Miminko silně tlačí, ale nic z toho

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ssmajlik
Kecalka 165 příspěvků 13.02.19 09:58
Miminko silně tlačí, ale nic z toho

Zdravim maminky. Potřebuji peosim poradit. Mam 2 měsíčního chlapečka. Je plně kojený, ale jeste tak pred 2ma týdny se vždycky pri kojení krásně vykakal. Ted uz ale bohužel ne :( pokazde je na nem vidět, jak silně tlačí, zrudne, vyskočí mu studený pot, ale nevykaka se, je z toho akorát hodinový pláč. Ted uz i pri kojení, tak mu zacnou strivka pracovat, tak ho to začne bolet, ze pláče i na prsu. Povede se mu to pouze kdyz mu dám rourku. Je i citit, jak uvolní svaly vevnitř a kolikrát to vyjede i všechno okolo rourky. Vim, ze plně kojené dítě nemusi kakat klidne i nekolil dni, ale neorijde minto normální, kdyz takhle silne tlačí. Prdika by to byt nemelo6, protože prdi celkem krásně. U dr jsme samozřejmě byli, ale nic nam neporadila, pouze mám popřála pevné nervy.
Poradíte prosím někdo něco? Cokoliv, čím bych mu ulevila, aby mu to šlo samo.? :?

Reakce:
PHV
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 13.02.19 10:01

Já jsem rourku používala první 3 měsíce docela často a díky tomu jsme se vyhnuli kolikám. Žádné následky to nemělo a když se začala víc hýbat a otáčet, spravilo se i kakání a prdění. :hug:

barbuchablond
Ukecaná baba ;) 1008 příspěvků 13.02.19 10:11

Používat rourku podle potřeby, u dcery to jinak nešlo. Žádné následky nemá.

Uživatel je onlineP4ja
Echt Kelišová 7788 příspěvků 1 inzerát 13.02.19 10:32

Zkus místo rourky Easy Lax pro děti je to něco jako čípek. Nenávykový a během chvilky pomůže. Nás zachránil několikrát. Poradil nám ho doktor.

Layana
Stálice 95 příspěvků 13.02.19 10:45

Mám stejně starého syna a stejný problém úplně doslova když to nejde tak dám rourku se stejným výsledkem jako u tebe ;) zkoušela jsem glycerinovy čípek pro děti, easylax je taky glycerin, je určitě lepší jak čípek lépe to uvolní. Jinak nám dost pomáhá bezplenková metoda, sundám plenu, dám do předního klubícka, nacpu dudlík to ho uklidní, pod zadek mu dám ubrousek který pridrzuji jednou rukou kdyby se zadařilo mimo místa k tomu určená :D :D a chodím po bytě, když stojím na jednom místě tak se vzteká takto chodím mezi ložnicí kde má kyblík a koupelnou kde kádí do umyvadla zní to komický ale dost často nám to ušetřilo rourkovani, teď stačí použít rourku jen když už je krize a vzteká se extrémně že mu to nejde… pevné nervy sobě i tobě :-D

Sashie
Ukecaná baba ;) 2053 příspěvků 1 inzerát 13.02.19 11:35

U nás jsme rourkovali až do cca osmého měsíce. Pak už byl klid. Některá mimča na to hold trpí. Můžeš zkusit nahřívat bříško, masírovat ho. My stejnak vždy skončili u rourky. Následky z toho nemá.

Ssmajlik
Kecalka 165 příspěvků 13.02.19 11:35

@PHV @barbuchablond @P4ja @Layana
Teda děvčata, moc vam děkuji. :hug:
Jsem alespoň o něco klidnější, když tak ctu, ze to neni nic neobvyklého. Bala jsem se, aby si na tu rourku moc nezvykl a nevedel pak, jak ma tlačit, takze jsem se ji snažila dávat minimálně. Každopádně vyzkoušíme tu bezlepkovou metodu a pripadne ten easy lax, tak snad mu to pomůže prdelkovi… Ja když ho vidím, jak se snaží a nic, tak je mi ho úplně šíleně líto :zed:

barbuchablond
Ukecaná baba ;) 1008 příspěvků 13.02.19 11:36

@Layana Já fakt zkoušela úplně všechno, včetně nějaké jogínské sestavy pro miminka na rozhýbání a masáž bříška, bohužel pomáhala jen ta rourka a možná trošku tejpy, ty jsme zkoušeli jako poslední. Plus jsem musela vysadit veškeré protikolikové a protinafukovací přípravky i BioGaiu. A Vigantol. Místo něj jen Jamieson Baby-D a vydržet, ono se to fakt spraví až časem, jak se miminko vyvíjí a víc hýbe.

barbuchablond
Ukecaná baba ;) 1008 příspěvků 13.02.19 11:39

@Ssmajlik Taky jsem četla, že rourka se moc používat nemá, ale ve finále jsme ji používali i několikrát denně, ta úleva byla viditelná (doslova :mrgreen: ), dceři je teď rok a půl a se samostatným vyprazdňováním fakt problém nemá.

Uživatel je onlineP4ja
Echt Kelišová 7788 příspěvků 1 inzerát 13.02.19 11:42
@Ssmajlik píše:
@PHV @barbuchablond @P4ja @Layana
Teda děvčata, moc vam děkuji. :hug:
Jsem alespoň o něco klidnější, když tak ctu, ze to neni nic neobvyklého. Bala jsem se, aby si na tu rourku moc nezvykl a nevedel pak, jak ma tlačit, takze jsem se ji snažila dávat minimálně. Každopádně vyzkoušíme tu bezlepkovou metodu a pripadne ten easy lax, tak snad mu to pomůže prdelkovi… Ja když ho vidím, jak se snaží a nic, tak je mi ho úplně šíleně líto :zed:

Neboj, jak se začne hýbat, tak se to zlepší. Pak teda zase přijdou příkrmy :) Nám ještě taky zabírala pohloha na tygříka. A ten easy lax zabral vždycky.

PHV
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 13.02.19 11:48

@Ssmajlik Já jsem teda taky nedávala vigantol ale něco místo toho, název si nevzpomenu 8o A ptala jsem se na tu rourku doktorky a ta nám říkala, že ji můžu třeba 1× denně když je potřeba použít bez problémů, do těch tří měsíců. :hug: Vydrž až se začne otáčet a hýbat :hug: :hug:

Modesta
Ukecaná baba ;) 2132 příspěvků 13.02.19 11:58

Já místo rourky používala teploměr (ta rourka mi přišla na kaďáček moc široká) - chuděrka syn se přitom vždycky vyprděl a pak byl klid. Bála jsem se, aby si na to nezvykl a tak jsem to použila jen v noci jako poslední záchranu. A je to v pohodě

GirlsNick
Kecalka 428 příspěvků 13.02.19 16:15

Já jsem také používala rourku asi do 3 mesice, nic jiného nám nepomáhalo.
Vše se změnilo ve 4.mesici, přestala jsem kojit a střeva asi byla připravena pracovat poradně ;) zmizeli prdíky s všechno kolem :)

Layana
Stálice 95 příspěvků 15.02.19 10:54

Vigantol jsem neměla ani odvahu nasadit koupila jsem rovnou jiné D, teď už pár dní zvládne bez rourky prostě o půl páté ráno začne peklit, tak nakojim sundám plenu, dám nad misku a už to jede ;) nutno ale zmínit že od jedné ráno se kroutí skoro nonstop kvůli prdikum a po vykadeni z toho má takovou radost že si chce hrát a spánek nepřipadá v úvahu :lol:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

Koukalová myslí na návrat po vzoru Jágra. Nesaháš mu po kotníky, soptí fanoušci!

Do května se rozhodnu! To, o čem se už dlouho ve světě sportu mluví, se možná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >