Miminko ve 20, vše potřebné

Anonymní
26.3.21 16:15

Miminko ve 20, vše potřebné

Ahoj holky. Je mi čerstvě 20 let a jsem na začátku těhotenství. S přítelem bydlíme v 1kk, nájem máme 12,5 tisíce. Má výplata je cca 17 000, přítelova 24 000. Kvůli osobním problémům jsem předčasně ukončila studium a styděla jsem se jít se přihlásit na ÚP, takže mi tam naskákal dluh, který teď splácím. Chtěla jsem se Vás zeptat, je finančně možné miminko zvládnout? Výbavičku bych měla od známých/příbuzných. Jen se bojím, abychom moc neživořili. Že bychom se museli “zkrotit” si uvědomuju. Jak je to s rodičovským příspěvkem + co všechno se musí zařídit a vyběhat? Moc děkuju za slušné odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7570
26.3.21 16:21

Pokud nebudete utrácet za blbosti, tak to zvládnete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63071
26.3.21 16:22

Záleží, jaké náklady máš a co mrne. Pliny 1000 měsíčně, um 2 tis měsíčně. Tolik u nás. Hadry, kočárek, postýlka atd, vše z bazaru nebo od známých, mimcujw to jedno :think: malé děti jsou v klidu.. Až bude potřebovat boty, kroužky ve školce, škole atd, bude hur
Co by mi vadilo je to 1+kk s miminem. To by se třeba u nás nevyspal nikdo :think: jinak rodicak 300 tis pro všechny. Pokud splnis nárok na mateřskou, tak ta je 6-8 týdnu pred porodem. A trvá 28 týdnu u jednoho mimca

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21217
26.3.21 16:24

Z rodicaku budes holt platit dluh a zkusila bych se podivat po vetsim bydleni, garsonka pro mimino moc neni a pritel se bude muset do prace vyspat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.21 16:25

@martina.se 1kk máme teď, byla to nepodstatná informace, spíše jsem Vás tak nějak chtěla uvést do situace, v jaké momentálně jsme. Kdyby se někdo ptal zda bydlíme u rodičů a podobně :) určitě bychom chtěli do většího, takže musíme počítat i s vyšším nájmem. Výdaje máme jinak já cca 1800 a přítel 3000. Takže z našich příjmů musíme odečíst 4800 + nájem, který bude cca dejme tomu 16000. Proto se v tom nedokážu zorieontovat a bojím se, zda bychom to zvládli.

• Citovat
  • Nahlásit
27944
26.3.21 16:26
@Anonymní píše:
@martina.se 1kk máme teď, byla to nepodstatná informace, spíše jsem Vás tak nějak chtěla uvést do situace, v jaké momentálně jsme. Kdyby se někdo ptal zda bydlíme u rodičů a podobně :) určitě bychom chtěli do většího, takže musíme počítat i s vyšším nájmem. Výdaje máme jinak já cca 1800 a přítel 3000. Takže z našich příjmů musíme odečíst 4800 + nájem, který bude cca dejme tomu 16000. Proto se v tom nedokážu zorieontovat a bojím se, zda bychom to zvládli.

A když ti tu napíšou, že ne, půjdeš na potrat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.21 16:26

@Hanka1 1kk máme teď, byla to nepodstatná informace, spíše jsem Vás tak nějak chtěla uvést do situace, v jaké momentálně jsme. Kdyby se někdo ptal zda bydlíme u rodičů a podobně :) určitě bychom chtěli do většího, takže musíme počítat i s vyšším nájmem. Výdaje máme jinak já cca 1800 a přítel 3000. Takže z našich příjmů musíme odečíst 4800 + nájem, který bude cca dejme tomu 16000. Proto se v tom nedokážu zorieontovat a bojím se, zda bychom to zvládli.

• Citovat
  • Nahlásit
49038
26.3.21 16:30

Záleží, kolik máš splátku dluhu. Ale jinak mi to přijde celkem v pohodě zvládnutelný. Není to na rozhazování, ale žít se z toho dá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.21 16:30

@vokishka nečekám odpovědi “ano” nebo “ne”. Ty rozumné a empatické ženy se k tomu vyjádří, objasní mi to, “uklidní” mě a připraví, poradí mi kde a na čem ušetřit a podobně. Nenapadlo mě, že by se tu objevil někdo kdo stručně napíše “ne” a už vůbec, že si to ode mě někdo vyloží tak, že bych šla na potrat po dvou písmenech. Takže děkuju za nic

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.21 16:31

@lucenka splácet můžu měsíčně libovolnou sumu. Dejme tomu, že bych chtěla měsíčně splácet 1000-1500.

• Citovat
  • Nahlásit
3014
26.3.21 16:32

Jako platit z rodičáku dluh a z nějakých dejme tomu 30k žít, včetně nájmu, to je dobrej hazard :nevim: nájem říkáš teď 12k, k tomu připočtěme 4800 vaše pravidelné výdaje, dejme tomu že budeš kojit a kupovat tak budeš jen pleny, to je cca 1000. To máš 12 tisíc na jídlo, drogerii, oblečení. No nevím, já bych nevyšla. S vyšším nájmem bych moc nepočítala, radši se nacpěte do toho 1kk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4112
26.3.21 16:38

Upraveno : špatná diskuze :oops:

Příspěvek upraven 26.03.21 v 16:39

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.21 16:39

@Deninina??

• Citovat
  • Nahlásit
3779
26.3.21 16:58

Nemáš asi jinou možnost než to zvládnout, když jste nepřemýšleli předem. Takže jo, nějak to půjde, protože musí. Nedokážu si to představit. Ale to je holt tak, když někdo chce mermomocí mimíska hned než aby něco odpracoval. To není nic proti tobě, jen možná k zamyšlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4360
26.3.21 17:04

Co je to „vznikl mi tam dluh“? na pracáku těžko! spíš na sociálním a zdravotním.. tam uzavři splátkové kalendáře a hlavně je řádně plnň! zkus s ohledem na svůj stav nejdelší dobu, kterou ti poskytnou.. do evidence se řádně přihlas, ať ti nevznikají žádné dluhy a zkus nějakou brigádu, pokud nemáš rizikáč.. zvládnout to v 1KK určitě nejméně dva roky půjde, mimčo moc prostoru nepotřebuje a přítel má relativně ucházející příjem, tak hlavně ať o něj nepřijde.. nemyslím, že jste v extra tragické situaci.. moje spolužačky před x lety v podobných podmínkách často začínaly.. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat