Mimoděložní těhotenstí, jakou máte zkušenost?

Anonymní
20.4.21 10:59

Mimoděložní těhotenstí, jakou máte zkušenost?

Dobrý den, ráda bych na vás měla dotaz.
Včera jsem zjistila, že jsem těhotná z testu, mám zpoždění už měsíc a půl a nestále jsem se testovala a byla negativní, včera opak. Objednala jsem se co nejdříve na gynekologii ale mám neustálé bolesti pravého a někdy levého vaječníku, kdy mi tyto bolesti vystřelují a strašně mě to bolí.
Jsem mladá a jedná se o mé první těhotenství, ale chci se zeptat, zda není možnost, že se jedná o mimoděložní? Pozitivní test se mi také ukázal až po 5 týdnech od toho konkrétního pohlavního styku. Děkuji.
Jinak mi prosím negratulujte k miminku, ze zdravotních důvodů bych si ho nemohla momentálně nechat a moc mě to mrzí(řešila jsem to s doktory), děkuju za pochopení a prosím mám pouze dotaz na to mimoděložní těhotenství.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15
20.4.21 12:46

Hned k dr.

Ahoj, určitě na nic nečekej a zavolej svému gynekologovi, teď hned. Ať tě prohlídne ještě dneska nebo nejpozději (!) zítra. Řekni mu do telefonu o těch vystřelujících bolestech a myslím, že tě bude sám hned chtít vidět. Pokud si myslíš, že k početí mohlo dojít už před 5 týdny, už bude na ultrazvuku něco vidět. A je pravda, že u mimoděložního těhu stoupá hCG pomaleji, takže by to mohl být důvod, proč jsi až doteď měla negativní testy. Držím palce a dej vědět :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3961
20.4.21 13:00

Nějak to nesedí. Zpoždění máš měsíc a půl, ale styk byl před 5ti týdny??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3885
20.4.21 13:29

Proč by mělo být mimoděložní? S určitostí to může potvrdit nebo vyvrátit jedině doktor, kde už jsi měla dávno být, pokud máš zpoždění měsíc a půl a jsi rozhodnutá jít na přerušení.
Proč se nechráníš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2014
20.4.21 13:32

O mimoděložní těhotenství se jednat nemůže, když styk byl před 5 týdny. Dávno bys o tom věděla…
Jinak mi moc nesedí Tvůj popis, nevěřím tomu :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
20.4.21 15:07
@lucije28 píše:
O mimoděložní těhotenství se jednat nemůže, když styk byl před 5 týdny. Dávno bys o tom věděla…
Jinak mi moc nesedí Tvůj popis, nevěřím tomu :poblion:

Proč by nemohlo? Netvrdím, že to nutně musí být mimoděložní, ale ono se neprojevuje bolestí hned od okamžiku implantace mimo dělohu, víš? Navíc zakladatelka psala o styku před 5 týdny, ale ne o tom, že ten byl doteď poslední, který měla. Rozhodně je potřeba, aby ji viděl gyndař, my tady nic nevyřešíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
576
20.4.21 16:08

@Kacka1984 Naprosto souhlasím. Může se o to jednat. Mě mimoděložní zjistili v prosinci a ovu jsem měla na začátku listopadu. Může se o to jednat a nemusí. Každopádně, měla jsem taky bolesti (takové silnější menstruační) a nakonec po dlouhých peripetiích, protože nemohli najit, kde mimi je, mi odebrali levý vejcovod. Pokud se na utz neobjeví plod v děloze, budou odebírat vzorky HCG a bude se to sledovat.

Příspěvek upraven 20.04.21 v 19:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2014
20.4.21 19:25

@Kacka1984 já jsem si mimoděložním prošla, kdy 5 týdnů není možné, aby rostlo ve vejcovodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9755
20.4.21 19:32

Jako že si měla styk a test pozitivní až po 5 týdnech? To je nesmysl. To si pak už další styk neměla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat