Miminko se nepřetáčí, nebere hračky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ravenclaw
Kecalka 106 příspěvků 28.04.18 14:01
Miminko se nepřetáčí, nebere hračky

Ahoj holky, mám strach o svého syna. Jsou mu čtyři měsíce a pár dnů a stále se neotáčí na bok ani si na bříšku nebere hračky. Motivuju ho, cvičím s ním, ale s ručičkou máchá a nic. Když je na zádech, tak si hračku vezme. Kope nožičkama, výská. Ale přijde mi, že se prostě nerozvíjí. Při další kontrole chci požádat o rehabilitace. Myslíte, že může být i psychicky opožděný? Je to mé první dítě a možná jsem prostě hysterka, ale chci aby bylo všechno v pořádku. Díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Pajusinka
Povídálka 20 příspěvků 28.04.18 14:05

Ahoj, myslím si Tvoje miminko je úplně v pořádku. :kytka: Některé děti si potřebují v poloze na bříšku zvyknout a raději volí jistější polohu na zádech. Moje dcerka to tak měla taky. Dej tomu čas a důvěřuj svému pediatrovi. Pokud by bylo něco v nepořádku, jistě to pozná :hug:

Limi123
Závislačka 3676 příspěvků 28.04.18 14:30

Psychicka opozdenost s tim nema co delat. Ale u syna to bylo tim, ze ma male svalove napeti. Proto si ani na tom brisku dlouho s hrackama nehral, bylo pro nej tezke vubec udrzet hlavicku nahore a nemel myslenky na hrani. Nyni jsou mu 2 a je to normalni dost chytry kluk. Jen je oproti ostatnim detem slabsi (ma treba problem vylezt nekam, kam lezou o hlavu mensi deti).

Na rehab jsme chodili a nakonec jsem je na vlastni zadost ukoncila. Kdyz uz rehab, tak za me Bobath pristup ne Vojtovka (u techto lehcich pripadu).

PS- nas pediatr nic nepoznal, na rehab jsme se dostali z neurologie, kam jsme chodili s necim jinym.

Příspěvek upraven 28.04.18 v 14:31

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 28.04.18 14:31

@Ravenclaw klid. Ve čtyřech mesicich se točí ty rychlejší deti, ale neznamená to, ze musi vsechny. Mladší syn se neotacel jeste ani v půl roce, a během sedmého mesice se najednou otočil, postavil na 4, začal perovat, plazit se a v průběhu osmého se postavil.

Limi123
Závislačka 3676 příspěvků 28.04.18 14:32

Jinak ve 4 mesicich bych to nehrotila…

Ravenclaw
Kecalka 106 příspěvků 28.04.18 14:37

@Marie432875 Ahoj díky, ale on se neotáčí ani na bok, vím že na bříško má ještě čas. No mám strach.

Děkuji všem, prosím ještě další názory :)

Maminkaha
Povídálka 21 příspěvků 28.04.18 14:43

Ahoj, jenom te chci upozornit, ze pediatri casto nic nepoznaji, neresi, ti starsi maji zastarale rady. Pokud se ti neco nezda, vyzadej si vysetreni na neurologii, ev. Rehabilitaci.

Limi123
Závislačka 3676 příspěvků 28.04.18 15:04
@Ravenclaw píše:
@Marie432875 Ahoj díky, ale on se neotáčí ani na bok, vím že na bříško má ještě čas. No mám strach.Děkuji všem, prosím ještě další názory :)

Za to, ze se nechas doporucit na rehabilitacs, nic nedas. Provedou tam diagnostiku a reknou ti.
Tady ti nikdo nemuze rict, zda zrovna tve dite ma nebo nema problem.

Ano, ve 4 mesicich by se na bok pretacet spis mel. Mne se maly zacal pretacet po rehabilitacch ve 4 mesicich (Bobath metodou) a to je hypotonicky a mel lehkou centralni koordinacni poruchu (zni to hrozne, ale znamena to jen, ze ma slabsi svaly a pouziva pro pohyb jine svalove skupiny, nez je spravne).

Pravdepodobne to bude nejaka lehci vec, na kterou je lepsi cvicit, aby nemel do budoucna treba kriva zada. Pokud cvicit nebudes, nejspis se take nestane nic hrozneho. Cvicenim jen zlepsis jeho sance.

Treba to nebude vubec nic. Ale to my tady na emimi ti nerekneme. To ti rekne leda neurolozka nebo na rehabilitacich. Dokonce ani vetsina pediatru to (bohuzel) nepozna.

Pocahonta
Kecalka 225 příspěvků 28.04.18 15:19

Jak je na tom s pasením koníků? Od toho se to všechno odvíjí… Pro info přetáčení ze zad na břicho je dle tabulek až 5-6 měsíc, takže v klidu… Jestli ale chceš, poraď se s pediatrem, řekni ji své obavy a uvidíš. Jinak každé dítě má svoje tempo a nejsem pro tabulkování.

Agrion
Závislačka 2801 příspěvků 28.04.18 15:26

@Ravenclaw Muj nejmladsi syn se zacal otacet az v sedmi mesicich… do te doby ani naznak, ani na bok. Je to lenoch. Jinak ale uplne normalni vyvoj - zajem o hracky, paseni konicku, hrani a chytani nozicek, normalni svalovy tonus… mam rozumnou pediatru, ktera se me na pulrocni prohlidce zeptala, zda me to znepokojuje. Ze pokud ano, tak mi napise rehab, ale ze ji to teda neznepokojuje a klidne mu jeste necha mesic dva cas…Na konci sedmeho mesice se zacal otacet, za dalsi 2 tydny plazit a ted mu je jedenact mesicu, leze krasne, stoupa si u nabytku a na chozeni ma jeste cas.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 28.04.18 20:46

@Ravenclaw tak na bok se syn zacat lehce natáčet az v průběhu šestého mesice. A to jeste tak ze se o neco přitáhnul, rozhodne ne sám od sebe v prostoru. Jen jsem te chtela uklidnit ze to jeste nemusí nic znamenat a vsechno bude ok. Ale konečný rozhodnuti je samozřejmě na tobe, ty jsi máma :hug:

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 28.04.18 20:47
@Agrion píše:
@Ravenclaw Muj nejmladsi syn se zacal otacet az v sedmi mesicich… do te doby ani naznak, ani na bok. Je to lenoch. Jinak ale uplne normalni vyvoj - zajem o hracky, paseni konicku, hrani a chytani nozicek, normalni svalovy tonus… mam rozumnou pediatru, ktera se me na pulrocni prohlidce zeptala, zda me to znepokojuje. Ze pokud ano, tak mi napise rehab, ale ze ji to teda neznepokojuje a klidne mu jeste necha mesic dva cas…Na konci sedmeho mesice se zacal otacet, za dalsi 2 tydny plazit a ted mu je jedenact mesicu, leze krasne, stoupa si u nabytku a na chozeni ma jeste cas.

Take mame velmi rozumnou doktorku, která to s nami resila podobne. :andel: diky bohu za ne, ze?

teeer
Povídálka 36 příspěvků 28.04.18 21:55

Doporucuju ti načíst si Kiedroňovou - nežná náruč rodičů - je to o manipulaci s miminkem, jak ho správně stimulovat a tím podporovat správný vývoj. Taky bych ale zatím byla v klidu. Syn je ještě maličký. Miminka potřebuji svůj čas. Porovnávat své dítě s tabulkami je zbytečný stres pro vás oba. Konzultovat s pediatrem můžeš, za to nic nedáš, ale nestresuj se. Pokud se ti miminko jeví jako spokojene a klidne a o svět jinak zájem má, dej mu jen čas. ;)

Agrion
Závislačka 2801 příspěvků 29.04.18 00:28

@Marie432875 Presne tak. Kdyz si to tu ctu, jak kazda druha maminka cvici Vojtovku a je cela vystresovana, jestli je s jejim ditetem vse v poradku, tak jsem velmi stastna, ze mame detskou jakou mame. V CR jsou pediatri hrozni tabulkari… ja ziju v De a tady tedy tolik deti na rehab nechodi…

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 29.04.18 07:07

@Agrion jo, ale přesně ty vystresovane maminky mam ve svém okolí - je jich tolik! A přitom většina z nich uplne zbytečně… :nevim: můj první syn byl ve fyzickém vývoji rychlik, ale zase moc nekomunikoval, vuuuubec se nesnažil mluvit a do roku a půl byl extrémní maman. A ja jen poslouchala ty diagnózy, co mu vlastně vsechno je a co bych s nim mela dělat a jakého odborníka navštívit - jen ja a naše doktorka jsme byly v klidu. Ona uz takovýchto,,pří­padu” zažila hodne a podle ni to je normalni, a ja jsem proste věděla, ze je vse ok a jen neni tabulkovej. A kdyz odbočim od tématu, jak vlastně v DE funguje zdravotnictví? Slyšela jsem, ze tam se za hodne věci (které jsou u nas standart) musi priplacet…?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >