Miminku vyhovuje víc umělé mléko než mateřské!

Anonymní
23.8.21 12:22

Miminku vyhovuje víc umělé mléko než mateřské!

Dobrý den, mám měsíční miminko a jsem dost na rozpacích. Už v porodnice jsme museli přikrmovat, měla jsem málo mléka. Po příchodu domů jsem se snažila plně kojit a dokrmit jen v nezbytných případech. Miminko vůbec nepřibíralo, naopak, takže jsem začala víc dokrmovat na doporučení pediatry. A výsledek po měsíci? Po umělým je malej spokojenej a v pohodě, nezlobí bříško nic. Po kojení hysterický několikahodinový řevy. Stravu si hlídám. Vypozorovala jsem to několikrát. Vždy jsem dávala UM a jakmile sem jednou nakojila tak byl řev. Kojení jsem tedy vzdala a je na UM. Jak je to ale možné? Tak jsem se snažila a nakonec je mu umělé mléko milejší. :( než ale aby měl takové hysteráky a já taky, raději jsme spokojený oba byť na UM…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
238
23.8.21 12:44

Nezname celou anabazi ohledne vasich snah s kojenim. Dokrmovala jste lahvickou nebo nekterym z alternativnich zpusobu? Takhle bych rekla, ze nejde o chut mleka, ale o jeho tok - a z lahvicky mu to asi tece snadneji nez z prsou. Neni to konec sveta, ze jste skoncili na UM, ale je to skoda. Mozna to chtelo kvalitni laktacni poradkyni. Stacilo treba jwn opravit tehcniku, mit miminko nekolik dnu temer porad na prsu, skin to skin, spolecne spani…
Edit: a ano, nez se zacne vytvaret dost mleka, muze byt miminko hladive a nespokojene. Behem prvnich par mesicu je i nekolik rzstivych spurtu, kdy je to bezne, staci vetsinou jen kojit casteji a vic v noci a za par dnz se to spravi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21824
23.8.21 13:15

No tak je spokojenější, buď ráda a neřeš to. Hlavně že prospívá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
23.8.21 13:16

Zdravím,
já nejsem úplně pro to za každou cenu kojit pokud miminko neprospívá. Ja se trápila dva měsíce s kojením malá věčně nervózní ubrecena děs. Nakonec jsme skončili v nemocnici s tím že se zjistilo že mám nedostatek mléka a okamžitě lékařka kojení ukončila s tím že to nemá cenu.Bylo mi to líto ale když jsem viděla malou spokojenou tak jsem jim dala za pravdu :palec: nyní čekám druhé a potíže s prsy mám dlouhodobě vpáčené bradavky a další a uvažuji že mléko budu odstříkávat tím si budu jistá že ho mám dostatek :palec: nechci malou připravit o mléko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14686
23.8.21 13:41

Vetsinou je prusvih uz v porodnici, ze misto pomoci s kojenim daji dokrm, a pak uz se to veze. Jednak se tim zhorsi nastup laktace, jednak miminko radsi saje z flasky.
Spirala vetsinou konci koncem kojeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9668
23.8.21 14:36
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám měsíční miminko a jsem dost na rozpacích. Už v porodnice jsme museli přikrmovat, měla jsem málo mléka. Po příchodu domů jsem se snažila plně kojit a dokrmit jen v nezbytných případech. Miminko vůbec nepřibíralo, naopak, takže jsem začala víc dokrmovat na doporučení pediatry. A výsledek po měsíci? Po umělým je malej spokojenej a v pohodě, nezlobí bříško nic. Po kojení hysterický několikahodinový řevy. Stravu si hlídám. Vypozorovala jsem to několikrát. Vždy jsem dávala UM a jakmile sem jednou nakojila tak byl řev. Kojení jsem tedy vzdala a je na UM. Jak je to ale možné? Tak jsem se snažila a nakonec je mu umělé mléko milejší. :( než ale aby měl takové hysteráky a já taky, raději jsme spokojený oba byť na UM…

Dávala bych UM a bylo by…já bych se nenervovala :nevim: a dál to neřešila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.8.21 21:08

Přesně. Jak tady někdo v jiné diskuzi poznamenal: láska z prsa neteče. A povinností není kojit, povinností je postarat se o miminko nejlíp jak můžu a umím, aby se cítilo dobře :kytka:
Btw. jak ti miminko poroste, zjistíš, že každé jeho životní období se nese ve znamení nějakého tématu. Nejdřív je to kojení, pak prikrmy, pak zuby, pak lezeni, stání, chození, pak spaní celou noc atd… Za půl roku už se nikdo nebude starat, jestli je na UM nebo ne, tak si tím nelam hlavu. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
23.8.21 21:15
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám měsíční miminko a jsem dost na rozpacích. Už v porodnice jsme museli přikrmovat, měla jsem málo mléka. Po příchodu domů jsem se snažila plně kojit a dokrmit jen v nezbytných případech. Miminko vůbec nepřibíralo, naopak, takže jsem začala víc dokrmovat na doporučení pediatry. A výsledek po měsíci? Po umělým je malej spokojenej a v pohodě, nezlobí bříško nic. Po kojení hysterický několikahodinový řevy. Stravu si hlídám. Vypozorovala jsem to několikrát. Vždy jsem dávala UM a jakmile sem jednou nakojila tak byl řev. Kojení jsem tedy vzdala a je na UM. Jak je to ale možné? Tak jsem se snažila a nakonec je mu umělé mléko milejší. :( než ale aby měl takové hysteráky a já taky, raději jsme spokojený oba byť na UM…

Je to rozhodně možné. U druhého dítěte jsem bohužel měla naprosto to samé. Po MM koliky, bolesti, pláč… A to jsem si hlídala stravu jako nikdy v životě. Po UM vždy naprostá spokojenost, miminko spokojeně, usměvavé, bez pláče. Vysvětluju si to tím, že moje MM bylo buď slabé, nebo jsem ho měla prostě málo. Je mi jasný, že se teď do mě pustí kojoliga, že MM slabý není a že to je blbost. Ale podle mě to tak vazně může být, a miminka jsou pak nespokojen, a u mne se to i potvrdilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
23.8.21 21:54

Ahoj pridam se k vam mam problem s mlékem take jsem se snazila kojit malou porad na prsou a od 2 tydnu uz jsem davala i um po prsu stale hladová a to se prisavala krasne do ted odstrikam max 40 ml 🤷‍♀️ v noci ji to prso dam napije se a spinka.. Ale jinak to nejde ted nam bylo 6 tydnu a vypije 90-120 um na jeden zátah… Nevim zda mam prejit uz jen na um nebo nabizet dal prso… Jak bych zvysila laktaci? Abych mohla aspon odsavat a vickrat denne ji dat do Mm…dekuju za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.8.21 23:34

@Nikonik odsávat po každém kojení tj. 8-12× denně ;) miminko častěji přikládat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
24.8.21 07:45

@Marie Janečková zkoušela jsem a neodsala sem nic po 15 min odsavani jedno prso a cca 5 ml… Taky me v nich zacina řezat nebo jak to rict :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.21 08:13

@Anonymní timhle jsem si prosla taky, mela jsem tezky porod a nikdy jsem nepoznala pocit nalitych prsou, proste nekdo ma a nekdo nema, vubec nad tim nepremyslej, UM ma spoustu vyhod, muzes jist a pit co chce, nemusis vytahovat prsa na verejnosti, spousta holek byla pul roku doma na zadku protoze kojily, ja vzala lahev mliko a termosku s vodou a chodila na puldenni prochazky.
Moje mimino dostavalo hystericke zachvaty řevu uz v porodnici, kdyz jsem vytahla prso, kdyz jsem chtela praktikovat skin to skin tak řval a řval dokud jsem se neoblikla, byl totalne nemazlici typ a nekojici…a ma to tak do ted, je mu jeden rok a pomazli se tak 10 sekund a pak mi odleze si hrat.
Z nekojeni jsem byla zdrcena fakt moc, vecne odsavani po nocich bez vysledku, prijdu na gyndu a tam mi hned rekla ze doporucuje kojit ze jinak je vetsi riziko rakoviny prsu, kamoska hned psala ze UM je sra**a, ty kecy me vytacely, ale fakt mi z prsou teklo tak 5 ml, mela by vzniknout i liga na to, ze nekdo nemuze kojit, pro vsechny jsem byla nejhorsi clovek na svete.
Uzivej si miminka a nic jineho neres, ten cas ti zpet nikdo nevrati. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
24.8.21 09:09

@Nikonik jasný to jsem měla také.. ale pokaždý se mi za 2-3 dny krásné laktace zvýšila :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
24.8.21 11:05

@Marie Janečková me po 6 ti tydnech vubec nic zadny zlepšení dneska jsem mela malou snad 2 hodiny v kuse na prsou no a stejne vyzahla jeste 90 ml um a pak byla spokojená

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14686
24.8.21 11:10

@Nikonik
Na zvyseni laktace hodne casto prikladej a nedokrmuj, resp. dokrm az kdyz to fakt jinak nejde, treba jen vecer.
Jestli davas flasku, mala se uz na ni mohla naucit a vyzadovat ji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat