Miminko v šátku - co dělám špatně?

Anonymní
15.8.21 14:58

Miminko v šátku - co dělám špatně?

Ahoj,
dvoumesicni miminko dávám do kříže s kapsou uvnitř.

Můj problém je, že na začátku je tam krásně s akorát zakulacenýma zádama (jak vidím vetsinou na fotkách na internetu), ale během nošení (třeba po hodině co usne a spi) se mimco ještě víc zakulatí (ramínka „sjedou“ dolů) a přijde mi, že je tam až moc zakulacene :nevim:

Mimcu se tam každopádně líbí a vydrží tam spát klidně dvě hodiny do dalšího kojení (což u nás není tak obvykle).

Přijde mi, že utahují dost nebo myslíte, že by to mělo jít ještě víc? Není to třeba šátkem (podedila jsem, ale je to prý kvalitní česká značka)? Nebo je to normální?

Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
702
15.8.21 16:07

Posli mi do zprav fotku. Zkusim poradit. Jinak jsem spoustu satku podedila a „fungovaly“ jak maji ze 6 jen dva. Takze opravdu jsou v nich rozdily…Jestli ti miminko sjizdi dolu, mas mozna spatne vychytany uvaz mezi jeho nozickama…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.21 16:16
@Aneta.Berg píše:
Posli mi do zprav fotku. Zkusim poradit. Jinak jsem spoustu satku podedila a „fungovaly“ jak maji ze 6 jen dva. Takze opravdu jsou v nich rozdily…Jestli ti miminko sjizdi dolu, mas mozna spatne vychytany uvaz mezi jeho nozickama…

Zadek drží pořád na stejném místě, ale ten vršek sjíždí, takže je tam pak chudák pokroucena. Žádnou bohužel nemám, ale příště vyfotím a pošlu :)

• Citovat
  • Nahlásit
8854
15.8.21 17:17

Zkus si trochu víc dotáhnout ten prostředek šátku, co miminku podepírá hrudní páteř. Člověk má při vázání tendenci dotáhnout ty kraje, ale ten prostředek pak může povolit, jak má šátek příčnou pružnost. Můžeš ten střed dotáhnout i na sobě s miminkem, aniž bys ho celý rozvazovala a dítě budila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
902
15.8.21 17:53
@Anonymní píše:
Ahoj,
dvoumesicni miminko dávám do kříže s kapsou uvnitř.

Můj problém je, že na začátku je tam krásně s akorát zakulacenýma zádama (jak vidím vetsinou na fotkách na internetu), ale během nošení (třeba po hodině co usne a spi) se mimco ještě víc zakulatí (ramínka „sjedou“ dolů) a přijde mi, že je tam až moc zakulacene :nevim:

Mimcu se tam každopádně líbí a vydrží tam spát klidně dvě hodiny do dalšího kojení (což u nás není tak obvykle).

Přijde mi, že utahují dost nebo myslíte, že by to mělo jít ještě víc? Není to třeba šátkem (podedila jsem, ale je to prý kvalitní česká značka)? Nebo je to normální?

Děkuji.

Přidej se na fcb do skupinky nosíme děti apod a určitě to chce foto…jsou i různé regionální skupiny…určitě poradí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2058
15.8.21 21:32

Mně tohle dělal příliš pružný šátek. Přešla jsem na pevnější a problém zmizel.

V těch šátkách jsou bohužel fakt veliké rozdíly. Ověřila jsem si to pak na kamarádce, které jsem později ten dobrý šátek půjčila. Ona měla jeden svůj, o kterém byla přesvědčena, že jí vyhovuje. Ale měla letní mimčo, které se chtělo hodně nosit, a potřebovala druhý šátek na střídání, aby mohla vždy ten propocený vyprat. Tak jsem jí půjčila ten svůj a ona mi pak asi za týden volala úplně nadšená, že je ten můj mnohem lepší a jestli si ho může nechat dýl.
A to byla do té doby s tím svým původním spokojená. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.8.21 17:43

Ahoj, doporucuju navstivit festival Kouzlo noseni, ve vsem poradi:)
https://www.kouzlonoseni.cz/vstupenky/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat