Mimoděložní těhotenství a následné odebrání vejcovodů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ditulenaa
Povídálka 28 příspěvků 15.06.11 14:52
mimoděložní těhotenství a následné odebrání vejcovodů

Ahoj holky,nenašla jsem tady žádnou takovou diskusi,proto jsem zkusila založit nový téma.Jsem krátce po opakovaném mimoděložním těhotenství s následným odebráním vejcovodů.Mám pocit jako by se můj život zastavil a už nebylo nic,na co bych se mohla těšit dál.Určitě to není,čím by se člověk chlubil,ale ta bolest je nezkutečná,a proto bych chtěla vědět jestli tenhle příšerný osud zažívám jen já… :cry:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
emma12
Kelišová 5932 příspěvků 15.06.11 15:02

Ahoj Ditul ,já jsem teda mimoděložní nikdy neprožila ,ale taky nemám oba vejcovody před měsícem jsem o ně přišla při lapárce byli ucpaný a to právě zpusobuje mimiděložní těhu.
Já podstupuji ivf bez toho už taky nikdy neotěhotníš ale zvládat se to dá a když jsi už otěhotněla tak máš velkou šanci být maminka .

samaritanka
Povídálka 22 příspěvků 15.06.11 15:05

Ahoj určitě nejsi sama. Jsem taky po dvou mimoděložních těhotenství. Při prvním mi vzali levý vejcovod, při druhém mi bohužel pravý vejcovod (ve kterém bylo těhotenství) jen vyčistili. Já zase lituju, že mi ho nevzali. Protože by se urychlilo IVFko, takhle jelikož mi byl vejcovod ponechán tudíž jsem byla jako plodná tak jsem musela čekat rok než mě doktor odeslal do centra. Kdybych vejcovod neměla už bych tam byla po půl roce. Můžu se zeptat kolik ti je? Mě je skoro 29.

Sluníčko28
Kelišová 7118 příspěvků 15.06.11 15:16

Já jsem po mimoděložním těhotenství bez jednoho vejcovodu. Mimoděložní těhu jsem měla po IVF. Teď čekám po KETu dvojčátka.
Držím palce, aby si to rychle zvládla. Já se s tím srovnala rychle. Pro špatný spg jsme stejně museli jít cestou IVF, takže jsem to brala jen jako „nevydařený pokus“ a doufala, že se to již nebude opakovat.

Samaritanko, rok si čekat nemusela a do CAR nemusíš být odeslána gynekologem. Já to řešila sama již po 10 měsících neúspěšného domácího snažení a sama jsem se objednala do CAR.

samaritanka
Povídálka 22 příspěvků 15.06.11 15:24

Sluníčko: teď už to vím taky, když já jsem hloupá a dám na rady doktorů :nevim: ,

emma12
Kelišová 5932 příspěvků 15.06.11 15:27
samaritanka píše:
Sluníčko: teď už to vím taky, když já jsem hloupá a dám na rady doktorů :nevim: ,

Z toho si nic nedělej já ve svém věku na radu dr čekala dva roky :cert: než jsem šla do car .

Sluníčko28
Kelišová 7118 příspěvků 15.06.11 15:28
Tak hlavně, že už jsi v péči CAR a držím palce, ať vám to co nejdříve vyjde.
samaritanka píše:
Sluníčko: teď už to vím taky, když já jsem hloupá a dám na rady doktorů :nevim: ,
Ditulenaa
Povídálka 28 příspěvků 15.06.11 15:33

V březnu letošního roku mi vzali pravý vejcovod,hned jak mi doktor řekl můžete se začít snažit,tak jsem neváhala a věřila ,že to dopadne dobře.Ted v červnu jsem byla u dr. a ten mi potvrdil těhu. v děloze, den na to jsem měla bolesti a začal koloběh vyšetřování,objevilo se druhé,ale v levým vejcovodu.Uff v pátek jdu na stehy,ale jak uvidím doktora tak nevím jak to zvládnu.Mě je 29 a mám 8 letou holčičku,kterou tenkrát bývalí nechtěl,tak jsem zůstala jako svobodná matka,ted jsem už byla štastná s novým přítelem,který po mimi touží,ale nedokáže o tom ted mluvit semnou nahlas.Všichni mi říkají máš Natálku,ale je to hrozně těžký,když víš a toužíš.Já se v téhle asistovaný reprodukci vůbec nevyznám,i když o tom pořád někde něco čtu a uklidnuju se.

Sluníčko28
Kelišová 7118 příspěvků 15.06.11 15:38

Ditu, je mi líto, že tě to postihlo dvakrát a ještě takhle krátce po sobě. Je jasný, že ve svém věku a s novým partnerem chcete miminko. Mně bylo v květnu 29. Otěhotnět se vám podařilo již dvakrát, tak vám určitě umělé oplodnění pomůže. Chvíli si teď odpočineš, přítel se s tím také vyrovná, objednáte se do centra asist. reprodukce a miminka se dočkáte.

Ditulenaa
Povídálka 28 příspěvků 15.06.11 15:50

Určitě si ted dám chvíli čas,ale informace budu sbírat asi pořád.A budu doufat,že bude přítel ochotný pak někde běhat s kelímkem :roll: Taky bych se chtěla zeptat,jak je to vlastně po fin.stránce,protože lidi kolem mě o tom taky neví vůbec nic.Už bych asi měla začít střádat do prasátka…

Sluníčko28
Kelišová 7118 příspěvků 15.06.11 15:55

No to chlapi neradi, ale když si miminko přejí, tak to podstoupí. Cena je dost odlišná, podle toho, které hormony se používají při stimulaci vaječníků (aby bylo více vajíček, já měla ty dražší) a pak jaké další metody se volí. My měli hodně špatný spg, takže bylo potřeba ICSI (do každého vajíčka embryolog vpíchl jednu spermii) (samy by spermie pravděpodobně nebyly schopné vajíčka oplodnit), zda je více embryí a zamrazují se,… Nás vyšlo IVF na skoro 27 tis., ale někoho to vyjde třeba na 15.tis. Nevím, jak hodně jsi zběhlá ve zkratkách a pojmech, tak se to snažím trošinku rozepisovat, ale když tak mě zaraz.

zlatko
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 15.06.11 17:36

Ahoj Ditul,já mám dost podobný zážitek jako ty.O první vejcovod jsem přišla v květnu/2009 a o druhý krátce na to v dubnu/2009 mimoděložně.Než jsem poprvé otěhotněla snažili jsme se už rok o početí a také jsem vyčkávala než mě gynekolog poslal do centra.Přetím jsem žádné informace neměla,tak jsem čekala.Nechápala jsem,že mě na gyndě neposlali na kontrolu druhého vejcovodu.Doktorka mě taky řekla at to zkušíme znovu ,že je málo případů,že by se to opakovalo.
Bohužel já jsem byla ten případ a je to opravdu těžké se smířit stím,že už přirozenou cestou to nejde a jseš odkázána na pomoc lékařů!!
Já se v tom furt plácám a nemám moc štěstí,doufám že vám se to podaří co nejdřív.

Ditulenaa
Povídálka 28 příspěvků 15.06.11 18:02

Ahoj zlatko,ano koukám,že ten osud máme docela podobný a smutný.Když mi dr.odebíral první vejcovod,tak mi řekl,že mi na tom levém odstranil srůsty,a říkal,že ted už nám nebrání nic k normálnímu těh.Ještě mi mile gratuloval…a ted to mám jako ozvy v hlavě.Také jsem se ptala jaká je pravděpodobnost,opakovanýho mimoděl.tak mě ujistil,že ted to bude v pořádku.No co si budeme povídat můžeme být rádi,že jsme na živu,při těch všech různých případech.Není to lehce stravitelný sousto,ale musím se s tím poprat,a nezmagořit z toho.

zlatko
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 15.06.11 18:17

Ditul,mě ten druhý vůbec nekontrolovali.
Máš pravdu,že důležité je že jsme tady,protože je to opravdu nebezpečné když to praskne.Mé kamarádce se to stalo a měla opravdu štěstí,že je tady.
Já tím,že jsem si furt dělala testy,tak jsem na to přišla hned než mě to mohlo prasknout.Po druhé jsem týden ležela v nemocnici a píchali mě injekce které měli to těhotenství ukončit,bohužel jsem na ty injekce nereagovala,tak jsem šla pod kudlu a to jsem měla HCG už 7000.Jsou to bolestivé vzpomínky,ale je pravda,že čas vše zahojí.

Emina
Kecalka 337 příspěvků 15.06.11 19:29

Ahoj Ditul, já jsem měla mimoděložní těhotenství v 4/2010 na levém vejcovodu. Po roce snažení se povedlo přirozeně, dneska jsem se dověděla, ža nebije srdíčko a jdu na revizi (9t). V jakém stavu mám psychyku, to si asi dovedeš představit (mám tak oteklé oči, že skoro nevidím na monitor). Je mi 39, naštěstí 2 děti mám, ale i tak to hrozně bolí. Více už se asi snažit nebudeme. Tobě přeji více štěstí

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama