Mimino v jiné místnosti na noc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zwetta
Kecalka 185 příspěvků 13.04.18 22:28
Mimino v jiné místnosti na noc

Maminy zdravím :mavam:, mám takový dotaz a ráda se poradím s těmi zkušenějšími, jelikož já už to mám „za pár“ a čeká mě porod prvního dítěte.
Jak je to s uložením miminka na noc, nebo jak jste/máte to Vy? Každopádně mít mimčo v jedné místnosti, ve které spíte vy nebo není problém, pokud je chůvička a monitor dechu, mimčo uložit v jeho dětském pokoji a vstát k němu jen dle jeho potřeb? ;)
Já mám „naplánováno“ mít mimčo v jeho pokoji hned vedle naší ložnice, s kamarádkou jsme se v tomto neshodly, tvrdila, že je to velký risk.. :think: Co vy na to? Ohrožuji své dítě, když bude spát ve vedlejší místnosti, avšak s chůvičkou a monitorem dechu? ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 11529 příspěvků 13.04.18 22:31

Říká se že děti potřebují slyšet dech dospělého, že jim to pomáhá nezapomenout dýchat, ale jestli je to pravda nevím, jinak se v noci taky možná pěkně naběháš

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1633 příspěvků 13.04.18 22:32

Já měla první týdny deti u sebe, bylo to praktičtější z duvodu častého vstavani, krmeni, atd. Po několika týdnech, az se spanek víceméně ustálil a deti spaly lépe a dele, jsem se odstěhovala a spaly samy. Mame monitor, chuvicka v byte netřeba. Všem nam to moc vyhovuje.

lucynka25
Kelišová 6615 příspěvků 15 inzerátů 13.04.18 22:32

@Zwetta já bych miminko nenechala samotné v pokoji, obě děti jsem měla u sebe. Už jen to vstávání na kojení tě vyčerpá, min.6měsíců bych nedala.
První dcera se mnou spala v posteli od 10.dne a druhá dcera je tedy u nas v pokoji v postýlce na monitoru dechu, ale asi tak od půl roku si jí beru od prvního vzbuzení do postele, protže se nějak v noci víc budí a já se potřebuju vyspat..
Uvidíš sama až se ti narodí jak ti to bude vyhovovat.

Aspera
Neúnavná pisatelka 19717 příspěvků 13.04.18 22:33

Podle mě neohrožuješ, ale osobně by mě vadilo to vstávání. Byla jsem vždy ráda, že jen kleknu vytáhnu mimčo a zase jsme šli zalehnout. Časem pak spali se mnou v posteli, protože jsem neměla sílu je furt vracet.

Macik.S
Kecalka 264 příspěvků 13.04.18 22:33

Určitě neohrožuješ :D Ale já bych to nedokázala. Malý spí od narození s námi v ložnici, měli jsme monitor dechu a i tak jsem občas koukala jestli dýchá :D Hlavně jestli budeš kojit, tak v noci je to lepší, mimčo si jen šoupneš k sobě, nakojíš a položíš do postýlky, to si myslím já. Třeba to tak není, já vstávala, dělala jsem UM.
Ale neohrožuješ tím svoje dítě, to je podle mě blbost. :)

Karleon
Kelišová 5017 příspěvků 13.04.18 22:33

Nebudu tu hodnotit, jestli je to risk nebo není, tuhle oblast dokáže dost dobře pokrýt technika. Ale ty své dítě devět měsíců nosíš ve svém těle, každou vteřinu jste spolu a ještě než ho porodíš, už plánuješ, jak ho od sebe oddělíš? Zkus o tom popřemýšlet taky z tohoto pohledu.

Janakatabara
Stálice 78 příspěvků 13.04.18 22:36

Ahojda, máme 16-ti měsíční dcerku a od první noci doma spala ve svém pokojíčku. Teď je jí 16 měsíců a s námi nespala ani jednu noc. Je na to zvyklá a jsem za to ráda. V období prdíků a růstu zubů to pro mě bylo samozřejmě náročnější…vstávat k ní, když bylo nejhůř, spala jsem u ní ( asi dvě noci).
Za měsíc čekáme druhou holčičku a stále přemýšlíme, kam s ní. Další pokojíček nemáme, tak to ještě řešíme.
Spoustu lidí nás odsuzovalo, ale za mě je to jedna z věcí, za které jsem i zpětně ráda.

Janli
Závislačka 3852 příspěvků 6 inzerátů 13.04.18 22:36

Jó holka, až zjistíš, že trávíš noc pochodováním mezi ložnicí a pokojem, rychle změníš názor. Já mám miminko v postýlce bez bočnice přisunuté až k posteli a je to luxus. Mimino se probudí, já ho v polospánku jen zvednu, nakojím a šoupnu zpátky do postýlky. Kdybych měla každý dvě hodiny vstávat a chodit někam vedle a pak se vracet zpátky do postele…no ani omylem. Nehledě na to, že miminko potřebuje mámu u sebe a šoupnout ho do vedlejší místnosti mi přijde dost krutý.

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9758 příspěvků 13.04.18 22:38

@Zwetta Dítě neohrozíš, ale já bych to tak teda nechtěla. Přijde mi podstatné, aby maminka byla maličkému pořád na dosah a mohla reagovat okamžitě, když něco potřebuje.

Já jsem byla přešťastná, když jsem malou nechala v jejím pokojíčku a sama šla pryč a chůvu dala manželovi, takže já jsem se nebudila každých pár minut při každém jejím vzdechnutí (čili jsem se konečně mohla občas vyspat) a kdyby se rozječela zprndla hrndla, tak by muže samozřejmě vzbudila… jenže to jí bylo 13 měsíců.

sinnerman
Povídálka 36 příspěvků 13.04.18 22:40

Ja mela maleho od narozeni u sebe v posteli, pozdeji vedle v postylce se sundanou bocnici. Nikdy jsem nemela chuvicku ani monitory. Miminko ma akorat potrebu byt s mamou, kterou zna a ktera ho nakoji a zahreje. To je moje zkusenost, nic nevnucuju.

marka123
Kecalka 460 příspěvků 13.04.18 22:41

Plany jsou jedna vec, realita druha. Jestli se vam postesti a budete mit klidneho space, tak vam to treba vyjde a vyspite se lip. Pokud mimco moc spat nebude, bude v noci hodne plakat, sama si ho asi prestehujete k sobe, abyste furt nemusela vstavat a nekde chodit. Ja osobne bych miminko nikdy do vedlejsi mistnosti nedala, neda vam to, kor u prvniho ditete, mate neustale obavy a porad ho chcete mit pod dohledem. Navic dite proste potrebuje citit bezpeci a maminku, stejne tak maminka sve miminko, je neprirozene po 9 mesich prestrihnout snuru a dat dite do vedlejsi mistnosti. Ale to jsou moje nazory, kazdy ma sve a sama uvidite, jak to budete citit, az se dite narodi. Kazdy rodic v ocekavani ma sve plany, predstavy o vychove a peci, presne vi, co jak chce delat a pak konfrontovan s realitou se nestaci divit a vse resi jinak, za pochodu, dle potreb ditete a svych moznosti. Ja si planovala, jak budu dlouho kojit (nemela jsem mleko, takze slabych 6 tydnu s dokrmem), jak dite bude spat ve sve postylce (mala mela 2 roky a spi stale s nami, postylka je odkladiste), jak bude jist jen zdrave veci, a do dvou let zadne sladke (bez cukru jsme to vydrzeli do roku, pote, co dite neji skoro nic, jsem zdravou stravu vzdala) atd. Atd.:D takze nejlepsi s nicim nepocitat, budete akorat pak ve stresu, kdyz to nepujde podle vasich planu…jinak monitor dechu a chuvicka, by meli zajistit bezpecnost… Avsak matersky instinkt zadna technika nepredci:)

Zwetta
Kecalka 185 příspěvků 13.04.18 22:42

Děkuji za názory ;)
Mě nejde o to své dítě „odložit“, tak to není, spíš jak to udělat nejlépe tak, abychom všichni 3 (já, přítel, dítě) měli co nejlepší komfort. Jak jste to dělali s mužem? Spal jinde nebo měl špunty v uších? Zas si neumím v praxi moc představit mít dítko v ložnici, vstávat k němu, kojit ho a přebalovat a vedle bude spát přítel, který má ráno vstávat do práce, vždyť se přece nemůže vyspat.. :think:
Takže spíš to řeším z tohoto pohledu a zas ho nechci „vyhodit“ na gauč do obýváku..
Kdežto v dětském pokoji máme nachystanou matraci, na které můžu v klidu nakojit a v nutném případě si i pospat.. Tak mám dilema.. :nevim:

Janli
Závislačka 3852 příspěvků 6 inzerátů 13.04.18 22:45

Manžel spí v ložnici, já v pokoji. Po narození druhého dítka vyfasoval to první, už vychované, a spí s ním. Já opět vychovávám miminko :mrgreen:

ka2ka
Extra třída :D 11529 příspěvků 13.04.18 22:45

@Zwetta manžel spí naprosto normálně dítě ho nebudí to už musí být když zaznamená že malý ječel

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Rodiče roku Smetana a Haj: Kvůli sadě nožů vzali spící dceru do klubu!

Emma Smetana a její partner Jordan Haj patří bezesporu k nejstylovějším... číst dále >

Pomníky české krimi: Jsou naporcované ženy dílem pražského „řezníka“?

Česká kriminalistika sice není na nízké úrovni, přesto naše historie zná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Reklama