Miminko se zmítá v odříhávacích polohách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
moija
Povídálka 29 příspěvků 22.05.19 08:53
miminko se zmítá v odříhávacích polohách+možný reflux

Mám problém s odříhávaním našeho šestitýdenního chlapečka. Do teď jsem to moc neřešila, říkala jsem si, že prostě často nebrká (ani nezvrací), ale začínám mít podezření na reflux (samozřejmě budu konzultvat s dr.) a je vidět, jak dobře by mu to říhnutí udělalo. Nicméně je strašně pohyblivý, ve vertikální poloze ve stoje se zmítá a propíná, když sedím a mám jej vetikálně na prsou tak se po chvilce začne zapírat nožičkama (na tak malé mimčo má fakt sílu) a vyloženě chce vyskočit pryč. Ještě minulý týden mi na prsou po kojení spokojeně usínal, teď je celé dny nějaký nervní, ukřičený (někdy brečí až do té míry, že už dělá jen grimasy bez zvuku :( )? Polohu na tygříka má rád jen občas a na chvilku, na bříšku se na chvíli uklidní často, ale brknout si stejně nebrkne.
Hodně ho bolívalo bříško, začali jsme dávat espumisan a zdá se mi to lepší, ale začalo se mu hodně vracet mlíko (a mám pocit že nepomáhá ani ta vertikálnost čelem ke mně, nejspokojenější teď bývá svisle čelem ode mně, ale říhnutí nepřichází)… Jsem z toho už vážně nešťastná.
Máte někdo podobnou zkušenost, že se vám mimčo zmítalo v odříhávacích polohách nebo obecně s refluxem?

Reakce:
Aduš8
Závislačka 4782 příspěvků 22.05.19 08:59

Já s malým chodila na rameni a placala po zadku, že začátku taky neuměl odříhnout, musí se to naučit, jako všechno. Mléko se mu vracelo téměř do 8.měsíce, ale doktorka to neřešila, je to normální, pokud dítě vyloženě neháže šavle. Hodně dětí se narodí s nedovyvinutou žaludeční záklopkou a vrací se jim to nahoru. Řešení je zahušťování MM, ale to je o tom před jídlem odsát mléko, zahustit a pak dokojit. A pokud dítě prospívá, je to zbytečný stres pro něj i pro matku.

Demi
Závislačka 3949 příspěvků 22.05.19 09:03

Podle mě ho bolí bříško, proto se tak vzpírá - špatné odříhávání s tím souvisí. Zvracet může i z překrmení i z refluxu.

moija
Povídálka 29 příspěvků 22.05.19 09:15

@Aduš8 já bych s ním taky takhle ráda pochodovala, ale v 90 % se prostě nedá udržet - a když, tak ne dostatečně dlouho, aby si odříhnul. Prospívá nám hezky, jen ten neustálý neklid a pláč, jako by ho fakt něco pořádně bolelo. Taky po kojení pořád polyká, plazí jazýček a dělá grimasy, jako by ho fakt pálilo v krku
@Demi právě že moc nezvrací, spíš mám pocit jako by ho pálila žáha (zatím nemáme potvrzeno od dr). To bříško ho teoreticky může taky pořád bolet

Aduš8
Závislačka 4782 příspěvků 22.05.19 09:20

Malého trápilo bříško až do 3.měsíce a úplně nepomohlo nic, jen vydržet. A nejvíc právě při a po jídle, protože se jim trávicí soustava rozpohybuje.

Demi
Závislačka 3949 příspěvků 22.05.19 09:22

Fakt si myslím, že tohle bude problém s větry. Právě pokud špatně odříhává, spolykaný vzduch se dostane do bříška a pak to bolí.

Sue2008
Kecalka 405 příspěvků 22.05.19 09:59

@moija moje holka to delala taky. Jak se ten spolykany vzduch tlaci ven, je to asi dost neprijemne. Zkus jej chvilku pridrzet, az si odrihne, tak se mu ulevi a prestane se kroutit. Pokud nas podezreni na reflux, zkus treba polohovaci kliny do postylky

Váš příspěvek
Reklama