Miminko v 5ti týdnech nespí v kuse ani půl hodiny

804
18.12.05 15:34

Miminko v 5ti týdnech nespí v kuse ani půl hodiny

Naše holčička (bude jí 6 týdnů) spí během dne v krátkých úsecích cca 2-10 minut (někdy se poštěstí i 20 minut) kterým předchází dlouhé a úmorné uspávání (vzít do náruče nestačí), zvykla si na skákání na balonu. Když ji nechám ležet nebo jen tak s ní chodím bez pohupování, řve jako tur. Fyzicky ani psychicky už na to nemám, navíc mám doma ještě tříletou slečnu. V noci naspí bez jídla cca 3-5 hodin, ale mezitím je většinou třeba ji taky uhoupávat.

Přes den nestíhám nic, aniž bych ji nechala brečet, v noci se nevyspím, máte někdo podobnou zkušenost? Má smysl tak malé dítě už nechávat „ubrečet k spánku“?

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3743
18.12.05 15:54

A nezlobí ji něco? Třeba bříško. Náš malý se nikdy nekroutil, ale bříško měl nafouklé pořád a také stále plakal. Klasickou řvoucí koliku s kroucením si prožíval jen večer. Přes den do 4-měsíců spával jen 2-3× 30 minut.
Není „jen“ alergie na bílkovinu kravského mléka, ale i na laktozu, která je v mateřském mlíčku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Missorka
18.12.05 16:51

Evi,

já ti rozumím, zažila jsem to. Val byla první tři měsíce v podstatě neodložitelné dítko. A to jsem měla doma ještě třináctiměsíčního syna. Je to moc náročné, ale nás zachránil babyvak. Byly dny, kdy jsem ho téměř nesundala, záda to přežila a konečně jsem měla volné ruce pro toho staršího. V něm vydržela klidně tři hodiny od krmení do krmení…

Takže moje rada zní - bud babyvak nebo šátek… A vydržet! Dneska naspí Val přes den 1×3hodiny a 2 x po hodině…

Tipla bych to na bříško - drž se, bude líp!!!

Peta

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
18.12.05 18:16

ahoj, já mám podobný problém. Mé holčičce je 8 týdnů a také přes den téměř pořád pláče. Pomáhá jen kojení (takže kojím skoro pořád) a nošení. Ale nošení pouze tak, aby viděla ven a byla v sedící poloze. To je ale zase špatné na páteř, tak taky nevím, co dělat. Jakmile jí hlavičku třeba jen trošku zastrčím do vaku, aby byla spíš v pololeže než v sedě, začne hystericky řvát. Bříško jí myslím nebolí, dávám jí kapky sab simplex, kroutění je myslím psychické, protože jakmile je po jejím, tak je ticho. Ach jo, s miminky je to krásné, ale náročné :-)
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
966
18.12.05 18:19

Taky ti velmi rozumím. Vašek spal v půlhodinkách až do 10. měsíce a nikdy nenaspal víc než 2,5 hodiny přes den (v součtu těch půlhodin). pokud jsem ho odložila, řval jako poraněný buvol, trhalo mi to uši i duši, takže jsem ho téměř neodkládala. navíc nechtěl být ani v šátku, nesnesl jakékoliv omezování prostoru. Do 3. měsíce trpěl kolikou. Bylo to strašný. Jenže on byl moje první dítko, takže jsem mohla celý den i noc patřit jenom jemu. Často jsem si říkala, co bych dělala, kdybych se musela starat ještě o jedno. Myslím, že pokud nezafunguje ten babyvak, tak nic jiného než nechat plakat asi nezbývá. Spousta činností totiž lze dělat s mimčem v jedné ruce, jak právě zjišťuji :D , ale všechno ne. Přeju pevné nervy a dostatek trpělivosti, budeš ji potřebovat.

Makýš, Vašek (19m) a Jirka (18 dní)

P.S. - Jirka je zatím hodné mimčo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
18.12.05 19:41

...

Ahoj Anonymní Báro,

jen jsem Ti chtěla napsat, že samotné podávání kapek SAB SIMPLEX automaticky neznamená pomoc od kolik a prdíků… Takže i když je dáváš, může Tvé mimčo bolet bříško :cry: .

My jsme si s tím prožili první 3 měsíce své, takže vím, o čem mluvím… :roll: 8O

P.S. Taky jsem měla v té době dojem, že zabírá jen kojení… Jenomže Pavlík chtěl prso kvůli uklidnění. Protože mimčo může prdíkovat jen když je klidné. Problém je v tom, že se pak přejídá a bolení bříška je ještě horší. Musí se to prostě řešit jinak… Už o tom tu byla nejedna diskuze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
804
18.12.05 20:18

Holky, dík za vaše zkušenosti, jsem ráda, že v tom nejedu sama.

Missorko, vydržet tenhle zápřah ještě s třináctiměsíčním dítětem musí být opravdu záhul, ta moje tříletá se už aspoň sama zabaví, vyčurá, při dobré náladě i nají. Ale chci se věnovat i jí. Babyvak jsem zkoušela, zuří v něm, pokud neskáču na balónu.

Makýšku, nechci strašit, ale první 4 týdny jsem si nemohla vynachválit, jak je Janča hodné miminko. A pak se to úplně zvrtlo . Věřím, že Jirkovi to vydrží . (Mimochodem moc krásný článek o porodu.)

Báro, u nás taky pomáhá nošení v poloze „na říhnutí“, ale jak píšeš, je to nepohodlné a teoreticky by se tak dítě nosit v tomto věku vůbec nemělo.

Evko, bříško ji určitě občas vzbudí, ale většinou mi spíš připadá, že v bdělém stavu brečí z nedostatku podnětů, že se prostě nudí. A pak taky z únavy. Klasickou kolikou určitě netrpí.

První dcera byla skoro stejná, nespavá a uplakaná a já si myslela, že horší už to být nemůže …

:( :)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Missorka
18.12.05 20:30

Evi,

nechci bejt za chytrou, ale Val zuřila taky. Chtělo to dudlík a uskákat, tak deset minut a už jsem se mohla pohybovat volně…

Já chci ještě třetí. Fakt. Ale nejdřív si nechám udělat lobotomii, abych zapomněla na ty první tři měsíce…

Myslím na tebe!

Peta

• Nahlásit
  • Citovat
966
18.12.05 20:57

Evulko, ty mě strašíš!
Já pevně doufám, že to Jirkovi vydrží (haha, i když dneska to tak nevypadá). On teda není vyloženě spavé mimi (vlastně toho taky moc nenaspí), ale s dudlíkem vydrží alespoň chvíli a když pláče, nezní to jako když ho trhá čtyřspřeží.
Ale vím, že vždycky může být hůř. Jenže teď jsem už na tuhle eventualitu psychicky připravená, v prvním případě to byla vyloženě „rána pod pás“.

Makýš

P.S. Já chci taky třetí :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1005
18.12.05 23:11

Holky,
držím vám pěsti, ať to zvládnete. Za pár týdnů bude určitě líp :) .

Tak hodně sil,
Bubu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
19.12.05 00:32

Ahoj Evulko,

tak to mi neco pripomina… :? Nase Ema spala dopoledne 20 minut a odpoledne 20 minut, mimo to vubec, az v noci.
Nejlepsi bylo nosit, ale celem k vecem. V babyvaku rvala, protoze nevidela ven a byla tam moc skrcena. De facto kazdou skrceneckou polohu nenavidela (presne ty co vsichni doporucuji), nejradsi mela polohu „pravitko“, tzn. jakkoliv rovne nejlepe „na rihani“. Nakonec jsem nevydrzela a dala ji do babybjörnu, coz je vlastne neco jako klokanka. Prodavaji to myslim v Mothercaru a v baby centru na Zlicine jsem to myslim videla taky. Snazila jsem se ji do toho davat co nejmin, aby si na to nezvykla az tak moc.

Jinak od balonu mame doma skoro vyskakane dulky.

lejla

P.S. A mne navic rvala v kocare, spokojena byla jen kdyz jsem ji nesla (celem od sebe) a kocar tlacila prazdny pred sebou. Za 3 mesice jsem zhubla 20 kg. Zlomilo se to az v 6 m na sportaku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
19.12.05 06:01

ahoj holky !

jaky kdybych to byla ja pred nekolika tydny…musi se vydrzet, vse se zlepsi. Mathis byl vztekloun, spal tak 1 minutu a pak se probudil leknutim…bylo mi ho lito, protoze on za to nemuze. Takze podle me to chce chovat (ten Babybjorn je opravdu moc dobry), a neboj se, ze si na to zvykne…ja jsem Mathiska chovala prvnich 6 tydnu skoro furt, jen krome kdyz jsem se potrebovala postarat o 29mes. dcerku…snazila jsem se delat spolecne aktivita s obema…a ted mu jsou tri mesice a naucil se spat sam v postylce (i sam usina) az hodinu tak 4krat denne. Postupem jsem ho to naucila…nechala trosku brecet a vysvetlila, ze ho uz nemuzu porad tahat atd. Je to porad trochu vztekloun, ale uz je to moooc lepsi. Sam si i vydrzi hrat nebo na me koukat (kdyz varim).
hodne zdaru a sily
Sona
Marion 30mes, Mathis 3mes

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
804
19.12.05 07:27

Díky díky za uklidnění, že se to zlepší. U první dcery to šlo od horšího k lepšímu, teď jsme si přivezli z porodnice vzorné miminko a už během šestinedělí se nám mění v malé dráče! Takže úplně opačný trend, což mě děsí nejvíc. Ale věřím vám, že se to zlepší.

Navíc nemáme v skoro 6-ti týdnech ještě žádný režim. Pamatujete, kdy si udělaly jakýs takýs režim vaše miminka? Mně se zdá, že u té první už jsem v 6-ti týdnech mohla očekávat, co bude ve kterou dobu dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Missorka
19.12.05 09:11

Evi,

u nás režim začal až tak kolem třetího měsíce. Myslím, že to je na druhém dítěti to nejtěžší, protože jsme od prvního zvyklé, že už víme, jak vypadá den a noc, co se dá čekat, rozumíme mu. S malým se to musíme naučit zase znova (strašně mě to vytáčelo!) :-)

Peta

• Nahlásit
  • Citovat
120
19.12.05 10:10

Ahoj holky,

já mám tedy jen jednoho 5,5 měsíčního lumpíka. Prvních 3,5 měsíců v podstatě prořval. Teď přes den spí jen venku v kočárku, teda když jede, jak se zastaví 8O Běda.
Režim na noc je v pohodě, přes den ani moc ne. Nevydrží ani chvilku sám. Nestačí mu, když mě vidí, chce si hrát a dělat hlouposti. Vždy jsem chtěla 2 děti, ale nevím. Stále si neumím představit, že bych se s ním měla starat ještě o jedno. Navíc porod mi dal dost zabrat i konec těhotenství.
Každopádně bude líp!

Jitka

P.S. Mám taky pocit, že jsem zestárla o 10 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama