Miminko si mě hlídá i ve spánku

27
12.5.21 10:32

Miminko si mě hlídá i ve spánku

Zdravím ženy,

má někdo prosím stejnou zkušenost? Moje malá láska dnes dvouměsíční si mě hlídá i ve spánku. Děje se to pouze přes den. Usíná u prsa (jinak nemám šanci) a pak každých pár minut rozhodí ručičky, což ji vzbudí a hned kouká jestli jsem vedle ní. Když jsem vedle, sama znovu usne a když ne, tak je řev. Zavinout se moc nenechá a navíc začínají být horka, tak ani moc nechci. Spí ještě i v nosítku dvakrát denně obvykle po dvou hodinách, ale to s ní moc neudělám, takže jdeme ven.. doma uklízím a vařím pouze, když je vzhůru a to toho času moc není, protože už je hodně zvídavá a vyžaduje pozornost.
Má někdo nějakou radu? Nebo bych ráda slyšela, že to přejde. Má s tímto někdo zkušenost? Chlap je doma většinou až večer, takže je vše na mě.

Děkuji za odpovědi. :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:  :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16705
12.5.21 10:35

A to máš ještě jiný děti o který je třeba pečovat? Jinak moc nevim kde je problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17329
12.5.21 10:38

Zkusila bych to zavinutí, stačí plenkou „přidělat“ ručičky k tělu, aby se nebudila těmito instinktivními pohyby. Udělá to zázraky. Jinak jak píše @debra.morgan -pokud je to tvé jediné dítě, tak jí buď k dispozici, věčně to takhle nebude :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
12.5.21 11:02
@debra.morgan píše:
A to máš ještě jiný děti o který je třeba pečovat? Jinak moc nevim kde je problem.

Nemám, ale taky nemůžeme žít v bordelu, že? Obzvlášť když mám malé miminko. Kdyby aspoň jednou za den dokázala spát hodinku sama, tak alespoň nějak uklidím a stihnu třeba rychlovku uvařit. To je ten problém. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
12.5.21 11:04
@unuděná píše:
Zkusila bych to zavinutí, stačí plenkou „přidělat“ ručičky k tělu, aby se nebudila těmito instinktivními pohyby. Udělá to zázraky. Jinak jak píše @debra.morgan -pokud je to tvé jediné dítě, tak jí buď k dispozici, věčně to takhle nebude :mavam:

Asi to ještě zkusíme. :) Kdyby to klaplo jen na jedno spinkaní, úplně by stačilo. Máme doma psa hodně chlupatého a ráda bych aspoň poklidila ty chlupy všude po zemi. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50225
12.5.21 11:04

V tomhle věku jsem spala s dítětem, takže jsem nijak neřešila, jestli mě potřebuje mít vedle sebe. Přijde mi to tak přirozený. Úklid se dá dělat, když je dítě vzhůru nebo když vše o něj může starat tatínek nebo nějaký úklid může udělat i tatínek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17329
12.5.21 11:05

@MiaSaley Tak zrovna uvařit můžeš úplně klidně když ti spí v nosítku ne? Chápu, že třeba věšet prádlo nebo luxovat úplně nejde, ale spoustu činností takhle uděláš. A když je vzhůru a je najezená a přebalená, nech jí na zemi na dece, pod hrazdičkou nebo s hračkou, nejlépe tak, aby na tebe viděla, a dělej to, co s ní dělat nejde. Zajedeš se, neboj. Jen to chce se z každého kníknutí nezbláznit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17329
12.5.21 11:07
@MiaSaley píše:
Asi to ještě zkusíme. :) Kdyby to klaplo jen na jedno spinkaní, úplně by stačilo. Máme doma psa hodně chlupatého a ráda bych aspoň poklidila ty chlupy všude po zemi. :nevim:

Tak na to ti vřele doporučuju robotický vysavač. Necháš ho jezdit když jste venku a krásně pobere všechny chlupy :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31320
12.5.21 11:09

Přejde to ;) Mám všechny děti spací závisláky. Když spaly v posteli, tak jsem je položila, usnuly u kojení a já s nimi ležela. Četla si, se starším dítětem jsme dělaly nějakou tichou aktivitu, nebo si hrálo.
S dítětem v nosítku jsem klidně uklidila, vařila, jak se budily, zabralo prso. 2 měsíce je maličká, nemůže překážet.
A když to nejde s nosítkem, tak to počká :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7686
12.5.21 11:12

Znám to, časem to přejde a objeví se zase něco jiného :D Taky mám dítě velmi náročné na denní spánek a znám to nepříjemné pnutí, kdy člověk leží, kouká kolem sebe a říká si, co všechno by se teď dalo stihnout :lol: Ale fakt nejlepší je se s tím smířit, odpočívat, číst si, cokoliv. Malému je teď sedm měsíců a pořád s ním ležím, ale už si můžu v nutných případech na chvilku odskočit, aniž by bylo celé uspávání k ničemu a taky se lépe zabaví sám v bdělém stavu, takže si pomalinku zase dávám domácnost do pořádku :D Nejvíc toho stíhám po večerech, v noci naštěstí spí dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19758
12.5.21 11:25

Měla jsem takhle závislý všechny děti, je to přirozený, nosila jsem v šátku, často a u toho vařila, poklízela atd… moc jsem si ten čas užila, není to napořád a opravdu to taaak rychle uteče, chápu Tě.
poslední dítě jsem pronosila v šátku až do nějakých 16m, pak už chodil spát jen po obědě a nosit nechtěl, zrovna jsem prodala všechny své šátky a je mi najednou smutno :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1227
12.5.21 11:37

Spi nebo lež s malou, pouštěj si filmy, a uklízej, když je vzhůru, může být v nosítku nebo v lehátku, aby na Tebe viděla. Já jsem si užívala chvíle, kdy děti spali a všecko jsem se snažila udělat, když byly vzhůru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
562
12.5.21 11:55

Doporučuju robotický vysavač a parní mop. Vytřeš krásně i s dítětem v nosítku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16705
12.5.21 11:57
@MiaSaley píše:
Nemám, ale taky nemůžeme žít v bordelu, že? Obzvlášť když mám malé miminko. Kdyby aspoň jednou za den dokázala spát hodinku sama, tak alespoň nějak uklidím a stihnu třeba rychlovku uvařit. To je ten problém. :)

a to bydlíte ve vile s farmou že je potřeba uklízet každý den? to stejný vařit. děláš si to sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16705
12.5.21 11:58
@aanysek píše:
Doporučuju robotický vysavač a parní mop. Vytřeš krásně i s dítětem v nosítku :)

ja s klukem v nosítku zvládla vysát a vytřít i obyč vysavačem a mopem, někdy v nosítku a někdy taky ne :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat