Miminko špatná pohyblivost ručiček

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Reny86
Povídálka 13 příspěvků 03.01.17 20:18
Miminko špatná pohyblivost ručiček

Ahoj, máme mimi 4,5 měsíce a zdá se mi, že špatně pohybuje s ručičkama. Když ho dám pod hrazdičku tak dosáhne jen na úplně nejnižší hračky, když hrazdičku zvednu víc nahoru rucičky jakoby nenatáhne i přes to, že délka ručiček by tam dosáhla. Má je prostě ohnuté a nenatáhne se nahoru po hračce, že by ruce úplně napnul a vzedl nahoru.Je to normální nebo by už tohle měl umět? Úchop hraček taky nic moc spíš jen náhodně občas a to mu ještě musím pomocí aby se tou ručičkou trefil. Od kterého měsíce má mimi umět ručičky zcedat nahoru bez pokrčených ručiček?

Reakce:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15472 příspěvků 03.01.17 20:24

Bud v klidu, u nas to same. Hracky tedy bere dobre jiz mesic, ale protoze mu je usilovne x hodin denne podavam.

Reny86
Povídálka 13 příspěvků 03.01.17 20:28

Takže taky nezvedne ručičky do výšky? myslíš že je to v pohodě? Příjde mě jak kdyby je chtěl natáhnout ale prostě jako by je měl v křeči ohlé a nešlo to.

Helileli
Závislačka 2951 příspěvků 03.01.17 20:30

Je otázkou, zda mu to nejde či je jen lenoch. Spousta mimin se nepředře, co jim nejde snadno, na to pečou ;)
Pokud máš pochybnosti, řeš to s dětskou, může vás poslat na neurologii.
Můj prvorozený neměl aktivní úchop ještě ani v 5 měsících, na rehabce doporučeno chrastit kousatkem uprostřed před tělem, několikrát denně, no na chvíli to začal chytat, jakmile jsem s intenzivním výcvikem přestala, aktivní úchop zmizel a objevil se až mezi 6 a 7 měsíci sám. Dítě dozrálo :nevim:

Reny86
Povídálka 13 příspěvků 03.01.17 20:34

Určitě mu to nejde protože když se mu nějaká hračka moc líbí a chce po ní šáhnout tak musí jakoby natočit celej bok aby tu ručičku dostal výš

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15472 příspěvků 03.01.17 20:38

@Reny86 Proste na hracky na hrazdicce, ktere jsou vysoko, nesaha. Saha na ty nejniz. Vek je velmi podobny. Snaz se mu podavat hracky, aby je zacal vic chytat, ale vydrz v klidu a na pristi prohlidce se na to zeptej pani doktorky.

Helileli
Závislačka 2951 příspěvků 03.01.17 20:40

@Reny86 a co pestičky, má ještě někdy zaťaté?
V tomhle ti zřejmě nejlépe odpoví neurolog či rehabilitační sestra.
Já osobně bych se neplasila, počkala bych, až se dítě přetočí na břicho a půjde do druhého vzporu, ale tak já raději vyckavam, vždycky jsem se nakonec dočkala.

Reny86
Povídálka 13 příspěvků 03.01.17 20:49

Tak pěstičky někdy jsou ještě ale už málo kdy

abidail
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 03.01.17 21:41

A co kdyz je na brisku? Zveda se o rucicky? Ze je napne?

Reny86
Povídálka 13 příspěvků 04.01.17 03:02

Tak na bříšku se zatím zapírá jen o lokty

LUCYHla
Kecalka 172 příspěvků 04.01.17 20:05

Reny nic si z toho nedelej, verim, ze te to trapi…ma mala dnes 9mesicu se jeste na 8 mesicni prohlidce nelozila a dr. nas chtela pislat na vojtovku…odmitla jsem, ze ma cas a 3dny po mprohlidce zacla lozit…pravde podobne to pro detatko neni atraktivni mala se taky nenatahuje ani ted v hrazde na ty nejvyssi bavi ji ty dole…ale jak dam hracky na sedacku to uz se natahuje…jenze my uz sedime…Neboj dej tomu cas vsechno je v poradku

Reny86
Povídálka 13 příspěvků 05.01.17 15:02

Ještě k těm ručičkám chci dodat, že je má celkově takové jakoby ztuhlé. Pokud chce třeba chytit hračku, něčeho se dotknout tak jde vidět, že než se mu ty ručičky podaří dostat do té polohy, dá mu to hodně zabrat. Jakoby musel vyvynout velkou silou ten pohyb než se mu vůbec podaří.

LUCYHla
Kecalka 172 příspěvků 05.01.17 17:12

Reny : zkus malemu jemne masirovat zadicka a cele telicko a hlavne ty raminka, deti to miluji aspon ty moje…Dej si ho na brisko a zkus simrat podel patere to je lechtalo a tim se vic kroutili, myslim ze jim to pomaha k pohybu…Kazdopadne se to po case spravi…Moje mala dela porad krouzky v zapestich a v kotnicich

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Takhle ne, šéfová! Nástupci Pohlreicha jsou spíše bezradní profesionální požitkáři

Televize Prima v pondělí odstartovala kuchařskou show Ano, šéfová!, která... číst dále >

Bučková brání Vágnera a vzkazuje Langmannové: Sáhni si do svědomí!

Schyluje se k válce modelek? Zeptali jsme se Elišky Bučkové, co si myslí o... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >