Miminko se v bříšku stále neotočilo

1750
13.7.21 15:47

Miminko se v bříšku stále neotočilo

Ahoj děvčata jsem 37+3 a dnes na kontrole bylo dítě stále hlavičkou nahoře a nechce se otočit. Doktorka říkala, že se miminka v tomto týdnu už moc neotáčí, mají málo místa. Otočilo se některé z vás miminko po 38 týdnu popř. jaký byl další postup porodu? Vypadá to, že dítě bude mít kolem 3500 g takže i klasický porod by byl prý na hraně a záleželo by na zkušenostech porodníka. Budu ráda za jakoukoliv zkušenost, radu. Díky moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15281
13.7.21 16:09

Moje dítě bylo taky KP, přečetla jsem mraky článků a diskusí a našla jsem spoustu příspěvků, že se děti otočily i po 38tt (některé třeba i v den porodu). Ale celkově si myslím, že to bude spíš menšina. Moje se teda neotočila :roll: POkud jsi rozhodnutá zkusit rodit přirozeně, bylo by fajn najít pracoviště, kde mají přesnější UTZ. Kamarádka měla odhad kolem čtyř kil a šla na speciální utz, který má mít odchylku jen kolem 100g. Já jsem rodila dřív, doktor udělal odhad 2,5kg, což je spodní hranice a navíc mi oddtekla voda. Řekl mi, že odchylka utz je 500g, takže jestli se trefil, tak dobrý, ale protože je riziko, že bude dítě jen dvoukilové, moc se mu do toho nechce. Já byla původně rozhodnutá zkusit přirozený porod, ale vysrabila jsem se a šla pod kudlu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.7.21 16:13

Oba kluci se mi otocili az v 38 a 39tt, jeden pricne, druhy zadeckem s nohama pred sebou puvodne. Oba velci. Ale fakt je, ze bricho jsem mela obri, takze mozna proto. U toho, co byl zadeckem, mi tedy lekarka rekla, ze jestli se na to citim, muzu rodit prirozene, coz bylo super. U te pricne tedy hrozil cisar, tam je to jasny.

• Citovat
  • Nahlásit
408
13.7.21 16:37

Mojí tetě se otočil v den porodu kdy už ji pomalu připravovali pod kůrou a prcek najednou hlava dole…kamarádce se mimčo neotocilo a šla pod kudlu, další kamarádka dělala různé ty cviky a babské rady mimčo se otočili a když šla rodit tak už zase mělo hlavu nahoře…já sem teď 36tt a taky má furt hlavu nahoře…už se moc nehýbe tak s nějakým kotrmelcem moc nepočítám…raději teda zvolím císaře než rodit koncem panevnim…moc se na to jako prvorodička necitim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1750
13.7.21 16:46
@Vladusxx píše:
Mojí tetě se otočil v den porodu kdy už ji pomalu připravovali pod kůrou a prcek najednou hlava dole…kamarádce se mimčo neotocilo a šla pod kudlu, další kamarádka dělala různé ty cviky a babské rady mimčo se otočili a když šla rodit tak už zase mělo hlavu nahoře…já sem teď 36tt a taky má furt hlavu nahoře…už se moc nehýbe tak s nějakým kotrmelcem moc nepočítám…raději teda zvolím císaře než rodit koncem panevnim…moc se na to jako prvorodička necitim

Tak já už mám jeden porod za sebou přirozeným způsobem a taky žádná sláva. Měla jsem velkou ztrátu krve, ale do císaře se mi právě moc nechce. No budu doufat, že si to ještě rozmyslí a otočí se. Já mám teda pohybů celkem dost, občas mi přijde, že mi přeskládává orgány.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
408
13.7.21 17:00
@karmen1 píše:
Tak já už mám jeden porod za sebou přirozeným způsobem a taky žádná sláva. Měla jsem velkou ztrátu krve, ale do císaře se mi právě moc nechce. No budu doufat, že si to ještě rozmyslí a otočí se. Já mám teda pohybů celkem dost, občas mi přijde, že mi přeskládává orgány.

Mě právě skoro vůbec, max takové simrani a občas dole nějaký ten kopanec ale fakt málo..taky mám ale celkem malý břicho tak už prostě asi nemá místo…kdyby šlo o druhý porod tak bych do toho asi i šla, Doktoři u nás nejsou proti když mimčo není velký a jde o druhý porod ale u prvorodiček to moc nedoporučujou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1555
13.7.21 17:01

Mě u prvního řekla dr, že je otočený KP někdy v 25tt a už tak zůstal ani se nehnul. Druhé se otočilo kolem 30tt hlavičkou dolů a je tak pořád. Ale KP bych možná rodila přirozeně jen v případě příznivého odhadů a s pa která s tím má zkušenosti nebo dulou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
745
13.7.21 17:02

Podpořím Tě, mě se malý (druhé dítě) otočil až v 38tt. Za mě - byla jsem z toho špatná a nakonec se přetočil. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
15.7.21 00:14

Nevím přesně kdy, ale švagrová už měla naplánovaný císař kvůli poloze KP. Nakonec se jí dcera přetočila a rodila přirozeně. :lol: Já bych se jako prvorodička toho hodně mála, rodit KP. Sama jsem se narodila KP a v mém případě to naštěstí dobře dopadlo, ale u mé mamky to už byl druhý porod…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat