Miminko v náručí moc nesleduje lidi

Anonymní
7.11.19 19:08

Miminko v náručí moc nesleduje lidi

Zdravím všechny, jdu si pro radu, jelikož jsem podobný problém na internetu nenašla. Mám 3,5 měsíčního chlapečka. Pokud je v leže či polosedě hezky fixuje, usmívá se na nás, žvatlá, otáčí se za hlasem, dokáže přenést pohled ode mě na manžela a zpět, hezky sleduje i další členy rodiny, ale i kamarádky (tedy i cizí lidi), se kterými také „žvatlá“. Hračky sleduje, sahá si na ne, uchopuje do ručicek. Hezky pase i koníky, vydrží i 20minut na bříšku, kde se mu líbí.

Jeden by rekl vše v pohodě, ale problém nastane, když si ho vezmu do náručí, najednou nechce moc sledovat lidi před sebou, kolem sebe. Dnes jsme byli na kontrole kyčlí v 16 týdnech, manžel ho držel v náručí a malej si sice mohl ukroutit hlavu, ale na miminka ani dospěláky se nepodival, dala jsem ho na prebalovák a v leže se podíval na paní, co stála vedle nás. Děje se to opakovaně, už jsem z toho na nervy, napadají mě špatně věci. Když jsem viděla stejně stará miminka v čekárně, která se se zájmem navzájem pozorovala, úplně ve mě hrklo. Budu moc vděčná za názory. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6259
7.11.19 19:10

A co špatného tě napadá? Prostě je kolem daleko víc zajímavých věcí, než ty ksichty, co na něj koukají pořád (ber prosím s nadsázkou). Naše malá je ve stejném věku a jak ji vezmu do náruče, mohla by si krk vykroutit a nás vůbec nevnímá. Je to normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.11.19 19:12

Řekla bych, že to bude v pořádku. Muže zde hrát roli mnoho faktorů? Stalo se to již v různých situacích, nebo pouze dnes v čekárně. Třeba tam na něj bylo moc lidi, velký tlak, v neznámém prostředí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.11.19 19:13

:D Některé ženy, když už mají to štěstí, že mají zdravé a spokojené dítě, hledjaí problémy tam, kde nejsou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.11.19 19:14

Jsem to nepochopila- jakoze ti vadi, ze kdyz ho vezmes ty, tak se prestane divat kolem sebe nebo co? Tak treba u tebe se zklidňuje. Promin, ale nejak mi pripada, ze resis hloupost :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.11.19 19:19

Deje se to opakovaně, nedávno jsme byli u pediatra a to samé. Klidně mi vynadejte, že blbnu, budu ráda za všechny názory. Nechtěla jsem to hned uvádět, ale měli jsme 1,5 ročního chlapečka, bohužel jsme o něj přišli, těžké postižení. Tak si asi dovedete představit, jak mám teď nervy na pochodu.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.11.19 19:23

Asi jsem to špatně vysvětlila, v leze, polosede hezky sleduje lidi. V náručí… když ho drží kdokoliv, tak na lidi, děti… nekouka.

• Nahlásit
  • Citovat
7.11.19 19:25

A kam tedy kouká? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.11.19 19:38

To bych taky ráda věděla :) Prostě mě zaráží, že lidi, miminka kolem nepozoruje, když je v náručí. Jiná miminka se navzájem prohlíží a náš málem kroutí hlavou na všechny strany, vypadá u toho jak „motorová myš“, ale lidi ho nezajímají. V leze ho my i ostatní zajímají. Jakoby ho prostor před ním rozptyloval. Kdybych neměla srovnání s ostatními miminky, tak to vůbec neřeším.

• Nahlásit
  • Citovat
7.11.19 19:39
@Anonymní píše:
Deje se to opakovaně, nedávno jsme byli u pediatra a to samé. Klidně mi vynadejte, že blbnu, budu ráda za všechny názory. Nechtěla jsem to hned uvádět, ale měli jsme 1,5 ročního chlapečka, bohužel jsme o něj přišli, těžké postižení. Tak si asi dovedete představit, jak mám teď nervy na pochodu.

Tak ted uz to chapu. Je mi to moc lito. Ale co se tyce tohodle, tak i pres internet bych rekla, ze blbnes! Byt tebou, tak na to upozornim pediatra a jinak se zkus oprostit od zkusenosti, at tve miminko nevystavujes takove uzkosti :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.11.19 19:40

Neřeš blbosti a užívej si miminka, moc čteš příručky. ;) Kdyby měl mít nějakou poruchu, projeví se to mnohem výrazněji. Myslím si, že fakt není potřeba řešit kam směřuje každý pohled. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.11.19 19:43
@Anonymní píše:
To bych taky ráda věděla :) Prostě mě zaráží, že lidi, miminka kolem nepozoruje, když je v náručí. Jiná miminka se navzájem prohlíží a náš málem kroutí hlavou na všechny strany, vypadá u toho jak „motorová myš“, ale lidi ho nezajímají. V leze ho my i ostatní zajímají. Jakoby ho prostor před ním rozptyloval. Kdybych neměla srovnání s ostatními miminky, tak to vůbec neřeším.

Moje mimino dlouho nesneslo srovnani s jinymi miminky, mama mi rikala, ze ma chytre oci a doktorka mi rekla, ze nez se na tu Vojtovku nekam dostaneme, tak uz se otacet/lezt/sedat bude. Zpozdoval se o mesic az dva, ja na mrtvici. Pak behem mesice skok a zacal chodit. Potom zase do 3.5 moc nemluvil, jen tak inteligentne hledel nebo prudil, ze mu nikdo nerozumi. Pak lup ho a dnes hovori jak kniha od Jiraska. Tim nechci poslapat tve strachy, jen ze vsechny mame neco, tak te chapu. Ale jestli kouka po lidech nebo vecech jsem si teda nevsimla, takze jsem se nestihla bat:smiley:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.11.19 19:47

Děkuju, jsem ráda, že mi někdo řekne, že blbnu! :) Občas je pro mě těžký rozpoznat, co je u miminka ještě normální a co ne. Zažila jsem jen to nenormální, ke všemu nemám kolem sebe žádné kamarádky s malými dětmi, se kterými bych probrala chování miminka.:( A pak se takhle nervim.

• Nahlásit
  • Citovat
49
7.11.19 20:06

Naše malá taky kouká jen po věcech kolem, přijde mi že lidi ignoruje schválně… Někdo na ní promluví a ona se otočí jinam. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.11.19 20:14

To dělá občas taky:) Ale spíš když je unavenej. To vím, že je naprosto v poho, to prý miminka delavaji.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama