Miminko upřednostňuje polohu hlavičky na pravou stranu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
vcelka98
Povídálka 38 příspěvků 10.09.19 19:44

Maminky, chtěla bych se zeptat, jestli jste některá měla podobný problém, že by miminko upřednostňovalo při otáčení hlavičky jednu stranu. Malá 3 měs. se pořád přetáčí, když hajá, na pravou stranu hlavičky, i když třeba sedí v sedátku. Od doktora máme nakázáno ji pořád přetáčet na tu levou stranu, máme se i objednat k paní doktorce, která nám ukáže speciální cvyky na hlavičku, prý by jinak mohla mít malá šišatou hlavu a ztuhlé svaly. Měli jste někdo taky takový problém? Upravilo se to tím cvičením? děkuji

Reakce:
pavlijna
Stálice 79 příspěvků 10.09.19 19:50

Ahoj, mě naše pediatrička poslala s tehdy 2 měsíčním synem na vojtovku. Syn pro změnu otáčel hlavu pořád na levou stranu a nic nepomáhalo. Cvičení nám pomohlo. Stačil měsíc a hlavu otáčel na obě strany. My teda cvičili do 18 měsíců, protože doktorka na tom cvičení nám řekla, že by v dospělosti mohl mít skoliózu páteře.
Přeju ti, aby se to brzo upravilo.

vcelka98
Povídálka 38 příspěvků 10.09.19 19:52

Děkuju a jak to snášel to cvičení, nebolelo ho to třeba?

hehehe
Extra třída :D 11644 příspěvků 1 inzerát 10.09.19 19:56

@vcelka98
Ano, u obou dětí, u starší jsem se snažila hlavičku pořád přetáčet, měla jí nepatrně více „sleželou“ ale za chvilku se to srovnalo, u druhé dcery už jsem to neřešila…

pavlijna
Stálice 79 příspěvků 10.09.19 19:58

Vojtovka je nebolí. Jen se dětem nelíbí, že v době cvičení neovládají své tělo. Při cvičení mačkáš na určité body a mimčo např. vykopne nohou nebo zatne pěstičky. Ale to způsobí reflex (nevim jestli to říkám správně) a to se jim nelíbí. Plno dětí při tom cvičení brečí, ale není to bolestí. Rehabilitační mi řekla, že strašně záleží v jakém klidu je mamča při cvičení. Děti vycítí jakýkoliv stres nebo strach mamky a rozbrečí se. Jsou ženský, který při cvičení sami brečí a pak se diví, že mimčo taky.

Týnka20
Kecalka 456 příspěvků 10.09.19 20:19

Meli jsme to taky a mame hlavu lehce slehlou na levy strane.. ale hlavu normalne otaci na obe strany, jen jednu z nich preferuje vic.. :nevim: my to treba meli hodne tim, ze mel malej vsechno po levy strane..

fjallarefur
Kecalka 384 příspěvků 10.09.19 21:30
@pavlijna píše:
Ahoj, mě naše pediatrička poslala s tehdy 2 měsíčním synem na vojtovku. Syn pro změnu otáčel hlavu pořád na levou stranu a nic nepomáhalo. Cvičení nám pomohlo. Stačil měsíc a hlavu otáčel na obě strany. My teda cvičili do 18 měsíců, protože doktorka na tom cvičení nám řekla, že by v dospělosti mohl mít skoliózu páteře.
Přeju ti, aby se to brzo upravilo.

Do 18 měsíců? Tak to mě klepne, taky cvičíme od 2 měsíců an predilekci a doufala jsem, že budem pryč mnohem dřív :zed:

vcelka98
Povídálka 38 příspěvků 11.09.19 06:44

A jak to měli vaše děti, jako že hlavičku samy vůbec neotáčely na tu druhou stranu. Moje malá ji otáčí sama na všechny strany a když se dá hajat na tu stranu, co nemá ráda, tak tak zůstane, jen prostě když je to na ní tak si radši lehne na tu svoji oblíbenou. Nás doktor poslal za doktorkou na neurologii a na cvičení, tak právě si říkám, jak dlouho je potřeba cvičit?, do 18 měsíců to mně přijde taky hrozně dlouho :think:

Váš příspěvek
Reklama