Mimino, školák, manžel, barák, zahrada...

Anonymní
20.4.21 10:17

Mimino, školák, manžel, barák, zahrada...

Prosím anonymně, jdu si asi jen postěžovat.

Máme tříměsíční mimino, prvňáka na distanční výuce, manžela na HO a barák a zahradu, kam přichází jaro… dneska to na mě padlo a přeju si, ať už je večer. Můj typický den začíná mezi 2-3 ráno, kdy se vzbudí junior na kojení a pak už obvykle nezabere. Kolem 5 vylezu, nachystám pračky na praní, seberu prádlo z předchozího dne, vyžehlím a prostě udělám, co je potřeba. Kolem 6:30 vyleze manžel a druhý syn, manžel obvykle fňuká, jak ho bolí záda (spí na gauči v jiné místnosti), syna od rána do večera popoháním, aby se nasnídal, nachystal na výuku, uklidil si po sobě… dopoledne vypadá tak, že manžel zaleze do pracovny a já střídavě kojím, přebaluju, vařím, peru, uklízím, dělám úkoly se starším, řeším online výuku. Kolem 11 vyleze manžel, proč jsme s miminem nebyli venku, proč brečí, že určitě potřebuje na vzduch - většinou ho jen vystrčím na zahradu - a co mám vymyšleno na oběd.

Po obědě plus mínus stejný scénář jako dopoledne, kolem 4 se manžel přemístí na zahradu, já beru kočár a jdu ven, manžel už nedávno měl kecy, jestli si jako myslím, že ta zahrada se na jaro připraví sama - asi dle jeho mínění bych měla odpoledne místo procházky jít makat na zahradu. Manžel nic jiného než zahradu doma neřeší, i o víkendu se nasnídá, odchází na zahradu a obvykle řeční, že je tam sám. Já upřímně po těch jeho řečech nemám vůbec chuť tam chodit.

V 7 večeře, starší věčně nechce jíst, je už otrávený z toho, jak je věčně doma - zkontrolovat ho, uhnat, ať jde brzy spát a manžel přijde s tím, jestli si pustíme film, já už absolutně nemám náladu a chce se mi někam zalézt, manžel s kyselým obličejem odchází do pracovny.

Chtěla bych začít cvičit a trochu shodit kila po porodu, ale to už nedávám, vypadám hrozně, při pohledu na sebe se mi chce brečet.

Máte to někdo stejně a jak si udržujete pozitivní mysl :) já bych nejradši někam odešla a dlouho se nevracela…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8266
20.4.21 10:24

Tak manželovi bych řekla jestli si myslí, že i oběd se nachysta sám, prádlo samo vypere a naskládat do skříně atd. S 3 měsíčním miminem by mi byla nějaká zahrada u zadku.

Příspěvek upraven 20.04.21 v 10:39

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
20.4.21 10:27

Je mi to ľúto. Tvoj manžel sa správa ako tvoje najstaršie rozmaznané dieťa. Nemôžeš (a nemáš!) robiť všetko v domácnosti a okolo detí sama, navyše s kontrolórom kvality za chrbtom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14597
20.4.21 10:29

Holka, nejvyssi cas rict DOST a zmenit nastaveni fungovani vasi rodiny. Jinak se z toho sesypes :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7955
20.4.21 10:31

Mě tam přijde, pokud všechno děláš každý den, naprosto šílené množství uklízení, prani apod. Každý den žehlit? X krát každý den prat?

A ano vím co to je mít malé děti a kolik je to prádla apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
20.4.21 10:31

Ne nemám to stejně, mám normálního manžela, který se zapojuje do domácnosti a vychovává naše děti tak jako já. Staráme se oba, jak o věci okolo domácnosti, domů, tak o výchovu dětí. Tvůj chlap, by si měl uvědomit, že nejsi robot, ale jestli sis ho tahle naučila, tak se teď nesmíš divit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
237
20.4.21 10:33

Mimo to, jak máte velkou zahradu? A co tam je potřeba připravovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9030
20.4.21 10:36
@Anonymní píše:
Prosím anonymně, jdu si asi jen postěžovat.

Máme tříměsíční mimino, prvňáka na distanční výuce, manžela na HO a barák a zahradu, kam přichází jaro… dneska to na mě padlo a přeju si, ať už je večer. Můj typický den začíná mezi 2-3 ráno, kdy se vzbudí junior na kojení a pak už obvykle nezabere. Kolem 5 vylezu, nachystám pračky na praní, seberu prádlo z předchozího dne, vyžehlím a prostě udělám, co je potřeba. Kolem 6:30 vyleze manžel a druhý syn, manžel obvykle fňuká, jak ho bolí záda (spí na gauči v jiné místnosti), syna od rána do večera popoháním, aby se nasnídal, nachystal na výuku, uklidil si po sobě… dopoledne vypadá tak, že manžel zaleze do pracovny a já střídavě kojím, přebaluju, vařím, peru, uklízím, dělám úkoly se starším, řeším online výuku. Kolem 11 vyleze manžel, proč jsme s miminem nebyli venku, proč brečí, že určitě potřebuje na vzduch - většinou ho jen vystrčím na zahradu - a co mám vymyšleno na oběd.

Po obědě plus mínus stejný scénář jako dopoledne, kolem 4 se manžel přemístí na zahradu, já beru kočár a jdu ven, manžel už nedávno měl kecy, jestli si jako myslím, že ta zahrada se na jaro připraví sama - asi dle jeho mínění bych měla odpoledne místo procházky jít makat na zahradu. Manžel nic jiného než zahradu doma neřeší, i o víkendu se nasnídá, odchází na zahradu a obvykle řeční, že je tam sám. Já upřímně po těch jeho řečech nemám vůbec chuť tam chodit.

V 7 večeře, starší věčně nechce jíst, je už otrávený z toho, jak je věčně doma - zkontrolovat ho, uhnat, ať jde brzy spát a manžel přijde s tím, jestli si pustíme film, já už absolutně nemám náladu a chce se mi někam zalézt, manžel s kyselým obličejem odchází do pracovny.

Chtěla bych začít cvičit a trochu shodit kila po porodu, ale to už nedávám, vypadám hrozně, při pohledu na sebe se mi chce brečet.

Máte to někdo stejně a jak si udržujete pozitivní mysl :) já bych nejradši někam odešla a dlouho se nevracela…

Služka :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5376
20.4.21 10:44
@Annabela11 píše:
Služka :?

I se služkou je zacházeno líp. Kdyby stál za něco, tak by aspoň zařídil hospodyni/chůvu do domácnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
970
20.4.21 10:46

Ne, nemam to stejne. Bydlime v byte, takze uklid s muzem na homeoffice resime spolecnymi silami celkem snadno (hlavne lehky neporadek nevadi nikomu-s triletakem a pulrocni se to moc hrotit ani neda) a kdyz mimi spi, tak pracuji.

Nezehlim vubec (kdyby sel do kancelare, nastesti ma rucicky, a kde je zehlicka vi), varime stridave- muz vidi, ze pocitac muze zaklapnout, kdezto mimi cudlik nema a je rad, ze 24/7 neni na nem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5376
20.4.21 10:48
@Petr-33 píše:
Mimo to, jak máte velkou zahradu? A co tam je potřeba připravovat?

Zahradu si může zvelebovávat sám. Asi měl na mysl připravit půdu na osev rajčat, okurek, brukve atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2601
20.4.21 10:55

Nejsem ve stejné situaci… jen nechápu co denně pereš a žehlíš, to mi není jasný. Ale jinak, teď je to vopruz, děcka doma, manžel doma,,,ale syn má teď už střídavě školu, ne? tak si ten týden vždycky od něho odpočineš, aspoň dopo. Bydlím v bytě a kvůli zahradě jsem si pořídila chalupu, a už se těším na vrtání v hlíně,,, ale taky žádné přehánění.

Pokud chlap doma nic jiného nedělá, tak aspoň tu zahradu by si měl vzít za svou… to byl model u nás doma /ještě za minulého režimu/,,,já s máti péče doma /uklid, vaření, praní…/, otec a později s bráchou dvůr, zahrada, pár zvířátek jsme měli. Na pole jsme chodili všichni. Teď zaznamenávám nějak obecně víc „fňukání“ v současném světě… Ale u nás nikdo nikomu nic nevyčítal, to je pravda, podílel se každý, až jsem z toho v 19 zdrhla do Brna :)))))))))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1914
20.4.21 10:55

Mě fascinuje, že každý den pereš a žehlíš. 8o
Jako, každý máme tu potřebu pořádku trochu jinou, ovšem v téhle rodinné konstelaci mi to přijde jako zbytečné plýtvání silami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20121
20.4.21 10:56

Já to mám tak, že manžel prakticky nesáhne ani na tu zahradu, ale mě to vyhovuje a jeho nenapadne na mou adresu utrousit jízlivou poznámku. Základ je nedělat zbytečný věci. Prát denně a žehlit? Ani omylem. Peru jednou týdně velký prádlo, mám sušičku, takže většinu věcí prostě poskládám. Úklid taky extra neřeším, nepotřebuju mít doma naleštěno. Na oběd rychlovky, na večeři během dne udělám kotel polívky. Děti jíst nenutím, jejich boj a občas je nechám vykoupat v tom, že něco neudělají hned. Přenechám jim zodpovědnost za sebe. Dneska šla holka hladová do školky, její problém, že nesnídala… Chlapovi bych vysvětlila, že pokud nechce, abych se zhroutila, tak si tu zahradu udělá sám nebo se začne podílet na chodu domácnosti. Prostě si rodinu posaď ke stolu a promluv si s nima.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26199
20.4.21 11:01

:hug: nechápu proč ráno v 5 žehlíš a místo z ho si nejdeš ještě lehnout :nevim: manžel může mladému udělat snídani sám taky, nemusíš je všechno obskakovat jak princatka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat