Miminko vyrážka kolem pusy

76
19.12.18 17:40

miminko vyrazka kolem pusy

Ahoj holky prosim poradte. Davam fotku. Male je 3,5 mesice a uz mesic se nemuzeme zbavit takovehle osklive vyrazky kolem pusy. Doktorka rekla ze je to lisej ze slin a ze jen utirat ale nic jinyho nerekla! Plne kojim jidlo jim furt stejne. Mazu to kremem z lekarny, mesickovou masti vsim moznym. Jediny kdy to trochz zmizi je venku a namazane sudokremem ale pak se ji to.zase objevi. Nedudla ani moc neslinta se mi zda..normalne. je hodne zvraceci. Musim ke kozni jsem z toho zoufala. Dekuju za kazdou radu. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

7505
19.12.18 17:47

@Klarcaa některé děti to mají, nevím, jaká je příčina. Hlavně neotírat vlhčenými ubrousky. Možná ti kožní doporučí jinou mastičku či krém, ale asi to nebude mít valný účinek :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
19.12.18 17:55

@adus a tvoje dite to melo taky?nevis kdy to zmizi? Pry je to perioralni dermatitida. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7505
19.12.18 17:58

@Klarcaa náš malý neměl na obličeji nikdy nic :nevim:. Jen, když začal kolem 3.měsíce slintat, tak občas zarudlé, ale to spravil krém pro miminka. Pomohl nám vždycky super, stojí pár korun, ale bohužel ho kupuji v Německu, v Čechách jsem ho neviděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1295
19.12.18 18:03

Driv byla na omyvani tusim Jarischova voda…co si vzpominam, zkus si o ni neco pocist, treba by pomohla… muzes zkusit a uvidis ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13319
19.12.18 18:35

dcera měla něco podobného od slin. Ale ona měla pořád v puse dudlíka. Tak stačilo jen vyměnit za jiný tvar té koncovky, co se dotýká obličeje, a bylo vše OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
19.12.18 18:43

@nozu dr rika ze je to taky od slin…ale dcera nedudla jen vyjimecne..sliny ji trochu tecou nevim.jestli to muze byt fakt z toho..ach jo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1141
19.12.18 19:00

V lékárně nám kdysi doporučili Oscillococinum 1× týdně rozpustit ve vodě a vypít + jsme mazali BIODERMA ABCDerm Peri-oral krém 40m. Nejprve nám dali minikrém na vyzkoušení zdarma (vydržel nám skoro celou zimu). Zabralo to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.12.18 19:55

Ahoj, nam tady na to pomohlo omyvat oblicej cernym cajem a nebo take mi bylo doporuceno BIODERMA ABCDerm Peri-oral. Ten jsme ale nakonec nevyzkouseli, protoze zabral ten cerny caj :-). A ano, je to od slin - jak si deti porad neco strkaji do pusinky (bakterie) a kolem toho slintaji (staci rucicky, tema se pak dotyka kolem obliceje…).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
19.12.18 20:41

@oligeneralllogin: děkuji za reakci a za jak dlouho vám zabral ten čaj? a jak často jste omývaly?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
19.12.18 23:06

Měli jsme podobný problém, lékař nám předepsal mastičku umíchanou z lékárny. Doplatek cca 100 kč. Pomocná složka byla Clotrimazolum. Zabralo hned druhý den po aplikaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.12.18 23:30
@oligenerallogin píše:
Ahoj, nam tady na to pomohlo omyvat oblicej cernym cajem a nebo take mi bylo doporuceno BIODERMA ABCDerm Peri-oral. Ten jsme ale nakonec nevyzkouseli, protoze zabral ten cerny caj :-). A ano, je to od slin - jak si deti porad neco strkaji do pusinky (bakterie) a kolem toho slintaji (staci rucicky, tema se pak dotyka kolem obliceje…).

A není pak tím čajem to dítě ulepeny? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13319
20.12.18 06:25
@Bubla_Bučková píše:
A není pak tím čajem to dítě ulepeny? :think:

to ho nesmis sladit ;) neni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.12.18 06:57

Cernym cajem jsem omyvala rano a vecer pri zakladni hygiene pred/po spani. Srovnalo se to do par dnu. Pokud se caj neosladi, dite ulepene nebude :-))))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama