Mimoděložní těhotenství, krvácení do břicha, rekonvalescence

321
4.7.20 12:17

Mimoděložní těhotenství, krvácení do břicha, rekonvalescence

Ahojky, na kontrolu už nejdu a vzpomněla jsem si na pár otázek, na které neznám odpověď. 8.cervna jsem podstoupila laparoskopii pro krvácení do břicha. Těhotenství se mi usadilo ve vaječníku, jak rostlo, praskl mi vejcovod. V břiše jsem měla 500 ml krve a museli mi vzít celou pravou stranu. Zajímalo by mě, pokud tu má někdo stejnou zkušenost, jak dlouho ještě budu cítit bolesti, zejména ty vnitřní, stále ještě nemohu pořádně fungovat, nejhorší je ohýbání ale nezvládám ani procházky, jen krátké, pak už mě bolí břicho, to samé sezení, nemohu si jít pořádně ani sednout na zahrádku. Chápu že cítím vnitřní jizvy, ale jak dlouho ještě? A další otázka, za jak dlouho, až budu v pořádku, mohu začít cvičit? Cvičím na vytvarovani a posílení těla, takže posilování s vlastním tělem, ale i pomůcky, kardio. Děkuji za případné rady. :kytka: :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

57
5.7.20 18:26

Ahoj, než jsem se dala dohromady tak to trvalo asi dva měsíce. Ale nic hrozného. Myslím, že vetsi námaha mi byla zakázána snad na měsíc nebo dva, už si přesně nepamatuji…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
6.7.20 03:51

@larieta děkuji za odpověď. Já už mám skoro měsíc za sebou a na gynekologii mi před 14 dny řekl, že ještě 14 dní musím být opatrná, tak jsem si myslela, že už mi bude hej, ale zatím to ještě moc nejde. Děkuji za Vaší reakci :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57
6.7.20 09:48

@Fany97 Nemáte zač :)
Mně nevzali celý vejcovod s vajecnikem, ale asi dvě třetiny vaječníku, tak u vás ta rekonvalescence bude o trochu delší si myslím :) Ale určitý diskomfort jsem cítila delší dobu, možná kdybych cvičila jako vy, tak bych se toho zbavila :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
6.7.20 12:27

@larieta no já zatím necvicim. To bych ještě nedala :) tak snad to uteče a budu brzy fit :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1847
7.7.20 18:12

Já mám pryč jen vejcovod po mimodeloznim a tu špatnou stranu jsem dobře cítila dva měsíce.. Úplně fit jsem byla až po třech měsících. Neustálé pnutí, píchání… Atd… :roll: každý to má jinak. Někdo řekne že po 14 dnech šel do práce někdo ze to cítil půl roku… Dejte na svůj pocit a neprepinejte se… Radši se trochu šetřete. Přeci jen vám toho dost vzali…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
7.7.20 18:28

@Ufinka87 Já například byla včera úplně v pohodě, samozřejmě to nijak neprehanim, a dnes mne také píchá v tom místě celý den, tak jen ležím. Moc děkuji za Vaší reakci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.20 19:50

Prosím o vaše zkušenosti

Ahoj, můžu se zeptat jak u vás co jste postoupily laparaskopii s následným odebráním vejcovodu probíhala léčba? Jsem druhý den po operaci, sice zatím nic moc, ale už teď mám dlouhou chvíli a nějak nezvládám tohle nic nedělání.. Do toho dost sportuji a už bych se nejradši viděla po vyndani stehů v posilovně:sweat_smile:… Nejspíš je to asi hodně naivní představa, ale neříkejte mi, že těch X týdnů co by jsme měly mít klidový režim, se vážně nic nesmí..? Podělte se prosím o svy zkušenosti, budu moc vděčná :)

• Nahlásit
  • Citovat
321
8.7.20 21:04
@Anonymní píše:
Ahoj, můžu se zeptat jak u vás co jste postoupily laparaskopii s následným odebráním vejcovodu probíhala léčba? Jsem druhý den po operaci, sice zatím nic moc, ale už teď mám dlouhou chvíli a nějak nezvládám tohle nic nedělání.. Do toho dost sportuji a už bych se nejradši viděla po vyndani stehů v posilovně:sweat_smile:… Nejspíš je to asi hodně naivní představa, ale neříkejte mi, že těch X týdnů co by jsme měly mít klidový režim, se vážně nic nesmí..? Podělte se prosím o svy zkušenosti, budu moc vděčná :)

Já jsem dnes přesně měsíc, a mohu říct, že jsem ráda, že jsem ráda :D krátké procházky ano, jít si sednout na kafe taky, ale na žádné dlouhé vysedavani to není. Něco udělám doma a pak už to fakt cítím a musím si lehnout. Taky cvičím a opravdu by se to nedalo, to poznáte sama, budete ráda, že zvládnete umýt nádobí a pověsit prádlo :( :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama