, řekl, že po dlouholeté praxi už by KP nerodil nikdy přirozeně. Že je to do poslední chvíle nejisté. Já jsem měla císaře se spinálním umrtvením a byla jsem nadšená, že jsem dceru viděla hned. Držím palce, aby vše bylo OK.

befana
Echt Kelišová 8647 příspěvků 06.01.09 21:00

Mě doktor řekl,že cvičit sice můžu,ale stejně si to miminko udělám po svém.takže podle mě nemá cenu zbytečně cvičit a namáhat se.tím bys možná mimnku mohla uškodit víc. Přeci jenom se u kočičích hřbetů namáhají břišní svaly…

Shari
Závislačka 2704 příspěvků 06.01.09 21:06

Oluscho asi opravdu nemá smysl se tím nějak významně zabývat. Ta mimina dost dobře vědí, proč jsou tak otočená a jestli se má otočit hlavou dolů, tak se tak otočí, aniž bys to ty mohla nějak ovlivnit (sice se říká o indických mostech, hlazení ve směru kotrmelce, svícení baterkou atd, ale řekla bych, že to jsou spíš pověry).

Ta poloha KP může být zapřičiněna tvarem dělohy anebo mnoha dalšími důvody (například funkcí podvěsku mozkového), takže fakt záleží na miminu.

Rozárka byla KP, rodila jsem v 36+6 protože nerostla, a v Podolí mi automaticky udělali císaře. V některých porodnidnicích nabízejí přirozený porod, ale dítě musí být malé (nevím přesně tu váhu, myslím kolem 3,2kg)

Taky jsem všude četla, jak se mimino může otočit ještě v den porodu atd, ale v Podolí mi už někdy kolem 35tt říkali, že to u mě moc pravděpodobné není, protože mám malé břicho a málo plodové vody.

Každopádně Ti přeju, ať se mrňous otočí a ty můžeš porodit přirozeně :wink:

Eridana
Ukecaná baba ;) 1493 příspěvků 06.01.09 22:07

Ahoj,
v druhém těhotenství byla moje dcera hlavou nahoru až do 36tt a v 37tt se najednou otočila, takže bych ještě neztrácela naději.

befana
Echt Kelišová 8647 příspěvků 07.01.09 12:52

Shari : kdy je potřeba se v Podolí ohlásit,pokud to vypadá na polohu KP? Normálně zvou do poradny kolem 37tt,stačí to?

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.09 20:51
KP

AHoj holky, pročítám tady vaši diskuzi a chci přispět svými zkušenostmi.
Rodila jsem letos v létě, klučina (3,4 kg) byl koncem pánevním přesto na porod vzpomínám jako na nejhezčí zážitek životě. Všechno šlo dobře, malý byl v pořádku, já taky - šitá jsem byla, ale ne o moc víc než kolegyně na pokoji, která rodila normálně.

Samozřejmě záleží na spoustě okolností - velikosti mimča, jeho poloze, velikosti pánve matky…atd,atd. Je jasný, že někdo KP rodit nemůže, ale pokud máte rozumného doktora, který to s vámi probere (což já jsem měla-vysvětlil mi všechna pro a proti normálního porodu a císaře) určitě bych to zkusila normálně.

Shari
Závislačka 2704 příspěvků 07.01.09 22:21

Befano já to hlásila na kontrole v 36tt, poslali mě kvůli tomu na utz a asi by to kontrolovali dál (ale zjistili, že Roza neroste, takže šla ven hned).

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Ovíněný Gregor pouštěl bomby: Líbí se mi, když před sebou páry prdí

Herec a hudebník Ondřej Gregor Brzobohatý (35) platí za uhlazeného... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >