Miminko se tlačí dolu v 28tt

Anonymní
12.11.19 12:40

Miminko se tlačí dolu v 28tt

Ahoj,
Teď před týdnem jsem byla v nemocnici kvůli nějaké silné infekci dýchacích cest (+nejaky nález v moči), kterou jsem nejspíš chytla od dcery. Dýchací problémy nejsou stále dobré - denně beru plno léku na uvolnění (Ventolin, Duoresp, Deslorstadin), antibiotikum Zinnat a Anopyrin.
Dnes jsem byla na kontrole na gynekologie, nebot mi i diky tomu začali bolesti v podbrisku podobné menstruačního které jdou do pravého boku, byla jsem odeslána na urologii (tam maji ale volný termín az za týden).
Na prohlidce rikala doktorka že je malý už hlavičkou dolu a že se tlačí dolu (jsem 28tt). Kontrolu mam za týden, neustále mi tvrdne břicho a to spoušti pravě i ty bolesti, mam ležet a odpočívat. Jenže jak? S 1,5letou dcerkou, která je jak ďábel čili nejake sezení či ležení neni vubec možné, navic je to malý vztekloun.
Naštěstí čípek je stále ok. Jen nevim jak “chápat” to že se malý už tlačí dolu.
Dekuji za Vaše zkušenosti (s prvním prckem jsem byla na rizikovém, narodila se ve 34tt a otevíraly jsem se už někdy od 28tt a od 30tt jsem ležela v nemocnici až do konce, ovšem tam byli stále problémy s čípkem od začátku tehotenstvi, mala ani nebyla otočená - takže šla ven akutním císařem, kvůli HELP syndromu a hepatitidě což se mi nastesti rozjelo až v tehotenstvi, v tomhle tehotenstvi je jen zvýšené riziko preeklampsie)

Už mi z toho těhotenství hrabe, do teď mi bylo dobře a teď nemůžu vklidu bez tvrdnuti břicha a aby nebolelo projit celým našim bytem :-/

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
12.11.19 13:24

Mě Dr říkal při prvním těhotenství totéž, že je mala zapasovana hlavičkou až úplně dole a mám odpočívat. To bylo 2 měsíce před termínem. Taky už se mi špatně sedelo, jak me tam tlačila. Tehdy jsem ještě mohla odpočívat, ale stejně jsem rodila už 37tt. Praskla voda. Teď v druhém těhotenství už mám miminko taky dost nízko a taky mám odpočívat, protože mi měkne čípek. Navíc jsem měla i zánět, který může vést k předčasnému porodu. Jsem 35tt. První dceři je taky 18m, takže to dost dobře nejde s tím odpovinkem..MS bolesti mám už taky delší dobu. Držím palce, ať se ti druhé miminko udrží uvnitř co nejdéle :kytka: A pokud tě Dr nějak neupozornil, tak bych si asi s obratem, že se tlačí dolů, tolik hlavu nelámala.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.11.19 13:30

U mě víc jak 2 měsíce před termínem taky doktor potvrdil, že miminko už je hlavou dolů a tlačí se dolů. Tušila jsem to už dřív, protože, ehm, s manželem už nám prostě nešel sex :D Od doktora jsem dostala hořčík a pak už při každé návštěvě strašil, že příště už mě pošle do nemocnice, objednával mě častěji - ale donosila jsem do termínu, i na prohlídky do porodnice jsem chodila až od 9. měsíce. Ale jak přesně to bude u tebe ti tady nikdo neřekne, to je případ od případu - I mně tehdy doktor říkal, že to bývá různé, někdy předčasný porod přijde, aniž by dítě na poslední kontrole bylo hlavičkou dolů nebo nízko, jindy se dítě tlačí velmi brzy dolů a nakonec žena přenáší… :nevim: tvrdnutí břicha mě trápilo jen občas, s tím moc neporadím. Ať to dobře dopadne :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama