Mimino nespí a já už nemůžu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.18 23:09
Mimino nespi a ja uz nemuzu

Ahojky maminky. Jdu si sem pro radu a nebo se jen vypovidat. Mame druhou holcicku, ted je ji 6 tydnu. A co jsme prisli z porodnice tak v noci nespi. Respektive spi, ale tak spatne, ze ja nespim skoro vubec a padam na hubu. Pres den spi nadherne, kde ji necham lezet, tam usne i kdyby vedle ni trakare padaly. Ovsem prijde osma vecer a madam zacne knourat a brecet. A to trva vetsinou do dvou do rana. Nic ale opravdu nic nepomaha. Hlad nema (je na UM), je vyprdena, vykakana. A proste opet nespi. Ja uz fakt nevim co s ni. Jsem absolutne vyrizena. Pres den si s ni lehnout nemuzu, protoze mam doma jeste starsi a ta navic ani pres den nespi. Hlidat nema kdo. Manzel vstava kazdej den v pul paty, spi na gauci - takze je rad, ze je rad.
Fakt jsem uz zoufala :,(. Proste nevim co s ni. Zavinuti, bilej sum, houpani a hopsani, satek. Vsechno jsem uz zkousela a nic :zed: :zed:.
Uz jsem tak hotova, ze tu nad ni sedim a brecim. :,(

Prosim anonym - jsem neschopna matka a stydim se za to

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
LadyTommy
Extra třída :D 14917 příspěvků 1 inzerát 26.03.18 23:15

Mala ma zjevne prevraceny rezim. Taky jsem si to zazila u syna. Doma dalsi dve deti, takze te chapu. Zkus ji vic pres den rozptylovat, aby se postupne stavala pres den aktivni a v noci spici. Trva to par tydnu, ale ustali se to. Ja jsem proste lehla se synem do postele a snazila se aspon odpocivat, kdyz uz ne spat. Jeho jsem mela vedle sebe, jen malinke svetlo a klidovy rezim, zadne noseni.

Yasmina21
Kecalka 453 příspěvků 26.03.18 23:18

Nám holčička spí v noci krásně od narození. Nevím, jestli to je miminkem nebo se tomu dá nějak pomoci. Zkusila jsi ji koupat delší dobu večer ve vaničce? Miminka se tim unaví. Ona nám po tom vždy krásně usne. Vykoupeme, nají se a spí. Také spí ve tmě a ve své postýlce. :andel: Přeji hodně sil a ať brzy krásně spinká :andel:

anupati
Kelišová 6187 příspěvků 26.03.18 23:19
@Anonymní píše:
Ahojky maminky. Jdu si sem pro radu a nebo se jen vypovidat. Mame druhou holcicku, ted je ji 6 tydnu. A co jsme prisli z porodnice tak v noci nespi. Respektive spi, ale tak spatne, ze ja nespim skoro vubec a padam na hubu. Pres den spi nadherne, kde ji necham lezet, tam usne i kdyby vedle ni trakare padaly. Ovsem prijde osma vecer a madam zacne knourat a brecet. A to trva vetsinou do dvou do rana. Nic ale opravdu nic nepomaha. Hlad nema (je na UM), je vyprdena, vykakana. A proste opet nespi. Ja uz fakt nevim co s ni. Jsem absolutne vyrizena. Pres den si s ni lehnout nemuzu, protoze mam doma jeste starsi a ta navic ani pres den nespi. Hlidat nema kdo. Manzel vstava kazdej den v pul paty, spi na gauci - takze je rad, ze je rad.
Fakt jsem uz zoufala :,(. Proste nevim co s ni. Zavinuti, bilej sum, houpani a hopsani, satek. Vsechno jsem uz zkousela a nic :zed: :zed:.
Uz jsem tak hotova, ze tu nad ni sedim a brecim. :,(Prosim anonym - jsem neschopna matka a stydim se za to

Uuuuf. Prvně, nejsi neschopná matka. Děláš maximum! Já už bych asi odpadla… Jsi si jistá, že to není kolika? Zkus jí dát trochu fenyklového čajíku do lahve. Jinak pokud spí tak královsky přes den, tak bych ji zkusila nechat méně spát. Aby začala mít únavu na večer. Ponosit i v polohách, které rozhýbou střívka a zároveň musí zapojit svaly = unaví se. U takhle malého je to klasicky Tygřík, možná koníček… Spí s tebou nebo sama? A jinak první pomoc. Zkus najít studentku na občasné hlídání starší, nepíšeš jak je velká, ale zřejmě ještě není ve škole. Já jsme na maloměstě našla holky na VŠ, které si berou i 80 na hodinu, což není žádná hrůza. Jednou týdně 200 a ty by ses dospala s miminem, jestli máš vysledované časy, kdy usíná.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.18 23:20
@Yasmina21 píše:
Nám holčička spí v noci krásně od narození. Nevím, jestli to je miminkem nebo se tomu dá nějak pomoci. Zkusila jsi ji koupat delší dobu večer ve vaničce? Miminka se tim unaví. Ona nám po tom vždy krásně usne. Vykoupeme, nají se a spí. Také spí ve tmě a ve své postýlce. :andel: Přeji hodně sil a ať brzy krásně spinká :andel:

Uprimne? Takovej komentar mi moc neprida, spis naopak :,( :,( :,(

Ginuš
Hvězda diskuse 38000 příspěvků 26.03.18 23:28

Drž se :kytka: a jak tu píší holky, zkusit nenechat spát přes den a pomalu otáčet režim. Jsi skvělá máma a zvládáš to krásně. Kamarádka mi radila převlíkat miminko když začne usínat, že ho to probere. Já to občas dělala před kojením, ale jestli to pomůže v tvém případě netuším

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.18 23:37

Holky diky :hug:. Ja se ji snazim pres den udrzet. Od sesti hodin od vecera uz ji udrzujeme vzhuru aby prave vecer spala. A nezabira to. Ja jsem asi dneska uz extremne nestastna. Pritom jinak je vse ok, jen to spani pitomy. Ted jsem ji uspala v naruci. Polozila do postele k sobe a stacilo ji 5 minut a zase je vzhuru a heka tu :pocitac:. O vikendu mi s ni pomaha manzel, dela mliko, stridame se u ni. Nechava me vyspat. Ale k cemu mi to je, kdyz pak prijde pondeli a ja zase skoro celou noc nespim. :,(

ejhle
Závislačka 2837 příspěvků 26.03.18 23:49

Nejsi neschopna. Jsi unavena. Znam to. Druhe ditko bylo nespave a ubrecene az hruza. Pricinou nebyl obraceny rezim. Ale kolika. Ve tvem pripade bych malou ve dne nenechala tolik spat. Postupne ji prehod rezim.

Pokud hdzky spi ve dne, tak po obede vem do postele starsi ditko, zapni mu pohadku a ty a mala spete.

Muj zivot v dobe nejvetsi krize zachranila manduca. V noci, kdyz bylo nejhur, hodila jsem miminaka do manducy a ja si sedla do kresla. Mimco mi spalo na hrudi a ja v sede. nic pohodlneho…Ale kdyz musis, tak musis.

No a mela jsem pani na kocarkovani. Vyvezla kocarek a ja se mohla venovat prvorozenemu ditku, pripadne jsem si zdrimla.

Taky jsem vyrudila vsechny nepodstatnosti- zehleni, lesteni nabytku…

To zvladnes :kytka:

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 2365 příspěvků 26.03.18 23:53

Nezavidim, mne tu ted pulrocni taky nechce spat, do 4 mes. spala krasne i v noci i pres den hodne, takze taky nevim co to ma za období, ze je schopna byt v noci 2, jednou i 3 hodiny vzhuru. Ani nebreci, spis by si asi chtela hrat a povidat, nebo co, proste obcas kolem pulnoci ozije a mejdan zacina, i kdyz nejdriv vypada, ze u kojeni usne, ale po položení do postylky zacne mavat rukama a vykládat… a je jedno jestli spi pres den vic nebo min. Nenechavam ji uz moc ani odpoledne spat a kdyz je potřeba nekam jit, beru radsi nositko nez kocar, pak se rozhlizi a nespi. Ale to jen pokud spí treba do 14, 15h pres poledne. Zavinuti uz ji rozčiluje, na to je hlavne i velka, driv to na ni teda jako na uplne mimi zabiralo. Jeste tak ten šum funguje a kolotoc nad postylkou a kdyz uz fakt nevim co s ni, tak uhoupat v autosedacce-vajicku. Ale pak ji prendat do postýlky, aby se nevzbudila, to je teprve kumst, to se povede malokdy (a kdyz uz jsem hodne vyřízena, tak se na to vykaslu a mam ji u gauce tak, aby nespadla a mohla jsem ji houpat vleze a na cca 2h. je klid, ze i usneme) a je urcite lepsi, aby usínala ve sve postýlce. Takze taky bojuju s permanentni unavou a do toho mam jeste starsiho vecne doma ze školky nemocnyho. Ma (vezme si) mala dudlik? :think: Asi jo, kdyz neni kojena? Bez toho my ani ránu… :mavam:

fragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 26.03.18 23:53

Za prvé nechápu, kde jsi vzala, že jsi neschopná matka. Ty děti se takhle prostě rodí - některé jsou spací, jiné nespací. Bohužel… Z 11 dětí to u nás bylo tak půl na půl. Nejstarší dcera spala jedině v kočárku při rychlé chůzi. Doma to byla bída, večer se prospala a pak začalo to správné rodeo. Nespala třeba do 5hod ráno :zed: Dost podobná byla dvojčata, to byl taky masakr, protože ti dva se, srandisti, budili na střídačku a taky to nebyla žádná pecka. Věř, že se to čase zlepší. Vím, je to náročné, občas bych děti s chutí nacpala do babyboxu, ale přežili jsme to.
Držím pěsti, ať se to pomalu, ale jistě zlepšuje. Radu nemám. Prostě se to musí přežít a bude líp ;)

Ladušenkaaa
Stálice 51 příspěvků 27.03.18 00:01

V zadnem pripade nejsi neschopna!!…jsi jen unavena.. zvednu ti sebevedomi.. mala se narodila a mela jsem presne to same.. a trvalo to dokonce temer pul roku.. s rozdilem ze rvala i cely den.. usla na 10 min, uplne stazena v zavinovacce, pri neustalem drncani… a od 9 do 4 do rana byl hen hystericky rev… byla jsem sesypana, zhubla jsem za tri mesice 20 kilo a usla jsem jen s praskem na spani..propukla mi z toho poporodni deprese… ty jsi naprosto uzasna ze se tak drzis… nam pomohlo obratit rezim ze jsem ji pres den zabavovala a kdyz usla delali jsme normalni hluk a vse, pravidelne koupani a vecer uplne ticho a hlavne uplna tma.. obcas pomohl hraci kolotoc v postylce s promitacim svetlem na strope… pij hodne medunku s furt si kdyz je ti tezko opakuj jak je mala nadherna a hlavne zdrava protoze jsou maminky co maji sice tiche ale nemocne deti nebo taky zadne… drzim palecky maminko :srdce:

Janli
Kelišová 6340 příspěvků 27.03.18 00:01

Měla jsem doma skoro to samý. Až na to, že ta moje usínala v pět ráno a v sedm se mi budila starší. Když začala usínat ve dvě ráno, byla to pro mě výhra. Trvalo to dva měsíce, pak usínala v jedenáct. Teď má osm měsíců, usíná v deset, budí se pětkrát za noc na kojení a spí do devíti. Už si ani nepamatuju, jaký je to se vyspat. Kdybych se postavila na hlavu a mávala ušima, nejsem s tím schopná nic udělat. Přitom ta starší usínala v osm večer, vstávala v půl desáté a budila se jednou na mlíko. Prostě je to v dítěti. Mám jedinou radu…vydržet! Postupně se to srovná.

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 27.03.18 00:02

Jsi dobrá máma!!! Já měla jen jedno nespací dítě, za to nespalo nonstop a bylo to k zešílení i přes to, jak jí člověk miluje.
Pokud jen trochu můžeš zaplať si pomoc, i kdyby jen na pár hodin a spi!!!
Malou bych nebudila, ale vzhledem ke starší bych se snažila odradit ji co nejvíc od toho denního spaní a večer utahat čím to jen jde.
Nemůže manžel aspoň jednu noc v týdnu být u mimča?
Jinak odpírání spánku je prý jeden z nejhorších druhů tyranie na vězních ze zemí třetího světa. Nepodceňuj se, jsi dobrá! Časem to přejde a teď si to zkus ulehčit co to jde i na úkor peněz? A co rodina, kamarádka? Někdy se to nezdá, ale občas se mezi nimi dá najít dobrá duše a zase máš třeba alespoň na 2 hodiny klid.

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 27.03.18 00:04

Já jsem druhé a třetí dítě dávala spát od narození na břicho. Vím, že by se to nemělo, ale měli monitor dechu, tak jsem to riskla. Na zádech v noci nespali, druha kupodivu přes den ano, v noci ani omylem. A do třech měsíců spala mimo kojení pořád, pokud jsem ji nenechala spát, jak ona chtěla, tak mi to pak v noci dala „sežrat“. Třetí spal ve dne pouze v šátku, v noci na brise. V pátém měsíci začal spát v libovolné poloze i akceptovat kočár, do té doby jen nošení. Ale každé dítě je jiné, přeji hodně sil a ať brzy přijdeš, co na ni platí.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16802 příspěvků 27.03.18 00:08
@fragola píše:
Za prvé nechápu, kde jsi vzala, že jsi neschopná matka. Ty děti se takhle prostě rodí - některé jsou spací, jiné nespací. Bohužel… Z 11 dětí to u nás bylo tak půl na půl. Nejstarší dcera spala jedině v kočárku při rychlé chůzi. Doma to byla bída, večer se prospala a pak začalo to správné rodeo. Nespala třeba do 5hod ráno :zed:Dost podobná byla dvojčata, to byl taky masakr, protože ti dva se, srandisti, budili na střídačku a taky to nebyla žádná pecka. Věř, že se to čase zlepší. Vím, je to náročné, občas bych děti s chutí nacpala do babyboxu, ale přežili jsme to.
Držím pěsti, ať se to pomalu, ale jistě zlepšuje. Radu nemám. Prostě se to musí přežít a bude líp ;)

potvůrka jedna :lol: Já jsme to dnešní noc měla podobné, od tří do pěti budíček. Přebalen, nakrmen, stejně vzhůru. Zabalil to nad ránem a to už jsem vstávala k dceři.
Vypadala jsem jako zombie. Mít tohle dvakrát, tak je po mě :kytka:.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Libuše Šafránková po letech na veřejnosti. Jak vypadá legendární Popelka?

Svého času patřila mezi naše nejvyhledávanější a nejkrásnější herečky, od... číst dále >

Kam to spějeme?! Slováková má pár kilo navíc a je z toho oheň na střeše!

Přestože doba, kdy byly na kost vyhublé modelky na výsluní, snad konečně... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >