Miminko se vzbudí a pak nespí 3 hodiny

1
16.2.21 08:44

Miminko se vzbudí a pak nespí 3 hodiny

Prosím poraďte mi. Mám chlapečka 5tydnu. Dáváme ho spát to že co 2-3 hodiny kojím je ok.. Ale on se mi třeba ve 3 ráno vzbudí a funguje 3 hodiny, jakože je vyspaný 🙄 🙏 🙏 🙏 prosím vás jak to mám udělat aby prostě zase hned usnul? Máme úplně malinkate světýlko už fakt neprebalujeme jen fakt v nutných případech. Mimčo spí samo v postýlce.
Nějaké tipy, rady fígle budu vám vděčná.. Nebo přejde to samo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16556
16.2.21 08:48
@Mmmarie píše:
Prosím poraďte mi. Mám chlapečka 5tydnu. Dáváme ho spát to že co 2-3 hodiny kojím je ok.. Ale on se mi třeba ve 3 ráno vzbudí a funguje 3 hodiny, jakože je vyspaný 🙄 🙏 🙏 🙏 prosím vás jak to mám udělat aby prostě zase hned usnul? Máme úplně malinkate světýlko už fakt neprebalujeme jen fakt v nutných případech. Mimčo spí samo v postýlce.
Nějaké tipy, rady fígle budu vám vděčná.. Nebo přejde to samo?

To mívají děti poměrně často.. Co znamená, že funguje normálně? Leží v postýlce, „povídá“ si, nebo brečí? U nás fungovalo jen mít dítě u sebe a nenechat ho úplně vzbudit, takže při prvním zavrtění nacpat dudlík/prso. A srovnalo se to časem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12699
16.2.21 08:55

@Mmmarie Radu moc nemam, syna to preslo samo, ale az ve 22m :zed: :zed:. Jen, ze v tom nejsi sama. :hug: Bdel denne cca od 1 do 4 a v 6 byl uz vyspinkany :zed: :zed:. Ted mu bude 7r a je to nejvetsi chrapoun z rodiny :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4984
16.2.21 09:10

@Mmmarie vydržať, staršia to robí ešte občas aj teraz. Mladšia to isté. Zlepšilo sa to pred týždňom v 2,5 mesiaci. Keď bolo okno divočenia od 2 do 6:30 :? Takto sa nedalo dlhodobo fungovať. Začala som už zo zúfalstva dávať Bachovky obom Malý snílek. Neviem či pomohlo to alebo už malinká pochopila, že v noci sa hlavne spí. Skús ich, chápem tú únavu.

@unuděná tak toto nemalo u nás vplyv ani na jednu. Proste nechcela spať ani jedna a hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10842
16.2.21 09:19

Lehnout si s miminkem do postele a dat prso jeste driv, nez se uplne vzbudi, a nechat ho po nakojeni spat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2088
16.2.21 09:36

To mame taky, jeste v roce a pul. I kdyz spi u nas v posteli. Ne kazdou noc. Ale proste se vzbudi v noci a je 2h vzhuru. V lepsim pripade jen lezi a prevaluje se, v horsim skace po posteli, smeje se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12699
16.2.21 09:49

@hani28 Jo, to bylo u nas, kdyz povyrostl, pokud jsme nechteli, aby vriskotem vzbudil celou rodinu, tak s nim nekdo musel jit do obyvaku „si huat“ :mrgreen:. No, jeste, ze je to uz minulost. Nicmene se nam do postele prestehovala 3.5r nejmladsi, ktera vzdycky spala u sebe… Nevim, kdy se vyspime :mrgreen:. Nejstarsi 8r dcera zas chodiva casto spat az ve 23…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
891
16.2.21 10:11

Náš malý to tak taky měl. 2× po kojení v noci zase hned usnul a potřetí bděl 2 nebo 3 hodiny. Já ho teda k sobě nebrala, měla jsem ho vedle postele v košíku, občas pohoupala. Pak jsem si tu přečetla kojit vleže, on u toho usne. Od té doby paráda :potlesk: já taky usnula, když jsem se vzbudila, tak jsem ho jen opatrně přenesla zpátky do košíku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1419
16.2.21 10:21

5 týdnů je docela málo. Já to řešila tak, že v noci jsem na něj prostě nemluvila, nerozsvěcela, zbytečně s ním nemanipulovala. Když chtěl být vzhůru tak ať je, se mrkošil v postýlce dokud sám neusnul. Pokud neřval, tak jsem ho nebrala.
Pokud už tam začal cosi pokřikovat, tak jsem ho vzala do rukou, uklidnila ale nechala být, tak max houpala. Žádné rozptylování, prostě je noc a to znamená ticho, klid a tmu.
Po čase to pochopil a ten interval se začal zkracovat, až zmizel a on po nakrmení a přebalení zase usnul. Základem je to dítě úplně nevzbudit. Nenechat ho se rozječet, nebo rozdivočit nějakými vjemy.
Ale některé děti to tak prostě mají a rodiče se můžou na hlavu stavět a prostě nepomáhá nic. Pak nastupuje ta klasická rada: Vydržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1116
16.2.21 10:33

Taky, vůbec na něj nemluvím, snažím se nemanipulovat, při přebalování co nejméně vzbudit. Já teda kojím vsedě na polštáři, vleže to potmě neumíme, ani na světle, to jí vždy proberu úplně, než se přisaje, ale zkusit to můžeš. Mně usne na tom kojícím polštáři, tak jí spící přenesu do postýlky, pokud se probere, v té tmě a tichu zaspí. Ale taky se mi už stalo, že jsem byla od jedné do pěti vzhůru :D. Ale pokud se probere takhle hodně, tak už to vidím hned, jak vstávám, že vstávám na dýl :lol:. Ale já to tak nějak beru, že to k té péči o miminko patří. :nevim: Jestli to máš každou noc, tak taky normálně funguje, strč dítě do šátku, uvař si, vyper a až bude spát přes den, dospi se s ním. Přizpůsob se mu dočasně. Děti si prý nějaký režim začínají vytvářet až ke konci druhého měsíce, a stejně se leccos ještě bude měnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63534
16.2.21 10:45

@Mmmarie nijak, je to mrne, prostě si musí zvyknout.. Chce to čas. Mě se osvědčilo jen malé světlo a moc nemluvit, jen hladit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat