Miminko stále něco je - jak by jste to řešily vy?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
203
24.1.22 18:34

Miminko stále něco je - jak by jste to řešily vy?

Ahoj holky, ve zkratce náš příběh. Porod ukončen Vexem, miminko narozeno trochu přidušené, jinak v pořádku. Problémy s kojením, nechtěla se prisavat, upřednostňovala jedno prso. Už jsme na UM, jsou ji 4 měsíce. Od malá plactiva, citlivá. Na koupání, prebaleni, oblékání, manipulaci.. byly i koliky, těch jsme se zbavily ve dvou měsících. Má reflux, dost ublinkava, nyní jsme na Nutrilonu Lactose Free, měla průjmy a vypadá to Ok. Ale stále pláče, usmívá se, hrajeme si a zničeho nic začne šílené plakat. To samé v kočárku spinká a během vteřiny šílený řev. Někdy je to třeba jen 15 sekund, kdy to vypadá, jak kdyby jí někde pichlo ona zapistela bolesti a pak přestane, trvá to vlastně od narození, jen je každý měsíc ten pláč jiný. Přes den dost špatně spí, doma se mi ji podaří uspat na pár minut, v kočárku cca 30 minut. V noci je to v rámci možností OK. Chtěla jsem se zeptat, jak by jste řešily vy, že vaše miminko je nespokojené, já prostě vidím, že ji něco trápí, ale nevím co, z ničeho nic uplakane, lekave, špatně reaguje na doteky, prebaleni, koupání, mazani.. jdeme na neurologii, chtěla jsem se zeptat mám to řešit i někde jinde nebo je to normální? Bolestivý pláč z ničeho nic? Může to být třeba i z pretazeni? Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28204
24.1.22 18:41

Kiss syndrom? Mohli by to být tím vexem z porodu. Dítě má v podstatě zablokovaná záda a bolí je určité pohyby. Jde to ale napravit.
https://m.maminka.cz/…deti-terapie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
897
24.1.22 18:49

Taky mě napadl hned ten kiss syndrom, projevuje se to právě takhle, pláč při určitém pohybu. Zkus to nadhodit u toho neurologa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
24.1.22 18:59

Treba ji jenom po tom vsem zacli rust zoubky. Tam jsou typicke ty rychle zmeny nalad a plac…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12232
24.1.22 19:12

Tohle všechno může opravdu ukazovat na Kiss Syndrom. Najdi někoho, kdo se na něj specializuje a nech malou vyšetřit. Následky může dítě nést několik let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
24.1.22 19:20

Moc děkuji, četla jsem o tom.. chtěla jsem znát i Vaše názory. Vím, že spoustu Dr ho neuznává, že je to jen výmysl, tak jsem zvědavá, co mi na něj řeknou na té neurologii. Řešil jste ho někdo také? Koukám, že na to pomáhá Osteodynamika? Byl jste někdo, pomohlo Vám nebo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
24.1.22 19:23

@Lubuch myslíte? Jako taky mě to napadlo, ale to by ji rostly už od narození snad, tím pláčem… Nebo koliku a další vystřídaly zoubky, je pravda že si prstíkem rejdí na jedné straně pořád.. ach jo, chudinka nebude mít chvíli klid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
24.1.22 19:29

No nam prdiky presli do rustu zubu.

Byl to o poznani jinej plac. I to chovani bylo jine. Zrazu zkrat a velikej plac.

Kouknete to pusy, prehmatejte jestli to nema natekle. Zoubek nemusi byt vidno i tak boli.

Zkusila bych nejake chladive kousatko nebo gel z lekarny. Jestli se to nezlepsi aspon o trochu.

Dejte vedet :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
24.1.22 19:33

@Lubuch dole má dva hrbolky, zkoušela jsem mazat gelem a nic se nezmenilo, tak jsem si řekla, že zuby asi ještě nerostou, je to mé první miminko, tak nemám zkušenosti.. ale asi se tam teda něco klube. Může to trvat i měsíc třeba takový pláč, kdyby to bylo způsobeno zoubky? Přijde mi, že si malou vůbec neužívám, to je pořád něco, pořád je nespokojená, nespi já a pláče :,( :( :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2182
24.1.22 20:12

@Pavlas.1991 ja byt tebou bych se objednala ještě k fyzio doktorce. Poznas „bolestivy“ plac, třeba opravdu kiss syndrom. Zuby jsem ja vždycky poznala tak, že jsem namazala calgelem a v turanu byl klid nebo nebyl. Ten calgel ma ucinky, že namazane misto necitis, tem dětem se tudíž ulevi, když jde bolest od zubů. Můžeš si to zkusit sama namazat na dásně :) Jinak hruba motorika, jak je na tom? Co říká pediatricka? Plakala takhle i u ní? Než půjdeš na neuro, zkus některé tyhle pláče natočit na video, at ji to ukážeš. Klidne i na fyzio. Alergie na mliko to nemůže být? Delala pediatricka testy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
24.1.22 20:12

@Pavlas.1991
Jj klidne mesic. Pak ty dalsi, to uz poznate.
Dlouho nic neni videt a pak to vyroste a je chvilku klid

Nam ty geliky moc nezabirali. Na noc jsme obcas davali Nurofen. Panadol nezabiral. Kdyz se nevyspal, byl pretazeny a bylo to o to horsi.
Zkuste zachladit. Ted v zime je to trochu horsi ale treba latkova plena namocena ve studene vode…

Taky byl porad nespokojenej. Rostli mu hodne rychle. V roce mel 14 zubu… obdobi klidu byla kratka :lol:

Kolem 20 mesice mel vsechny a pak to zrazu bylo jine dite :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
24.1.22 20:22

@suzka1 právě mi přijde šikovná, bere hračky, ručičky do pusinky, cuca hračky, zkouší se přetočit na bok, směje se, reaguje na zvuky… Pediatricka mi na to nic neřekne, jen že mám pořád nějaký problém. Mléko máme bezlaktozove a dost se jí zlepšilo břicho po tom. Děkuji, zkusím nahrát, ale je to těžký chytit když se směje a najednou to na ní přijde trvá to chvíli a zase klid, potřebovala bych natočit ten přechod z klidu na plac, když natočím samotný pláč bude to k něčemu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
24.1.22 20:23

@suzka1 jinak gel mám nějaký ani nevím jaký, koupím ten calgel teda a zkusím…a na tu fyzio musím mít zadanku od pediatricky nebo se mužů někam objednat sama? Testy nedělala prý je na to ještě malá a dělají se až po půl roce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9775
24.1.22 20:29
@Pavlas.1991 píše:
Ahoj holky, ve zkratce náš příběh. Porod ukončen Vexem, miminko narozeno trochu přidušené, jinak v pořádku. Problémy s kojením, nechtěla se prisavat, upřednostňovala jedno prso. Už jsme na UM, jsou ji 4 měsíce. Od malá plactiva, citlivá. Na koupání, prebaleni, oblékání, manipulaci.. byly i koliky, těch jsme se zbavily ve dvou měsících. Má reflux, dost ublinkava, nyní jsme na Nutrilonu Lactose Free, měla průjmy a vypadá to Ok. Ale stále pláče, usmívá se, hrajeme si a zničeho nic začne šílené plakat. To samé v kočárku spinká a během vteřiny šílený řev. Někdy je to třeba jen 15 sekund, kdy to vypadá, jak kdyby jí někde pichlo ona zapistela bolesti a pak přestane, trvá to vlastně od narození, jen je každý měsíc ten pláč jiný. Přes den dost špatně spí, doma se mi ji podaří uspat na pár minut, v kočárku cca 30 minut. V noci je to v rámci možností OK. Chtěla jsem se zeptat, jak by jste řešily vy, že vaše miminko je nespokojené, já prostě vidím, že ji něco trápí, ale nevím co, z ničeho nic uplakane, lekave, špatně reaguje na doteky, prebaleni, koupání, mazani.. jdeme na neurologii, chtěla jsem se zeptat mám to řešit i někde jinde nebo je to normální? Bolestivý pláč z ničeho nic? Může to být třeba i z pretazeni? Dekuji

Ahoj, jak se píše výš Kiss syndrom. To spaní v kočárku a najednou se s brekem vzbudí, tam je možné, že to způsobuje ten reflux. Jak se jí vrátí kyselé, tak se lekne a začne plakat. Je vhodné spát ve zvýšené poloze, což je v kočárku u miminka co ještě nesedí komplikované, ale třeba nejezdit hlavou z kopce, při jízdě z kopce nadzvedávat přední kolečka či jet pozadu. U postýlky mít podložené nohy u hlavy. Pokud by to bylo refluxem, ten se obvykle sám postupně zlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2182
24.1.22 20:52

@Pavlas.1991 zkus ji sem tam delší dobu nahravat. Pak to ukaz na neuro a fyzio, budes vědět, že zmena nastane od 15.minuty dal ;) S fyzio-vygoogli, co mas ve svem okolí, jestli soukromou, nebo státní a zkus si zavolat a zeptat se na terminy. Podle me by se vyplatila jedna návštěva u soukrome, vezme te podle mě dříve, peníze taky nebudou tak šílené a zeptej se, ale podle mě to bude bez žádanky. Neuro určitě taky pomůže, jsou dost pečliví. Calgel určitě kup a zkus. Mazej jednicky dvojky, to je největší pravděpodobnost, že zrovna tam budou první zuby, i když jsou výjimky. A zkus i probiotika, za me doporucuju Maxik z dr. Max. Někdo fandi biogaie, ale naši neblinkaci miminka po tom zvracela. A ohledně testu na alergii na laktozu, zkus zagooglovat, nebo se zeptat jiných maminek. Svagrobe svagrova meli takhle uplakanou holčičku a alergii snad zjistili po 2 měsících (nevím přesně), meli speciální um a bylo dobre. Pak to samo prejdo, nejak do 3 let asi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat