Miminko sní málo příkrmu - co s tím?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jonat
Povídálka 15 příspěvků 1 inzerát 02.01.17 22:14
miminko sni malo prikrmu - co s tim?

Ahojte,
vim, ze toto tema se tu omilalo uz vickrat, ale nepodarilo se mi najit odpoved na moji otazku.
Miminko (6,5m), prikrmy jsem zacala podavat zhruba pred tremi tydny. Dopoledni ovoce si sem tam da, horsi je to s masozelem na obed. Nekdy sni 1/2 te miniaturni sklenicky od Hippu, ale vesmes sni jen jednodruhovou mrkev a nic k tomu (sklenicky davam proto, ze domaci nechce - da si jen v den, kdy je to cerstve uvarene, ale kdyz to pak nasledne rozmrazim, uz to nema tu naslehanou jemnou konzistenci a s hrudkama, byt sebemensima, ji to nejde pres pysky; chvili pomohlo naredit to sklenickovou mrkvi, pak prestala jist i to). Takze po 3 tydnech v polovine 7. mesice jsme na tom tak, ze na obed sni treba dve tri male lzicky, a to je konec (ale UM si pak da, takze hlad ma). Zkousim dalsi chuti a nevzdavam to, ale jsem trochu skepticka, protoze masozel nadseni evidentne nevzbudi a mam obavy, kdy se konecne rozji a aby ji treba nechybely ziviny. Vecer jsme zkouseli nemlecnou kasi z DM dostatecne redenou UM, parkrat si par lzicek dala, ale nikdy to neni nic vyznamneho. Ted se chystame na jogurt, tak uvidime.
Chtela bych se zeptat, pokud jste krmily UM a prikrmy miminko moc nebastilo, jak dlouho trvalo nez se rozjedlo a jestli je to problem, kdyz to takto bude trvat jeste tydny, nebo mesice…Nebudou pak diteti chybet ziviny?
Moc diky :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

terinka4444
Hvězda diskuse 67881 příspěvků 02.01.17 22:17

Neměla jsi jí dávat ovoce, dokud ti plně nevezme zeleninu.

Nicméně, zkoušek stále dál, nabízej různé chutě, ať si zvyká, sní půl malé skleničky, tak ať, zbytek dej mlíko. Moje děti byly do osmého měsíce na mlíku s tím, že k obědu snědly pár lžiček. Nebude jí nic chybět, ona se rozjí.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17432 příspěvků 20 inzerátů 02.01.17 22:19

@jonat Moje mladší dite takto jedlo víc jak 3 mesice, než vzala jidlo na milost. Jinak byla kojena. Musela k tomu jidlu sama dospět (obrat nastal v 10 mesicich). Zachvili ji budou dva a k jidlu ma kladny vztah.

Aries6
Generální žvanilka 21963 příspěvků 5 inzerátů 02.01.17 22:19

V klidu, půlka skleničky by pro mě u první dcery byla luxus. Úspěch byly 3 lžičky. Já teda vařila, ale skleničku koupenou na dovolenou, taky nejedla.
Jí krátce. Naše první jedla až v roce, když jsem začala přisolovat.

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 32547 příspěvků 02.01.17 22:19

@jonat a to je takový problém každý den uvařit čerstvé? Když to je ochotné jíst?

kituska
Závislačka 2710 příspěvků 02.01.17 22:22

Ja bych prikrmy zase zrusila, treba neni pripravena na jidlo..nebo zkusit v pare uvarit nrkev at ochutnava v celku nebo cerstvou okurku..a nebo davej jen tu jednodruhovou zeleninu, kdyz tu basti, na maso ma jeste cas..

Moise
Hvězda diskuse 36498 příspěvků 43 inzerátů 02.01.17 22:24

@jonat a nejdeš na to moc zhurta? Za tři týdny u takhle malého vystřídat zeleninu, ovoce, kaše :think: Nevím, děti mám už větší, když byly mimina, byla doporučení jiná než dneska (a to to zase tak dávno není :lol: ). Jinak druhé dítě mi nejedlo příkrmy vůbec. Do 11m se plně kojila a pak začala jíst normální stravu :)
Neuděláš prostě nic, nabízet, nenutit. Na hlavu se nepostavíš. A nedělala bych u toho žádné kudlinky, prostě nabídnout, chceš, nechceš, sklidit :mrgreen:

Ještídek
Kecalka 303 příspěvků 02.01.17 22:26

Tak to mi přijde dost normální…:-) Naši kluci takto „ochutnávali“ od 6 do 8, 9 měsíce…někdy snědli 2 lžičky, někdy 4, někdy nic…a najednou, z ničeho nic, šup a celá miska v nich zmizela :-) Jinak já teda vařila, kupované na dovolené nejedli vůbec…to snědli spíš kousek normálního mojeho jídla…a já pak dojížděla ty skleničky :-) Takže zkoušet, zkoušet, nabízet a zbytek nechat na ní :-)

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 02.01.17 22:27

Mela jsi mesic davat jen zeleninu (nebo masozeleninu) a potom pridat ovoce a po dalsim mesici zase neco (jogurt/kase). Ne to hnacat vse najednou…
Ja varim na dva dny a davam na druhy den do lednice, ne do mrazaku. Po ohrati to muzes zase naslehat… nebo varit vzdy cerstvy, no…
Prvni dceru jsem musela u jidla zabavovat, jinak nejedla…

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 02.01.17 22:36

Nechvátáš na to nějak? Po třech týdnech příkrmů jsem malý dávala jenom zeleninu a jenom k obědu. Ovoce jsem začla až dýl a zmiňovaný jogurt až někdy kolem 8.-9. měsíce. Přijde mi na něj docela brzy. Normálně bych dál kojila a příkrmy prostě jen zkoušej. Moje dcera mi nikdy nesnědla celou skleničku. Jedla strašně málo, vždy jen pár lžiček a prostě doteď je to nejedlík a moc tomu nedá. Nemá cenu to tak malýmu dítěti nutit.

Katerina308
Kecalka 487 příspěvků 42 inzerátů 02.01.17 22:42

Mám aktuálně podobný problém. Dceři bude 8m, příkrmy dávám tak od těch 6m. Nyní dávám dopoledne ovoce, k obědu masozeleninu a večer kaši s ovocem.
Asi týden odmítá tu masozeleninu k obědu. Předtím nebyl problém. Sice snědla třeba jen 8lžiček, ale snědla. Teď už otáčí hlavu jen se přiblížím se lžičkou. Možná jí rostou zuby…nevím, syn taky takhle stávkoval, když mu rostly zuby.
Jinak to ovoce dopo a kaši večer aspoň trochu sní. A to jsem to ovoce zavedla až když jedla zeleninu, aby si hned nezvykla na sladký.
Takže snažím se jí pár lžiček udat a pak kojím.
Masozeleninu nechce ani domácí, hlavně jí vařím, ani skleničku. Ani třeba sladsi s batáty nebo dýni. O brokolici nemůže být ani řeč. No budu dál nabízet a uvidíme co se bude dít. Nutit jí nechci, ale krmit jen kaší a ovocem taky ne.

kituska
Závislačka 2710 příspěvků 02.01.17 22:46

@Katerina308 tak tu kaši udelej zdravejsi..uvar jahly nebo quionu a pridej jen ovoce..kase je nejlepsi rano, dodava energii, vecer bych zkusila spis polevky ;)

jonat
Povídálka 15 příspěvků 1 inzerát 02.01.17 22:55

@terinka4444 ja vim, ale ona se s tim masozelem jevila, jakoze ji to jede - par dni to vypadalo docela slibne, tesila se, radoval se u toho a hltala to. Pak se neco zmenilo a slo to do kopru. Ovoce jsem zacala pridavat na radu doktorky, to same kase na vecer (akoratze ona radila jogurt, ja jsem zacala s kasi, proste proto ze uz jsem ji mela koupenou).
@Svistice tak to je super:)
@Aries6 dekuji:)
@lucenka problem to je, protoze tak male mnozstvi nelze pripravit, vzdy musim pripravit vic, protoze tycovy mixer, ktery jediny to dokaze rozslehat do ultra jemna, mi jednu mrkev a kousek masa nevezme. stejne jsem to musela redit sklenickovou mrkvi a stejne ten ma jakysi masozeleninovy bojkot tak ci tak.
@kituska ja jsem prave postupovala dle rad doktorky no…taky mi to prislo docela brzo, ale vsude pisi, ze deti na UM by mely byt prikrmovane jiz od toho 5. Nutne cpat ji to nemusim, jen jsem mela za to, ze se to tak prosazuje (vcetne Dr.) proto, ze treba potrebuje ziviny (bilkoviny, zelezo), ktere UM uz nepokryje…?
@Moise jasne, presne - chces-nechces-sklidit:) jen jsem mela obavy, aby ji neco nechybelo
@Ještídek to jsem potrebovala slyset, dekuji:)
@Pomka asi chvatam, no, jak to tu ctu, ale jen jsem se ridila radama pediatry…ono je to jeste i o tom, ze nekojim (to jsem si nevybrala), tak jsem si rikala, jestli samotne UM fakt staci.
@Katerina308 presne, uplne to chapu. to mas dobre, ze to mas ozkousene na synovi, a lip tak vis, co a jak, ja mam teprv 1.:)

jonat
Povídálka 15 příspěvků 1 inzerát 02.01.17 22:57

@kituska to neni spatny napad (kasi jsem zkousela proto, ze uz jsem parkrat slysela, ze po ni deti dobre spi) A myslis jako rozmixovat? napr. hutnejsi zeleninovou polevku, aby ten vysledny mix nebyl uplna voda?

PafcaP
Stálice 52 příspěvků 4 inzeráty 02.01.17 23:01

Ahoj, já měla podobný problém u syna. Ale začínali jsme jen zeleninovým příkrmem. Asi 6 týdnů jen zeleninu, ale stejně to moc nejedl. Dostala jsem do něj maximálně dvě lžičky. Nepomohlo ani nechat ho vyhladovět. Ale dětská doktorka mi řekla, že to chce čas a že si na to zvykne. Že v tomhle věku (7 měsíců) jsou úspěch i ty dvě lžičky. Sestřička mi poradila zamíchat do příkrmu trochu odsateho mléka. Ale to nepomohlo. Pak jsem začala dávat ke svačině ovocné přesnídávky a ty mu moc chutnaly. Tak jsem mu pak ty masozeleninove míchala dohromady s ovocnou a to pak něco snědl. Pak jsme jeli ale na dovolenou a tam jsem nechtěla míchat. Tak dva týdny byl jen na ovocných přesnídávkach. A po návratu domů jsem mu dala masozeleninovy příkrm jen tak samotný a syn snědl celou tu malou skleničku. A od té doby s ním nejsou s jídlem problémy. Teď je mu 13 měsíců a sní toho víc jak naše 4,5 letá dcera.
A dávala jsem také kupované skleničky, vařené mi nesnědl ani jednu lžičku. Až pak když se rozjedl, tak jsem mu začala vařit. A dcera byla na skleničkách celý první rok života.

Takže to zkoušej a buď trpělivá. Ono si miminko k jídlu cestu najde. :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Oscarový Michael Caine v českém filmu Jan Žižka. Jaký je jeho příběh?

Když byl ještě dítě, chodil často do kina, kde ho napadlo, že se stane... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >