Reklama

Mimoděložní těhotenství - bez odebrání vejcovodu a další snažení.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SanyEm
Povídálka 12 příspěvků 19.09.18 20:07
Mimoděložní těhotenství-bez odebrání vejcovodu a další snažení...

Moc zdravím všechny holčiny, jejichž snažení o dítě bylo zkomplikováno mimoděložním těhotenstvím.
O MT je zde již dost témat nicméně jsem nenašla žádné, kde by se řešilo další snažení o dítě po MT, ovšem bez odebrání vejcovodu. Krátce o mé zkušenosti:
Prodělala jsem MT na přelomu prosince 2017 a ledna 2018. Laparoskopii jsem se „vyhnula“, protože jsem byla nemocná a anesteziolog mě odmítl uspat - pouze v ohrožení života. Vzhledem k nemoci byla chtě nechtě zvolena metoda vyčkávání. Vše trvalo cca dva týdny, počítaje od silného krvácení a bolestí. MT se samo vstřebalo, nejvyšší hcg bylo 12.1. 305, na 12,7 kleslo 29.1. Nutno podotknout, že to bylo zjištěno velmi brzy.
Bylo mi řečeno, že to bylo nejlepší možné vyřešení problému… Ale… Všude se dočteme, že to samé hrozí znovu, a to v 10-15%, což je dost. Nebylo by lepší, kdyby ho přece jen odebrali? Když jsem tuto otázku položila dr., a ne jednomu, pouze kroutí hlavou…
Jaké jsou Vaše zkušenosti?
Budu ráda za vaše příspěvky ;)
Sandra.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

mikes89
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 19.09.18 20:16

Po precteni nadpisu, jsem myslela, ze tibporadim, ale popravde receno jsem opravdu nikdy neslysela, ze by se MT samo vstrebalo 8o ja mam vejcovod ponechany,ovsem byl nariznut a potom znovu sesit…fakt ale je,ze zustal nepruchodny,to uz je na delsi vypraveni…mas nejakou zaverecnou zpravu od lekkare?

ugluk
Hvězda diskuse 42729 příspěvků 19.09.18 20:20

No, osobní zkušenost naštěstí nemám, ale souhlasila bych s tvým gynekologem. Mohla to být náhoda a když si necháš odebrat nejspíš funkční vejcovod, výrazně si tím snížíš šanci na další otěhotnění. 10-15 % není zas tak moc, to jsou v těhotenství jiná a vyšší rizika, kterým stejně nepředejdeš. V každém případě, až otěhotníš znovu, běžela bych k doktorovi výrazně dřív, než se obecně doporučuje, klidně týden po vynechání MS. Sice uvidíš max. gestační váček, ale po téhle zkušenosti je konstatování „je to v děloze“ k nezaplacení ;) Sama jsem na tom s jediným vejcovodem dost blbě, takže po zázračných // mě měla dr. na lehátku v 5plus0 a když jsem viděla ten černej miniflek vprostřed dělohy, spadl mi kámen ze srdce, i když o prosperitě těhotenství to samozřejmě neřeklo nic.

meduzza
Echt Kelišová 8717 příspěvků 19.09.18 20:26
@SanyEm píše:
Moc zdravím všechny holčiny, jejichž snažení o dítě bylo zkomplikováno mimoděložním těhotenstvím.
O MT je zde již dost témat nicméně jsem nenašla žádné, kde by se řešilo další snažení o dítě po MT, ovšem bez odebrání vejcovodu. Krátce o mé zkušenosti:
Prodělala jsem MT na přelomu prosince 2017 a ledna 2018. Laparoskopii jsem se „vyhnula“, protože jsem byla nemocná a anesteziolog mě odmítl uspat - pouze v ohrožení života. Vzhledem k nemoci byla chtě nechtě zvolena metoda vyčkávání. Vše trvalo cca dva týdny, počítaje od silného krvácení a bolestí. MT se samo vstřebalo, nejvyšší hcg bylo 12.1. 305, na 12,7 kleslo 29.1. Nutno podotknout, že to bylo zjištěno velmi brzy.
Bylo mi řečeno, že to bylo nejlepší možné vyřešení problému… Ale… Všude se dočteme, že to samé hrozí znovu, a to v 10-15%, což je dost. Nebylo by lepší, kdyby ho přece jen odebrali? Když jsem tuto otázku položila dr., a ne jednomu, pouze kroutí hlavou…
Jaké jsou Vaše zkušenosti?
Budu ráda za vaše příspěvky ;)
Sandra.

Tak jestli ti ho odeberou teď či při případném MT je už jedno, anestezie v obou případech, třeba to dopadne dobře. Já bych na to být tebou teď nešla :think:. S oběma vejcovody máš větší šanci otěhotnět. 85 % šanci, že to mioděložní nebude. Každopádně bych hlídala a co nejdřív při těhotenství šla na utz. Když se na to přijde brzy, nemělo by to snad maminku ohrozit či ano? Přeji ať se to už neopakuje :kytka:

SanyEm
Povídálka 12 příspěvků 19.09.18 20:34

Zprávy z nemocnic jsem odevzdala mému gynekologovi, takže u sebe nemám nic. S tím vstřebáním: prý se to z vejcovodu samo vypudilo do dutiny břišní… Tak nějak si to pamatuji. Upřímně řečeno, tenkrát jsem jen doufala a čekala na pokles hcg a to bylo to jediné, co jsem vnímala na 100%. Vyslechla jsem si tolik verdiktů. V Ostravě mi řekli, že je docela možné, že to bylo jak v děloze, což odešlo s prvním silným krvácení a druhé ve vejcovodu (proto se tenkrát vcelku dlouho drželo hcg).

SanyEm
Povídálka 12 příspěvků 19.09.18 20:38

@ugluk To určitě poběžím :-). A moc přeji, aby se z černého minifleku stalo krásné a zdravé mimčo :-).

mikes89
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 19.09.18 20:42

@SanyEm no hlavne,ze tedy hcg kleslo a muzete se snazit dal, na moznost rizika dalsiho mimodelozniho bych nemyslela,vsechno ma sva rizika,to by clovek nedelal nic jineho,preji,at se brzy zadari :kytka:

ugluk
Hvězda diskuse 42729 příspěvků 19.09.18 20:43

@SanyEm díky, už se blížím k půlce a pěkně šťouchá, no, na jedinej neprůchodnej vejvovod docela výkon :mrgreen:

Jo, taky jsem měla jednou podezření na tubární abort - usadilo by se ve vejcovodu a zároveň zamlklo, vejcovod by ho pak vypudil ven, taky žádná sranda, naštěstí se u mě nepotvrdilo. Tak hodně štěstí, ať to byla jenom blbá náhoda :kytka:

SanyEm
Povídálka 12 příspěvků 19.09.18 20:44

@meduzza Děkuji, to si taky říkám, že 85% je víc než 15% :-).Snad některá napíše, že po této zkušenosti otěhotněla přirozeně a bez komplikací. Je mi jasné, že každý případ je jiný, ale každá pozitivní zpráva je povzbuzením. Děkuji, vážím si vašich reakcí ;)

lolink
Zasloužilá kecalka 903 příspěvků 19.09.18 20:46

@mikes89 v zahranici se to dela dost casto. Pacientka je hodne sledovana. V cr se na nic vetsinou neceka.

SanyEm
Povídálka 12 příspěvků 19.09.18 20:48

@mikes89 Máš pravdu, děkuji. Zrovna dnes mě dr. posílal do laboratoře se vzorkem krve, protože mám 10 dnů zpoždění a jemu se to nezdálo, prý i snad něco viděl, jen ne v děloze. Naštěstí to bylo negativní. No, naštěstí… jak se to vezme :-)

SanyEm
Povídálka 12 příspěvků 19.09.18 20:52

Ano, to jsem slyšela již z více stran. U nás se prostě řízne a hotovo. U mě byla ještě jedna z možností dávka cytostatik - metotrexátu. To jsem si však našla sama. U nás ne tolik běžné, ale např. ve VB zcela běžné. Samozřejmě jsou tam také kritéria, která musí být dodržena.

SanyEm
Povídálka 12 příspěvků 19.09.18 20:56

@ugluk Tak to je fajn, jen ať tě pěkně šťouchá :-). Přeji hodně štěstí do další půlky :kytka:

Euforia
Kecalka 174 příspěvků 19.09.18 21:35

Ja jsem mela taky takovyhle mimodelozni, po ivf.. hcg mi stoupalo spatne a pomalu, dokonce kleslo a pak zase stoupalo, dostala jsem se nejvys na hodnotu asi 600.. v Motole nade mnou kroutili hlavou, na utz nebylo videt nic..zvolili vyckavaci postup..s duvodem, ze pri operaci by s tak nizkym hcg nemuseli vubec zarodek najit (to uz jsem mela hcg kolem 200). Nakonec se hgc nejak sklepalo na 0 a operace nebyla, cely to bylo uzavreny jako samovolne vstrebany mimodelozni.
Nicmene mne pak muj gyn.rikal, ze s velkou pravdepodobnosti je vejcovod nepruchozi, ale nebyl cas to nijak zkoumat, pac jsem byla hned znova tehotna:))))

SanyEm
Povídálka 12 příspěvků 19.09.18 22:05

@Euforia Takze po ivf mimodelozni a pak přirozeně a vse Ok? Po jak dlouhé době se podařilo?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Doma a s vínem! Menzelovi zveřejnili spokojenou fotku z rodinné večeře

Rodina Jiří Menzela (80) slaví! Slavný režisér se po téměř roce, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >