Miminko večer nespí a řve až do půlnoci

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
13.11.21 18:21

Miminko večer nespí a řve až do půlnoci

Zdravím :wink: Chtěla bych se zeptat jestli to doma někdo taky tak máte, popř. co s tím? Jde o to, že máme teď měsíc a půl starou holčičku. Přes den spinká hezky, jen večer (cca od 20 hod.) má svoji náladu, kdy řve a řve a řve a nechce spát, i když je napapaná, přebalená, vyprděná (dáváme jí občas kapičky Espumisan na doporučení dětské doktorky), chováme ji v náruči, mazlíme, hladíme nebo vozíme v pojízdném košíku sem a tam. Zkoušeli jsme i bílý šum, ukolébavky, zvuky vysavače…a nepomáhá nic a prostě neusne. Nejsem zastáncem nechávat vyplakat. Ale čím to je, jestli se prostě jen potřebuje vyřvat..? Nebo co jí může být nebo chybět? Nemocná není. A bohužel kojená není, je na Nutrilonu. Snaha kojit byla, ale protože jsem během měsíce od porodu prodělala několik zánětů a měla 3 antibiotika, tak jsem se rozhodla pro ukončení laktace, aby se mi to nevracelo a už se nemusela pořád dokolečka trápit. Protože pak to vyvrcholilo v neskutečně bolestivý absces, který mi museli vyříznout a vyčistit. Holt někdy to nevyjde vždy podle představ jak by si to člověk přál.. Na jednu stranu mě to mrzí, ale na druhou jsem ráda, že mám klid a jsme spokojení všichni a malá váhově hezky přibírá a je zdravá. Jen nás trápí ten řev večer no. A je to celkem vyčerpávající, když to trvá několik hodin, člověk neví co s ní, jsem pak dost unavená za celý den, kdy se ještě musím starat o domácnost, vařit atd., však to znáte🙂 Nechci aby to vyznělo, že tady ze sebe dělám chudinku, každá máma má své povinnosti a musí ledacos zvládnout a je to jinde věřím, daleko horší, kde je víc dětí nebo je starost o dítě náročnější. Jen bych chtěla poprosit o radu, aby se naše malá princezna cítila večer líp 🙂 Děkuji 🙂

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2513
13.11.21 18:28

Nezkouselas satek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
960
13.11.21 18:33

Radu nemám, jen že ségry holčička dělá to samé. Prostě každý večer 2hodinovy řev :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.21 18:33

@VitaminC ještě ne, nezkoušela.

• Citovat
  • Nahlásit
13.11.21 18:35

@Fonty Takže nejsem sama.

Příspěvek upraven 13.11.21 v 18:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1611
13.11.21 18:36

U nás to bylo to samé cca do konce 2 měsíce. Nepomáhalo nic. Prostě to pak přešlo samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8004
13.11.21 18:38

Nemáte tam přetopeno?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.11.21 18:43

@DanielaD No myslím si, že ne, sice topíme dřevem, máme kolem 23 stupňů, někdy 24, ale pravidelně větráme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
11537
13.11.21 18:44

Měli jsme to samé - od narození až skoro do půl roku. Po koupání a večerním kojení řev a řev a řev… Děcko usínalo s úderem půlnoci. Byl to fakt děs.

U nás pomohlo koupat později (mezi devátou a desátou), miminko se pak spokojeně nakojilo a usnulo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
13.11.21 18:47

Miminka večer často řvou. První dcera zhruba od 5 do 8. Druhá od 9 do půlnoci. Nosila jsem v náručí a u toho pochodovala, ten rytmus chůze jim asi připomínal rytmus, jak se houpaly v brise.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
13.11.21 19:05

Jak spí přes den? Spi té spolu? Taky jsme to měli. Ale pak jsme začali dodržovat Bděla okna přes den, a posunula vecerku z 20 na 22h. Uspávám šátkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
970
13.11.21 19:07

Nam pomohl na vecerni rev satek. Takhle malemu miminku jeste dozrava nervova soustava, trimesicni kolika neni jen o brisku. To prejde, vydrzte. A ten satek fakt zkuste, zachranil mi nervy v sestinedeli :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
732
13.11.21 19:43

Mohu případně nabídnout Manducu šátek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1327
13.11.21 20:00

Druhá dcera dělala to samé, akorát řvala od 17 do 23 hodin, někdy do půlnoci. Trvalo to cca 4 měsíce, nepomohlo nic, pak to přešlo samo. Přeji pevné nervy. Ona je teda ohledně spánku náročnější pořád, má dva a půl, tak doufám, že z toho jednou vyroste. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
11537
13.11.21 20:55
@LenaMarry píše:
Druhá dcera dělala to samé, akorát řvala od 17 do 23 hodin, někdy do půlnoci. Trvalo to cca 4 měsíce, nepomohlo nic, pak to přešlo samo. Přeji pevné nervy. Ona je teda ohledně spánku náročnější pořád, má dva a půl, tak doufám, že z toho jednou vyroste. :mrgreen:

Vyroste. U nás to přešlo v necelých patnácti. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat