Miminko se nepřetáčí,řešil to váš pediatr?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.11.21 13:44

miminko se nepřetáčí,řešil to váš pediatr?

Ahojky holky mám šesti měsíční holčičku a je to lenoch :D
Nepřetáčí se mi ze zad na bříško..když ji položím na deku tak leží jak placka..semtam si chytne nožky a díky tomu se otočí na bok ale toť vše :(
Překulí se mi jen když jí překřížím nožku přes nožku. Samotnou ji to nenapadne.
Měli jste to někdo podobně? A poslal vás kvůli tomu pediatr někde s šesti měsíčním miminkem? :?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2711
5.11.21 14:07

Dcera se otočila až ke konci pátého měsíce a doktorka říkala, že pokud to do šestiměsíční kontroly nezvládne posle nás na fyzio. A já už jsem tefa byla dost nesva a cvičila s ní sama ty co jsem si pamatoval z doby, když jsem cvičila se synem. Půlroční dítě ležící jak placka mi v pořádku nepřijde, ale možná jen proto, že já mám první dvě děti rychlíky, co v tom půl roce stáli… jinak ta norma je právě do půl roku, takže já sama bych nějaké vyšetření požadovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.21 09:34

Nas pediatr to neresil, dite se pretocilo tyden pred sedmym mesicem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.21 20:36

V pul roce ma jeste trochu casu, to bych rozhodne pres doktory jeste nehnala. Ver mi, cvicit vojtovku opravdu nechcete, pokud to neni nutne. Naopak dite, ktere sedi v peti a stoji v sesti mesicich v poradku rozhodne neni, je to moc brzo, jeste na to nemaji svaly a muzou mit potom v budoucnu problem. Nespechej na ni…

• Citovat
  • Nahlásit
1948
6.11.21 20:42
@Anonymní píše:
V pul roce ma jeste trochu casu, to bych rozhodne pres doktory jeste nehnala. Ver mi, cvicit vojtovku opravdu nechcete, pokud to neni nutne. Naopak dite, ktere sedi v peti a stoji v sesti mesicich v poradku rozhodne neni, je to moc brzo, jeste na to nemaji svaly a muzou mit potom v budoucnu problem. Nespechej na ni…

Kdyby na to neměli svaly, tak by si rozhodně samo nesedlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.21 20:47
@Nicole 1234 píše:

Tahaji to jinymi svali, maji napr extremne posilena zada, ale ochable brisko. To potom souvisi s postojem a vadami chuze. Vsechno se to od toho odviji. Opravdu vim o cem mluvim, petimesicni sedici dite se do sedu vetsinou pritahne z lehatka, taha to pres krcni pater a to je spatne. Na vzprimeni musi mit zpevnenou postupne cestou posturu, po tom co nekolik tydnu idealne mesicu leze po ctyrech. To pulrocni dite, ktere vetsinou jen lezi a obcas se trochu otoci fakt nema

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.21 20:57
@Nicole 1234 píše:

Ono nezalezi jenom na tom, jestli miminko dany pohyb dela, ale predevsim JAK ho dela

• Citovat
  • Nahlásit
1948
7.11.21 06:57
@Anonymní píše:
Tahaji to jinymi svali, maji napr extremne posilena zada, ale ochable brisko. To potom souvisi s postojem a vadami chuze. Vsechno se to od toho odviji. Opravdu vim o cem mluvim, petimesicni sedici dite se do sedu vetsinou pritahne z lehatka, taha to pres krcni pater a to je spatne. Na vzprimeni musi mit zpevnenou postupne cestou posturu, po tom co nekolik tydnu idealne mesicu leze po ctyrech. To pulrocni dite, ktere vetsinou jen lezi a obcas se trochu otoci fakt nema

Tak to je samozřejmě v tom případě špatně. Bavím se o tom, že pokud si dítě sedne „ze čtyř“, tak jak správně má, tak není důležité jestli má pět nebo deset měsíců.
Dcera má skoro pět a taky se přitahuje přímo do sedu, ale snažím se jí v tom zabránit, protože vím, že je to spátně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.21 07:44
@Nicole 1234 píše:
Tak to je samozřejmě v tom případě špatně. Bavím se o tom, že pokud si dítě sedne „ze čtyř“, tak jak správně má, tak není důležité jestli má pět nebo deset měsíců.
Dcera má skoro pět a taky se přitahuje přímo do sedu, ale snažím se jí v tom zabránit, protože vím, že je to spátně.

Ale petimesicni dite si nikdy ze ctyr nesedne…vzdyt je to miminko, ktery sotva otoci nekdy ani to ne. To by muselo od dvou od tri lezt, vzdyt je to uplna blbost :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
3067
7.11.21 08:00

Tak muzete navstivit fyzio, ukaze vam nejake cviky..jestli chces dat jeste cas, tak ja doporucuju, zatopit a nechat dceru nahatou na vetsi nepromokave podlozce, vzdycky aspon nejaky cas denne, nebo parkrat za den..ono se ji bude lip hybat bez pliny a obleceni..nejdriv ji zacni motivovat, aby se otacela na levy a pravy bok, nejakou oblibenou hrackou, jidlem (nevom, co ji uz davas…banan nebo tak)..z boku uz se pak na bricho otoci za chviku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1948
7.11.21 08:39
@Anonymní píše:
Ale petimesicni dite si nikdy ze ctyr nesedne…vzdyt je to miminko, ktery sotva otoci nekdy ani to ne. To by muselo od dvou od tri lezt, vzdyt je to uplna blbost :zed:

Tak bavíme se hypoteticky. Třeba takový ve zázračné dítě existuje :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat